تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 18:54
کد خبر : 154692

حق شناس : بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است

حق شناس : بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران گفت: بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است. به گزارش ایسنا، محمد جواد حق شناس در جریان دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورا گفت : همانگونه که در جلسات عدیده تلفیق و بررسی حوزه درآمدی و بررسی تبصره ها گفته شده است ،

حق شناس : بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران گفت: بودجه ۱۴۰۰ یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ۱۰ سال گذشته است.

به گزارش ایسنا، محمد جواد حق شناس در جریان دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورا گفت : همانگونه که در جلسات عدیده تلفیق و بررسی حوزه درآمدی و بررسی تبصره ها گفته شده است ، متاسفانه بودجه امسال به شدت با استانداردهای بودجه نویسی فاصله جدی دارد و رعایت نشده است. ما شاهد افزایش سقف بودجه به ۴۸ هزار و ۸۸۰ میلیار تومان بودیم که بودجه افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال ۹۹ دارد، در حالیکه در ماه اسفند هستیم و بودجه سال  ۹۹ کمتر از ۷۰درصد محقق شده است. این رقم ۴۰ درصد افزایش عملا یک بودجه غیر واقعی و یک خودفریبی است و ما یک رویکرد نادرست و غیر متعارف را در بودجه می پذیریم.

وی افزود: افزایش نامتعارف سهم درآمدهای ناپایدار و تطهیر شهر فروشی در قالب نام‌های عوارض و مازاد تراکم و عوارض طرحهای توسعه شهری، به منزله فروش سرمایه های شهر است.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در حوزه مصارف ، حوزه ماموریتی، فرهنگی و اجتماعی بودجه فرهنگی از ۸۲ درصد در سال ۹۶به ۶.۸درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده که متاسفانه ۲.۵ درصد آن حقوق است و با توجه به اینکه عملکرد بودجه فرهنگی ۱۸ درصد بوده عملا یکی از غیر فرهنگی ترین بودجه های ده سال گذشته را امسال تصویب می کنیم ،در سالی که ادعا می شود یک بودجه فرهنگی بسته می شود عملا یک رویکرد نادرست و یک پشت کردن به حوزه فرهنگ است و خواهشی که دارم این است تا به نگرانی های کمیسیون فرهنگی اجتماعی توجه کنید.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها