تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:20
کد خبر : 19564

حقوق بشر بهانه معاندین است

حقوق بشر بهانه معاندین است

رییس سازمان زندان ها خطاب به پرسنل سازمان زندان‌ها گفت: در اطلاع‌رسانی صحیح به‌عنوان یک رسالت خطیر، شیوه و مجاهدت شهید آوینی را الگو قرار دهید؛ نه‌فقط فرهنگسازی کنید بلکه هدایت افکار را توام با راستگویی و تعهد، در جهت ارتقاء زندانبانی و آگاه‌سازی جامعه بدست گیرید.  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و

حقوق بشر بهانه معاندین است

رییس سازمان زندان ها خطاب به پرسنل سازمان زندان‌ها گفت: در اطلاع‌رسانی صحیح به‌عنوان یک رسالت خطیر، شیوه و مجاهدت شهید آوینی را الگو قرار دهید؛ نه‌فقط فرهنگسازی کنید بلکه هدایت افکار را توام با راستگویی و تعهد، در جهت ارتقاء زندانبانی و آگاه‌سازی جامعه بدست گیرید.

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج‌محمدی در نشست تخصصی مدیران روابط عمومی ادارات کل زندان‌های سراسر کشور با اشاره به اهمیت اقدامات حمایتی گفت: ما در مدیریت زندان‌ها در دو جبهه باید جدی‌تر وارد میدان شویم از طرفی به دنبال اجرای رسالت‌های حمایتی و تربیتی درقبال زندانیان و پشتیبانی از خانواده‌های‌شان هستیم. از سوی دیگر نیز در این راه با هجمه رسانه‌های معاند مواجه‌ایم که باید برای آن برنامه داشت.

وی افزود: این به اصطلاح رسانه‌ها به شکل مداوم در تلاشند به بهانه‌های مختلف مثل گرانی‌ها، کمبودها و غیره باورهای مردم را سست کنند. بخشی از این هدف نیز روی مجموعه زندان‌ها و توسل به حقوق بشر متمرکر شده تا خدمات نظام زندانبانی را مخدوش کنند بلکه بواسطه آن به باورها و اعتقادات مردم ضربه بزنند.

*با کوشش و تعهد به جایگاه‎مان اعتبار مضاعف بدهیم

رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست بر تبیین ‌و معرفی چهره واقعی زندان و زندانبانی اسلامی تاکید کرد و گفت: اعتبار و جایگاه ما در امر زندانبانی مثل دیگر مناصب، به کیفیت کار متصدیان امور است پس تلاش کنیم در زمره افرادی باشیم که با کوشش و تعهد به این جایگاه اعتبار مضاعف بدهیم.

حاج‌محمدی با اشاره حواشی پیرامون زندان اعلام کرد؛ باید خیلی تلاش کنیم تا ضربه‌ای که این حوادث و حواشی آن به زندانبانی و خدمات نیروهای ما و کلیت نظام وارد آورده است، جبران شود.

وی ادامه داد: بخشی از هدف دشمن و معاندین در رصد فعالیت زندان‌ها، موضوع حقوق بشر است که صرفا بنا دارند با سیاه‌نمایی و دروغ‌سازی، خدمات نظام زندانبانی را زیرسوال برده تا از این رهگذر به باورها و اعتقادات مردم لطمه وارد کنند.

*اهمیت زندان و زندانبانی و اهداف اصلاحی را دریابید

وی تاکید کرد: مدیران سازمان زندان‌ها در سفرهای استانی و دیدار با مسئولان هر استان سعی کرده‌اند اهمیت زندان و امور تربیتی مددجویان را برای آنان تبیین و گوشزد کنند.

وی به لزوم مشارکت دستگاه‌ها در کمک به امور حمایتی زندان اشاره کرد و گفت: لازم است همه از اقشار مختلف گرفته تا نهادهایی که دغدغه دارند، به سهم خود پای کار بیایند و اهمیت نگهداری، اصلاح و تربیت زندانیان و حمایت از خانواده آنان را باور کنند.

*سبک و مجاهدت شهید آوینی را الگوی خودتان قرار دهید

عضو شورای عالی قوه قضائیه با تصریح نقش زندان در تامین امنیت جامعه، یادآور شد: باید همواره اهمیت زندان را به جامعه اعلام داشت تا ضمن اقناع عموم و ارائه خدمات اجرایی سازمان زندان‌ها برای زندانی و خانواده‌های‌شان، اعتمادافزایی اجتماعی، تسری و تداوم یابد.

حاج محمدی توصیه کرد: من از رابطان عمومی و همه پرسنل سازمان می‌خواهم که در اطلاع‌رسانی صحیح، سبک، شیوه و مجاهدت شهید آوینی را الگو قرار دهند. شما هم نه‌فقط فرهنگسازی کنید بلکه هدایت افکار را توام با راستگویی و تعهد، در جهت ارتقاء عملکرد زندانبانی و آگاه‌سازی جامعه از این همه تلاش بدست گیرید.

*خدمات زندانبانی را به عنوان سرمایه اجتماعی جای دهید

رئیس با توضیح اولویت‌های اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها، ضمن تقدیر از فعالیت‌ها و تصریح سختی و مشقت کار زندانبانی بیان کرد: وظیفه‌تان را خالصانه و هنرمندانه انجام دهید تا درکنار صیانت از خدمات سازمان زندان‌ها، درنهایت احترام و پذیرش اجتماعی حاصل شود.

وی ثبت و ضبط خدمات و اقدامات خاص بویژه درمورد زندانیانی که در اثر ناهنجاری‌ها سر از زندان درآورده‌اند را لازم دانست و گفت: جامعه باید بداند همه زندانیان شرور و خطرناک نیستند و گاه ناخواسته مرتکب جرم شده‌اند؛ پس در امر اطلاع‌رسانی و مواجه با زندانیان، درست ایفای نقش کنیم.

وی اعلام داشت: تصور عامه از اینکه در زندان کسانی نگهداری می‌شوند که مستحق خشم و نامهربانی‌اند را اصلاح کنید و خدمات زندان را به عنوان سرمایه اجتماعی نشان دهید. همچنین از رخدادهای تلخ درس عبرت گرفته و با پرهیز از خطا و اشتباهاتی حتی کوچک، همچنان با حسن‌نیت وظیفه کاری‌مان را پی بگیریم.

*با تولید محتوای درست حال مردم را خوب کنید

حاج محمدی خطاب به رابطان عمومی زندان‌ها تاکید کرد: کار روابط عمومی فرهنگ‌سازی برای جامعه است اینگونه نیز با مستندسازی و انعکاس اولویت‌های راهبردی سازمان و توجه به ظرفیت‌ها، سراغ توانمندسازی منابع انسانی و فعلیت اهداف اصلاحی و تربیتی در امور زندان بروید و با تولید محتوای درست حال مردم را خوب کنید.

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان از عموم مردم، اندیشمندان و خیرین در کمک به ارتقای اهداف اصلاحی و تربیتی و برنامه‌های تحولی در امر زندانبانی و حمایت از مددجویان و خانواده آنان دعوت به همکاری کرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها