معاون حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه روابط سوئد و فنلاند با حزب کارگران کردستان را دلیل مخالفت با عضویت این دو کشور در ناتو اعلام کرد.

 به نقل از آناتولی، «اوکان آلا» معاون حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه اعلام کرد که سوئد و فنلاند باید در روابط خود با حزب کارگران کردستان که آنکارا آن را یک گروه تروریستی می‌داند، بازنگری کنند.

وی گفت: «موضع ترکیه در قبال عضویت سوئد و فنلاند در ناتو بسیار روشن و قابل درک است. این دو کشور باید رابطه خود را با اعضای حزب کارگران کردستان به وضوح بررسی کنند و به آن پایان دهند».

این مقام ترک تصریح کرد: «ترکیه سال‌هاست که با تروریسم مواجه بوده و این عقیده وجود دارد که این دو کشور این مشکل را در سطح کافی درک نمی‌کنند و اهمیت لازم را به آن نمی‌دهند».

معاون حزب عدالت و توسعه با اشاره به مشارکت یک وزیر سوئدی در مراسمی که توسط حزب کارگران کردستان اخیرا برگزار کرده بود، گفت: «ما از آن‌ها (سوئدی‌ها و فنلاندی‌ها) انتظار داریم که نگرانی‌های امنیتی ما را جدی بگیرند، همان طور که ما به مسائل امنیتی این کشورها را در نظر می‌گیریم».

وی توضیح داد:‌«در حالی که فنلاند و سوئد برای مشکلات امنیتی خود خواهان عضویت در ناتو هستند، ترکیه نیز مشکل تروریستی دارد و این دو کشور باید آن را در نظر بگیرند».

 

منبع: ايلنا

دیدگاهتان را بنویسید