تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:02
کد خبر : 19331

تلاش بسیج دانشجویی فارس برای افزایش مشارکت در انتخابات

تلاش بسیج دانشجویی فارس برای افزایش مشارکت در انتخابات

ایسنا/فارس دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه تلاش برای افزایش مشارکتی آگاهانه در انتخابات پیش رو، با دقت توسط این تشکل دنبال می‌شود، یادآور شد که بسیج دانشجویی به دنبال ایجاد بستری برای دریافت و انعکاس نظرات کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای شهر است. حامد علی‌زاده دوشنبه ۱۰ خرداد در جمع

تلاش بسیج دانشجویی فارس برای افزایش مشارکت در انتخابات

ایسنا/فارس دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه تلاش برای افزایش مشارکتی آگاهانه در انتخابات پیش رو، با دقت توسط این تشکل دنبال می‌شود، یادآور شد که بسیج دانشجویی به دنبال ایجاد بستری برای دریافت و انعکاس نظرات کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای شهر است.

حامد علی‌زاده دوشنبه ۱۰ خرداد در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از روند برنامه‌های هسته تخصصی عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فاری پرداخت و گفت: هسته تخصصی عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فارس با هدف احصاء مسائل و مشکلات مردم و پیگیری و مطالبه آن از نهادها و مسئولین مربوطه تا حصول نتیجه راه اندازی شد. در این هسته قصد داریم که با محوریت گفتمان عدالت شهری، مسائلی همچون شفافیت در شئون مختلف، قانون تعارض منافع، خلاهای قانونی و مدیریتی در نظارت‌ها، ثبات رویه در تصمیم‌گیری‌ها و مدیریت شهری، توسعه و پیشرفت متوازن با توجه به نیازهای منطقه‌ای و همچنین ایجاد مدیریت یکپارچه شهری را به نتیجه برسانیم.

علی‌زاده با اشاره به اهمیت شورا در مدیریت شهری، تمرکز هسته عدالت شهری بر انتخابات پارلمان شهری را یک اولویت اعلام و اضافه کرد: با توجه به اهمیت و نقش شورای شهر در مدیریت شهری، کمیته‌هایی که برای هسته تشکیل شد را با توجه به اولویت بندی و نیازسنجی که از مسائل و مشکلات مردم داشتیم، بر اساس کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر و معاونت‌های شهرداری راه اندازی کردیم. ولی در ادامه و بعد از انتخابات شورای شهر نیز این هسته به قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

این فعال دانشجویی افزود: کمیته‌های حقوقی، سیاسی، مدیریت، اقتصادی و تولید، فرهنگی و اجتماعی، عمران و شهرسازی، فضای مجازی و اداره امور شهرستان‌ها با استفاده از ظرفیت دانشجویان فعال و نخبه دانشگاه‌های شیراز و فارس، ایجاد شده است و در کنار دانشجویان، اساتید مطرح دانشگاه ها و کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به همکاری با این هسته می پردازند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس به بیان اهداف تشکیل این هسته پرداخت و گفت: از اهداف این هسته تخصصی تا اتمام انتخابات ششمین دوره شورای شهر و روستا، تنظیم تعهدنامه حقوقی است که مسائل مختلفی اعم از ثبت و اعلام عمومی شعار ها و وعده‌های انتخاباتی، ثبت منابع، اموال و دارایی ها، ثبت هزینه‌ها و منابع تبلیغاتی، اعلام سابقه شغلی و نداشتن اشتغال همزمان در مدت عضویت شورا، انتخاب شهردار شایسته و نظارت بر حسن عملکرد مجموعه شهرداری، برگزاری جلسات مردمی، تهیه و ارائه مصوبات تخصصی به کمیسیون‌ها، پذیرش فرهنگ ایرانی-اسلامی و… است که با دعوت از نامزدهای محترم این دوره آن را امضاء خواهند کرد و متعهد خواهند شد که در طول مسئولیت خود در شورا به آن اهتمام ورزند. و مجموعه دانشجویان مطالبه گر در بسیج دانشجویی استان فارس هم در مراحل مختلف  بر حسن انجام این تعهد نامه نظارت خواهند داشت.

او گفت: از دیگر اهداف ما پیشنهاد و ارائه تعداد و نام های کمیسیون‌های شورای شهر ششم خواهد بود که به صورت بسته پژوهشی و کارشناسی، با نقد و بررسی نقاط ضعف و قوت کمیسون های ادوار گذشته شورای شهر، خلا ها و موانعی را که از اجرای درست و کارآمد وظایف ک میسیون ها جلوگیری کرده را احصاء کنیم و با ارائه راه حل‌هایی آن را به شورای بعدی پیشنهاد بدهیم. در این فرآیند از نظرات اساتید دانشگاه، متخصصان و صاحبنظران حوزه مدیریت شهری و همچنین ادوار گذشته و اعضای فعلی شورای شهر کمک گرفته ایم.

این فعال دانشجویی برنامه نبض شهر را محور فعالیت‌های هسته عدالت شهری دانست و بیان کرد: از مهمترین فعالیت‌های این هسته برگزاری سلسله نشست های ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا است که تحت عنوان ویژه برنامه نبض شهر برگزار می شود. تا کنون ۶ برنامه از آن را اجرا کرده ایم و در سه نشست اول به نقد و بررسی کمیسیون های ادوار گذشته شورای شهر پرداخته‌ایم که این برنامه‌ها با حضور کارشناسان و صاحبنظران، ادوار شورای شهر و اعضای فعلی شورای شهر برگزار شد و در سه برنامه دیگر از نمایدگان لیست‌های مطرح شیراز در ششمین دوره انتخابات شورای شهر دعوت به عمل آمد. که خروجی این برنامه‌ها به صورت گزارش خبری و تصویری در شکبه‌های مجازی و خبرگزاری‌ها به سمع و نظر مخاطبان می رسد.

علی‌زاده از کاندیدای مستقل شورای شهر برای حضور در برنامه نبض شهر دعوت و اضافه کرد: در ادامه در نظر داریم بستری فراهم کنیم که کاندیدا هایی که به صورت مستقل وارد عرصه شورای شهر شده اند هم بتوانند به ارائه نظرات و دیدگاه های خود در این زمنیه بپردازند و پاسخگوی سوالات دانشجویان و مردم باشند. لذا از همه کاندیداهای محترمی که تمایل دارند در ویژه برنامه نبض شهر حضور پیدا کنند دعوت می کنیم که روزمه کاری، اجرایی، مدیریتی و پژوهشی خود را به شماره تماس ۰۹۱۵۴۹۵۸۱۶۶ ارسال نمایند، که بعد از بررسی های لازم برای حضور در این برنامه از آن ها دعوت انجام بعمل آید. ما در این برنامه ها گفتمان، برنامه و طرح‌های نامزدهای شورای شهر را به چالش خواهیم گذاشت و نتیجه آن را به طرق مختلف در اختیار مردم قرار خواهیم داد که با شناخت بهتری بتوانند در انتخابات شرکت کنند و نمایندگان باکفایتی را راهی شورای ششم کنند.

عضو هسته تخصصی عدالت شهری حضور مردم در پای صندوق های رای را ضروری دانست و بیان داشت: در آخر از همه مردم شریف شیراز تقاضا می کنم که با شناخت کامل و بررسی درست به کاندیداهای شورای شهر رای بدهند، چرا که آینده شهر شیراز بسته به توانمندی و مدیریت این افراد است و عملکرد این افراد در شورای شهر به صورت مستقیم و غیر مستقیم نحوه زندگی شما و فرزندانتان را تحت الشعاع قرار خواهد داد. به امید اینکه با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای با ورود شورایی مقتدر و کارآمد بتوانیم شهری در خور شاسته مردم عزیز شیراز بسازیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها