تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 دسامبر 2021 - 21:09
کد خبر : 151727

جلسه امروز سنا با مقام‌های امنیتی آمریکا درباره خطاهای شش ژانویه

جلسه امروز سنا با مقام‌های امنیتی آمریکا درباره خطاهای شش ژانویه

مقام‌های امنیت ملی فدرال آمریکا قرار است در دومین جلسه سنا درباره اشتباهات رخ داده در شش ژانویه شهادت دهند و با سوالاتی درباره نادیده گرفتن اطلاعات و ناهماهنگی در فراخوان سریع نیروهای گارد ملی در آن روز که آشوب‌طلبان کنگره آمریکا را محاصره کردند، مواجه هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،

جلسه امروز سنا با مقام‌های امنیتی آمریکا درباره خطاهای شش ژانویه

مقام‌های امنیت ملی فدرال آمریکا قرار است در دومین جلسه سنا درباره اشتباهات رخ داده در شش ژانویه شهادت دهند و با سوالاتی درباره نادیده گرفتن اطلاعات و ناهماهنگی در فراخوان سریع نیروهای گارد ملی در آن روز که آشوب‌طلبان کنگره آمریکا را محاصره کردند، مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتورهای آمریکایی در جلسه امروز (چهارشنبه) نظر مقام‌هایی از پنتاگون، گارد ملی، وزارت دادگستری و امنیت داخلی آمریکا را درباره تدارکاتشان برای رویارویی با تهدیدات آنلاین و غالبا آشکار حامیان دونالد ترامپ برای تجمع در واشنگتن دی.سی و مختل کردن فرایند شمارش آرای الکترال در شش ژانویه جویا می‌شوند.

در جلسه هفته گذشته، مقام‌های مسوول تامین امنیت کنگره یکدیگر و همچنین مقام‌های امنیت فدرال را بابت عدم تدارکات لازم برای مقابله با صدها آشوب‌طلبی که در آن روز به ساختمان کنگره آمریکا یورش برده و به سادگی از پارامترهای امنیتی گذشتند و در نهایت وارد کنگره شدند، متهم کردند. در جریان آن آشوب، پنج تن کشته شدند.

قانونگذاران آمریکایی فعلا درباره تلاش‌های بی‌نتیجه برای گردآوری و اشتراک اطلاعات در رابطه با برنامه‌ریزی آشوب‌طلبان پیش از ششم ژانویه و رایزنی مقام‌ها درباره نیاز به فراخوان نیروهای گارد ملی برای حفاظت از کنگره و لزوم آن، تحقیق کرده‌اند.

ایمی کلوبشار، رئیس کمیته قوانین سنای آمریکا که جزو دو سناتور دموکراتی است که ریاست جلسه امروز را بر عهده خواهد داشت، سه‌شنبه در مصاحبه‌ای گفت، هر لحظه تاخیر در احضار گارد ملی به ضرب و جرح افسران پلیس در خارج از کنگره و مجروح شدن آنها به دست آشوب‌طلبان انجامید. کلوبشار گفت: باید بدانم که چرا تک‌تک آن دقایق را از دست دادیم.

این جلسه در شرایطی برگزار می‌شود که همچنان هزاران نیروی گارد ملی آمریکا از کنگره حصارکشی شده محافظت کرده و چندین کمیته کنگره درباره خطاهای پیش آمده در شش ژانویه تحقیق می‌کنند. این تحقیق‌ها عمدتا روی گام‌های اشتباه امنیتی و منشاء آن افراطگرایی که به حمله صدها هوادار ترامپ به کنگره انجامید، متمرکز است.

هم‌زمان با جلسه امروز سنا، یوگاناندا پیتمن، سرپرست ریاست پلیس کنگره در مجلس نمایندگان آمریکا که درباره ناکامی تدابیر امنیتی تحقیق می‌کند، شهادت خواهد داد. او در جلسه هفته پیش به قصورهای متعدد اذعان داشت، اما از پذیرش این مطلب که مقام‌های امنیتی هشدارهای پیش از شش ژانویه درباره بروز خشونت را جدی نگرفته بودند، امتناع کرد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها