تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 18:39
کد خبر : 154541

تلاش برای تداوم «پویش پازل همدلی» برای پوشش بازماندگان از تحصیل

تلاش برای تداوم «پویش پازل همدلی» برای پوشش بازماندگان از تحصیل

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پویش پازل همدلی گفت: این پویش می‌تواند جز برنامه سنواتی قرار گیرد و باتوجه به امکانی که ایجاد شده می تواند ادامه یابد و هدفگذاری به این سمت برود که در برنامه چند ساله هیچ کودک ایرانی که می‌خواهد تحصیل کند بدون نوشت افزار باقی نماند. به گزارش ایسنا، وحید

تلاش برای تداوم «پویش پازل همدلی» برای پوشش بازماندگان از تحصیل

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پویش پازل همدلی گفت: این پویش می‌تواند جز برنامه سنواتی قرار گیرد و باتوجه به امکانی که ایجاد شده می تواند ادامه یابد و هدفگذاری به این سمت برود که در برنامه چند ساله هیچ کودک ایرانی که می‌خواهد تحصیل کند بدون نوشت افزار باقی نماند.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا در آئین اختتامیه پازل همدلی با بیان اینکه معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استانها پای کار آمدند و با همکارانشان منسجم و هماهنگ با مجموعه معاونت مشارکت‌های مردمی در ستاد بهزیستی کشور، زمینه‌ای فراهم شد تا این کار خوب با ابتکاری که خیرین داشتند، رقم بخورد، گفت: اینکار کار خیرین و مجموعه‌های خیریه ها و مجموعه های صنفی که محور شدند، است.

وی ادامه داد: از اقلام نوشت‌افزار ایرانی برای کودکان ایرانی که می توانستند بازمانده از تحصیل باشند استفاده و این مشکل برای آنها رفع شد. بهترین اقلام با بهترین کیفیت برای آنها تهیه شد.

قبادی دانا در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: طرحی که توانسته حدود ۱۵ هزار خیر را پای کار بیاورد، ترویج فرهنگ نیکوکاری بوده است. نیکوکاری در جهت توانمندسازی، در جهت حمایت از کودکانی است که در سراسر کشور ممکن بود امکان تحصیل به خاطر عدم داشتن نوشت افزار برایشان سلب شود. همچنین این طرح ۶۰ هزار کودکی که طالب تحصیل هستند را توانست تحت پوشش این کار قرار دهد و به نظر کار بزرگی صورت گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: وظیفه سازمان بهزیستی هم همین است که بتواند شرایط را فراهم کند که خیرین و موسسات خیریه، مجموعه‌های صنفی و تولیدکنندگان ما پای کار بیایند و بتواند این اتصال را برقرار کنند. یک مشارکت جمعی برای خیر جمعی صورت گرفت و اینکه این چرخ‌دنده‌ها با یکدیگر بتواند باعث هم‌افزایی شود، می تواند کارهای بزرگ را شکل دهد.

وی یادآور شد: یکی از مواردی که خوب است مدنظر قرار دهیم این است که تقویم این برنامه را برای سال آینده جلو بیندازیم که نوشت افزار در ابتدای سال تحصیلی به دانش‌آموزان تقدیم شود.

قبادی دانا ادامه داد: این پویش می تواند جزو برنامه سنواتی قرار گیرد و باتوجه به امکانی که ایجاد شده می تواند ادامه پیدا کند و هدفگذاری به این سمت برود که در برنامه چند ساله هیچ کودک ایرانی که می خواهد تحصیل کند بدون نوشت افزار باقی نماند.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: این رقم باید بیش از ۶۰ هزار نفر شود و می تواند طبق یک برنامه زمان بندی سال به سال افزایش یابد. مشازکت سایر مجموعه ها می تواند در این زمینه دخیل شود و این ورود می تواند باتوجه به آموزشهای مجازی که وجود دارد از حوزه نوشت افزار فراتر رود و برای امکان تحصیل مجازی در فضای مجازی نیز باتوجه به شرایط کرونا این امکان را فراهم کند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها