تاریخ انتشار : یکشنبه 5 دسامبر 2021 - 19:23
کد خبر : 146993

جشنواره هنر اصفهان و فلورانس آنلاین برگزار می‌شود

جشنواره هنر اصفهان و فلورانس آنلاین برگزار می‌شود

ایسنا/اصفهان شهردار اصفهان با ارائه پیشنهاد برگزاری یک نمایشگاه و جشنواره مشترک آنلاین هنر میان دو شهر اصفهان و فلورانس، گفت: امکان ایجاد این نمایشگاه را برقرار می کنیم تا این موضوع به عنوان آغازی برای همکاری های جدید و توافق میان دو شهر اصفهان و فلورانس محسوب شود. قدرت اله نوروزی در گفت و گوی

جشنواره هنر اصفهان و فلورانس آنلاین برگزار می‌شود

ایسنا/اصفهان شهردار اصفهان با ارائه پیشنهاد برگزاری یک نمایشگاه و جشنواره مشترک آنلاین هنر میان دو شهر اصفهان و فلورانس، گفت: امکان ایجاد این نمایشگاه را برقرار می کنیم تا این موضوع به عنوان آغازی برای همکاری های جدید و توافق میان دو شهر اصفهان و فلورانس محسوب شود.

قدرت اله نوروزی در گفت و گوی آنلاین با داریو ناردلا شهردار فلورانس، خواهرخوانده ایتالیایی اصفهان با اشاره به پاندمی کرونا در سراسر جهان، اظهار کرد: این ویروس نظم جهانی رفت و آمدها و ملاقات ها را به هم زده و شیوه های جدیدی در زندگی اجتماعی ایجاد کرد، اما ارتباطات آنلاین،  گفت و گوها و جلسات مجازی با سفرا و شهرداران دیگر شهرهای جهان، فرصتی بود که در این شرایط ایجاد شد و به خوبی استفاده کردیم.

نوروزی با بیان اینکه شهرهای اصفهان و فلورانس سال های بسیار زیادی است که خواهرخوانده یکدیگر هستند، گفت: این دو شهر به عنوان شهرهایی با سابقه دیرینه و طولانی در تاریخ جهان مطرح هستند، همانگونه که فلورانس برای مدتی پایتخت ایتالیا بوده، اصفهان نیز سابقه پایتختی ایران را دارد.

وی شهر فلورانس را شهری با سابقه فرهنگی، تاریخی، گردشگری و هنری ذکر کرد و ادامه داد: اصفهان نیز دارای این خصایص بوده و در جهان به عنوان شهری پیشرو در هنر، ‌تاریخ و صنعت شناخته می شود، صنایع بزرگی همچون فولاد و ذوب آهن در این شهر قرار دارد و از لحاظ علمی نیز ۵ دانشگاه مادر در این شهر بوده و ۳۰ دانشگاه کوچک و بزرگ دیگر در استان اصفهان فعال است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهر فلورانس در زمینه های هنری مانند تئاتر، موسیقی و سایر هنرها فعال بوده و شهری هنری محسوب می شود، تاکید کرد: این دو شهر با چنین ویژگی ها و نقاط مشترک می توانند در حوزه های هنری، علمی و … با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و دایره همکاری های خود را گسترش دهند.

وی با اشاره به ابتکار طرح شهروند دیپلمات از سوی شهرداری اصفهان، افزود: این طرح با همکاری سایر خواهرخوانده های اصفهان در دستور کار قرار دارد و علاقه داریم شهروندان اصفهانی با ارتباطات بین‌المللی و همچنین اصفهانی های مقیم کشور ایتالیا زمینه توسعه اقدامات و برنامه‌های مشترک را فراهم کرده و تجربیات، خلاقیت ها و نوآوری ها را در این بستر تعاملی فعال کنند تا بتوانیم از این تجربیات برای بهبود شهر و ارتباطات بین‌المللی استفاده کنیم.

نوروزی با بیان اینکه شهر اصفهان دارای ۱۳ خواهرخوانده بوده و عضو ۱۰ شبکه شهر و سازمان بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: با این اوصاف می توانیم یک هم افزایی با یکدیگر ایجاد کرده و با ایجاد نقشه راهی زمینه های همکاری مشترک را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: شهر اصفهان نشان کاندیداتوری پیوستن به شهرهای دوستدار کودک یونیسف را دریافت کرده و در شبکه شهرهای دوستدار سالمند نیز فعال است، بنابراین در این زمینه ها نیز می‌توانیم تبادل نظر و تجربیات داشته باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه می توانیم در ارتباط با حمل و نقل عمومی نیز همکاری کنیم، گفت: شهر فلورانس شهری موفق در زمینه استفاده از تراموا و سایر خطوط حمل و نقل عمومی است که می تواند تجربیات خود را در این زمینه ها در اختیار اصفهان بگذارد.

وی تاکید کرد: بیشترین بودجه شهر اصفهان به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته و معتقدم لازمه حفظ محیط زیست و زیست پذیر شدن شهر توجه به زیرساخت های حمل و نقل عمومی قوی و پیشرفته است.

نوروزی به زمینه‌های زیاد همکاری ها بین این دو شهر اشاره کرد و گفت: در زمینه مسائل اقتصاد فرهنگی، برگزاری جشنواره های فرهنگی، رویدادهای فرهنگی و هنری می توانیم برنامه های مشترک برگزار کرده و اصفهان و فلورانس را کانون تعاملات هنری دو کشور کنیم.

شهردار اصفهان با ارائه پیشنهاد برگزاری یک نمایشگاه و جشنواره هنری مشترک آنلاین بین دو شهر، تاکید کرد: این نمایشگاه می‌تواند بستری برای معرفی ظرفیت‌های هنری دو شهر باشد و امکانی برای اتصال هنرمندان و کسب و کارهای مربوطه به یکدیگر فراهم کند و این موضوع به عنوان آغازی برای همکاری و توافق میان دو شهر محسوب شود.

وی با بیان اینکه در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ جشنواره بین المللی صنایع دستی در اصفهان برگزار می‌شود، افزود: اصفهان مهد صنایع دستی ایران است و این نمایشگاه فرصتی برای شکوفایی صنایع‌دستی ایران و جهان است.

تجربیات تراموایی فلورانس در اختیار  اصفهان قرار می گیرد

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهردار فلورانس نیز در این گفت و گوی آنلاین با بیان اینکه شهر فلورانس و اصفهان از جذابیت های تاریخی بسیار زیادی برای گردشگری در دنیا برخوردار هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ایتالیا و شهر فلورانس درآمد بسیاری از گردشگری دارد متاسفانه ویروس کرونا باعث شده خسارات زیادی به شهرهای ما وارد شده و با توجه به اینکه شهر فلورانس یکی از برندهای معروف صنعت پوشاک در دنیا محسوب می شود، کرونا آسیب بسیاری نیز به این صنعت در کشور ایتالیا زده است.

داریو ناردلا با اشاره به پروژه شهروند دیپلمات شهرداری اصفهان، تصریح کرد: من در جریان این پروژه شهر اصفهان قرار داشتم و خوشحال می شویم همکاری نزدیکی در این زمینه داشته باشیم؛ با وجود کرونا و خسارت هایی که این ویروس به ما وارد کرده سعی می کنیم همچنان مقاوم و استوار در مقابل این ویروس ایستاده و برنامه های خود را پیش ببریم.

وی با اشاره به موضوع تراموا تصریح کرد: شهر فلورانس در این زمینه کارهای بسیار خوب و زیادی انجام داده و در حال برنامه ریزی برای استفاده از آخرین تکنولوژی های مربوط به این موضوع است. استفاده از این خطوط حمل و نقلی جدید صرفه اقتصادی بسیار زیادی دارد، زیرا این حمل و نقل نیاز به کندن تونل ندارد و بسیار سریع تر از مترو جا به جایی ها را انجام می دهد.

شهردار فلورانس با بیان اینکه موضوع تراموا می تواند یکی از زمینه های همکاری شهر اصفهان و فلورانس باشد، افزود: این پروژه دارای ۵۰ کیلومتر ریل در شهر فلورانس بوده و تمام قسمت های مهم شهر را در ارتباط با یکدیگر قرار می دهد؛ با راه اندازی سه خط در ۶ مسیر مختلف و تا قبل از کرونا، ۲۰ میلیون نفر را از ابتدای ۲۰۱۹ تا اواخر ۲۰۲۰ با این وسیله جا به جا کردیم و بسیار روش حمل و نقلی موثر و مفیدی بوده است.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی این پروژه در فلورانس، ترافیک این شهر را به ۱۵ هزار خودرو و وسیله نقلیه کاهش داد، ظرفیت این تراموای جدید بسیار زیاد بوده و جابه جایی های بسیاری را انجام می دهد و کمک بسیار زیادی به این شهر کرده است.

داریو ناردلا گفت: برنامه ای با صاحبان این صنعت و تکنولوژی ترتیب می دهیم تا شهر اصفهان نیز از تجربیات شهر فلورانس در استفاده از تراموا استفاده کند.

یادی از عباس کیارستمی و اصغر فرهادی در گفت وگوی آنلاین دو شهردار

شهردار فلورانس با بیان اینکه پدر من یکی از شرق شناسان معروف و از اساتید دانشگاه ناپل در رشته شرق شناسی است، ادامه داد: پدرم به زبان عربی و فارسی تسلط دارد و اسم من را داریو که همان داریوش است، انتخاب کرده است.

وی از ایده شهردار اصفهان در خصوص برگزاری جشنواره مشترک فرهنگی استقبال کرد و افزود: این یک ایده بسیار خوب بوده و برگزاری این جشنواره ها در تعاملات هر چه بیشتر این دو شهر بسیار موثر است، کشور ایتالیا و شهر فلورانس جشنواره های زیادی در مورد سینما و تئاتر برگزار کرده و فیلم های زیادی از ایران و از عباس کیارستمی و اصغر فرهادی نیز در این شهر اکران شده که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

ناردلا تاکید کرد: خوشحال می شویم شهردار اصفهان افرادی را در زمینه هنر موسیقی و صنایع دستی و … به ما معرفی کنند تا بتوانیم این هنرها را مبادله و تعامل کرده و بتوانیم فستیوال هنرهای اصفهان و فلورانس را برگزار کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها