تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 23:35
کد خبر : 37831

تلاش برای بهره‌برداری از دو میدانگاه تا پایان دوره مدیریت شهری

تلاش برای بهره‌برداری از دو میدانگاه تا پایان دوره مدیریت شهری

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری از سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب گفت: تلاش می‌شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد. به گزارش ایسنا کاوه حاجی علی اکبری در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه

تلاش برای بهره‌برداری از دو میدانگاه تا پایان دوره مدیریت شهری

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری از سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب گفت: تلاش می‌شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.

به گزارش ایسنا کاوه حاجی علی اکبری در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های ارامنه دولاب اظهارکرد: این پروژه صرفاً یک میدانگاه نیست که به صورت منفرد و مجزا عمل کند بلکه زنجیره‌ای از فضاهای فرهنگی به شمار می‌رود.

وی افزود: خیابان ۱۷ شهریور از روی تونل امیرکبیر آغاز می‌شود و میدانگاه امیرکبیر را شکل می‌دهد سپس با گذر از خیابان کرمان به مجموعه آرامستان‌های دولاب منتهی می‌شود. نزدیک به ۲۵ سال از روند تعریض خیابان کرمان می‌گذرد؛ تعریضی که هیچ وقت قرار نبود به نتیجه برسد. در نهایت این طرح تعریض در کمیسیون ماده ۵ حذف شد تا شهروندان بیش از دو دهه به تعیین تکلیف و یک آرامش ضمنی برسند.

حاجی علی اکبری در ادامه گفت: با عدم تعریض خیابان کرمان، در هزینه‌های مدیریت شهری صرفه جویی شد و احتمال آسیب رسیدن به آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی از بین رفت.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران اگر تعریض خیابان کرمان اتفاق می‌افتاد بخشی از شمال مجموعه آرامستان‌های دولاب در اجرای طرح تعریض از بین می‌رفت.

وی با بیان اینکه هرچند فضاهای شهری کالبد ارزشمند و با کیفیتی داشته باشند اما تا زمانی‌که فعالیت در آن‌ها وجود نداشته باشد، هدف اصلی خود را محقق نمی‌کنند، اظهارکرد: فعالیت روح فضای شهری است و هر فضای شهری با فعالیت‌هایی که در آن رخ می‌دهد، تعریف می‌شود. باید امکان فعالیت و حضور برای تمامی گروه‌های سنی در تمامی ساعات شبانه در فضاهای شهری وجود داشته باشد.

به گزارش سایت شهر مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ضمن اشاره به بهره برداری از میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های ارامنه دولاب اظهارکرد: این سومین میدانگاه از پنج میدانگاهی است که در برنامه مصوب شورای اسلامی شهر تهران تعهد به اجرای آن داشتیم. تاکنون سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب به بهره برداری رسیده است همچنین تلاش می‌شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها