تاریخ انتشار : شنبه 7 آگوست 2021 - 21:24
کد خبر : 70898

تعداد خطوط فعال تلفن همراه به ۱۳۱ میلیون رسید

تعداد خطوط فعال تلفن همراه به ۱۳۱ میلیون رسید

آمار منتشرشده درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه حاکی از آن است که خطوط فعال تلفن همراه تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، به ۱۳۱ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۴۶ عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۱۵۵.۱۴ درصد می‌رساند.  ویژگی‌هایی از جمله تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش

تعداد خطوط فعال تلفن همراه به ۱۳۱ میلیون رسید

آمار منتشرشده درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه حاکی از آن است که خطوط فعال تلفن همراه تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، به ۱۳۱ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۴۶ عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۱۵۵.۱۴ درصد می‌رساند.

 ویژگی‌هایی از جمله تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده‌ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای تحت پوشش و درصد مکالمات موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت است که می‌تواند آن‌ها را از هم متمایز کند.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه‌ اول سال ۱۴۰۰، خطوط واگذارشده دائمی ۲۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۴۴۸ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۷۶ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۶۲۴ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۲۰۴ میلیون و ۳۸ هزار و ۷۲ می‌رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۴ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۸۷۱ خط دائمی فعال و ۱۰۷ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۴۷۵ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۳۱ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۴۶ عدد می‌رساند. همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۱۵۵.۱۴ درصد است.

در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به ۲۰ میلیون و۹۴۱ هزار و ۱۰۰ رسیده که از این میان تعداد ۲۰ میلیون و ۳۰ هزار و ۵۳۳ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به ۸۰ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۳۶ عدد رسیده که از این میان ۵۰ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۱۳۲ خط فعال است.
طبق این آمار، ۹۶.۹ درصد تحت پوشش 2G و ۸۵ درصد تحت پوشش 3G و ۸۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماهه ابتدایی به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.

در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به شش میلیون و ۱۸۹ هزار و ۳۹۶ رسیده که از این میان تعداد چهار میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۸۱ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به ۸۸ میلیون و ۲۲۲۷ عدد رسیده که از این میان ۵۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۹۴۷ خط فعال است.
طبق این آمار، ۸۷.۲۱ درصد تحت پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد تحت پوشش 3G و ۶۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماهه ابتدایی به ۳۹۷۲ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۱۹ هزار و ۴۹۸ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است.

در اپراتور رایتل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به ۲۲۹ هزار و ۹۵۲ رسیده که از این میان تعداد ۱۲۸ هزار و ۷۵۷ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری نیز به هشت میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۶۱ عدد رسیده که از این میان چهار میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۹۶ خط فعال است.
طبق این آمار،  ۶۰.۵ درصد تحت پوشش 3G و ۲۲.۵۳ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش تا پایان سه ماهه ابتدایی به ۴۹۷ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۱۰۶۹ رسیده است. میزان پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها