آیا تا به حال نام پارک شناور را شنیدهاید؟ آیا چیزی درباره پارک ملی کیبل لامجو در هند میدانید؟ ما امروز قصد داریم تا شما را بیشتر با این پارک حفاظت شده آشنا کنیم. این مقاله را از دست ندهید.

C:\Users\pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\QQQ.JPG

آشنایی با پارک ملی کیبل لامجو در هند

حتی تصور این که بر روی آب ایستادهاید و به دیدن مناظر اطراف خیره شدهاید هم میتواند بسیار خارق العاده باشد. اما اگر به هند سفر کنید حتما میتوانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. ایالت مانیپور در شمال شرقی هند قرار دارد که دارای دریاچهای منحصر به فرد با نام لاک تک است. این دریاچه را دریاچه هزار جزیره شناور هم لقب دادهاند.

روی این دریاچه انبوه گیاهان قرار دارد، که باعث شده است که تصور کنید جزایری روی آب شناور هستند. به همین خاطر است که به این دریاچه لقب شناور دادهاند. اندازه جزایر موجود در این دریاچه مختلف است و به راحتی میتوانند وزن افراد را تحمل کنند.

در دریاچه لاک تک همه چیز حالت سنتی دارد و حتی افرادی را خواهید دید که بر روی قایقهای کوچک مشغول ماهیگیری هستند. سکوتی که این دریاچه را در بر گرفته است بسیار آرامش بخش است و میتواند ذهن را از تمام دغدغههایی که دارد دور نگه دارد.

فومدیهای موجود در دریاچه باعث شدهاند زمانی که از سمت بالا به آن نگاه میشود احساس کنید که این دریاچه دارای جزیرههای فراوان است. در حالی که فومدیها باعث شدهاند این تصور در ذهن شکل پیدا کند.

 

 

فومدی، انبوه گیاهی مخلوط شده با خاک و مواد ارگانیک در حال تجزیه شناور روی آب است. قسمت سبز رنگ فومدی در بخش بالائی آن و بر روی آب واقع شده و بخش اصلی آن در زیر آب قرار گرفته است.

اگر اهل تفریح و گشت و گذار و تفریح هستید از پرطرفدار ترین پارک تهران جا نمانید. باغ وحش، فضای سرپوشیده، استخر روباز، سالن بولینگ پارک ارم تهران لحظات بسیار شادی را برای شما رقم میزند. در صفحه پارک ارم تهران از سایت لحظه آخر اطلاع کامل و دقیقی از پارک ارم وجود دارد.

پارک کیبل لامجو در هند، تنها پارک ملی شناور روی آب در جهان

برای این که دریاچه لاک تک همیشه باقی بماند لازم است گیاهان فومدی در آن رشد کنند. یکی از استفادههایی جذابی که این گیاهان برای ماهی گیران دارد این است که از آنها حصارهای دایرهای شکلی به وجود میآورند و در آن به پرورش ماهی مشغول میشوند.

حدود 4هزار نفر از ماهی گیران به همراه خانوادههای خود بر روی این فومدیها کلبه ساختهاند و روی آن زندگی میکنند. این کلبهها به وسیله میله، ورقههای فلزی، بامبو، چوب و سنگ ساخته میشوند. فضای این کلبهها کوچک است و به اندازه وسایل ضروری آشپزخانه، یک تخت خواب و جعبههایی برای قرار دادن لامپ و وسایل ضروری جا دارند. یکی از نکتههایی که بسیار جالب است این میباشد که در این جزیره یک مدرسه هم وجود دارد که در سال 2017 آغاز به کار کرد.

حتی آهوان نیز از این دریاچه شناور لذت میبرند و آن جا را به زیستگاه خود تبدیل کردهاند. آهوهای رقصان سانگای در سالیان متمادی سمهای خود را آماده قدم گذاشتن بر روی این فومها کردهاند و بسیار زیبا هستند.

 

C:\Users\pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\QQQQQQQ.JPG

از آن جا که این آهوان در حال انقراض هستند برای این که از آنها حفاظت شود، این منطقه را به عنوان پارک ملی کیبول لامجو انتخاب کردهاند و در حال حاضر تنها پارک ملی حفاظت شده شناور در جهان به حساب میآید.

دیدگاهتان را بنویسید