تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 22:35
کد خبر : 109020

خبر خوش مسئولان استان قزوین برای سال 98

خبر خوش مسئولان استان قزوین برای سال 98

مسئولان مختلف استان قزوین مهم‌ترین خبر خوش حوزه مدیریتی خود را برای سال 1398 در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین بیان کردند. به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سال 1398 آبستن اتفاقات مختلف خواهد بود، اتفاقاتی که خوب و بدشان بعضاً به تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های مدیران و مسئولان بستگی دارد؛ در این گزارش با مسئولان مختلف استان

خبر خوش مسئولان استان قزوین برای سال 98
مسئولان مختلف استان قزوین مهم‌ترین خبر خوش حوزه مدیریتی خود را برای سال 1398 در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین بیان کردند.
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سال 1398 آبستن اتفاقات مختلف خواهد بود، اتفاقاتی که خوب و بدشان بعضاً به تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های مدیران و مسئولان بستگی دارد؛ در این گزارش با مسئولان مختلف استان در حوزه‌های متفاوت به گفت‌وگو نشستیم تا خبر خوش آن‌ها را برای سال 1398 بشنویم.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین

یکی از برنامه‌های مهم ما برای سال آینده توسعه دولت الکترونیک و ایجاد پنجره واحد الکترونیک در تمام دستگاه‌های دولتی است، این اقدام دو تأثیر بسیار مهم ازجمله تسریع پاسخگویی به مردم و کاهش انتظار آنان در سازمان‌های دولتی است و از طرفی این سیستم به دلیل کاهش دیدار چهره به چهره در مقابله با فساد اداری نقش مهمی دارد.

حکمت‌الله داوودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

فضاهای تفریحی بهتر خواهد شد، پارک‌های محلی افزایش پیدا می‌کند، همچنین برای مردم جنوب قزوین نیز یک خبر خوش دارم که پارک بانوان جنوب شهر ظرف یکسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی

انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین که 14 شهر و 194 روستا را در برمی‌گیرد و ازنظر جمعیتی بیش از 70 درصد جمعیت کشور را پوشش می‌دهد را پیگیری کردیم و 60 میلیون مترمکعب تخصیص آب صورت گرفت و عملیات اجرایی آن از سمت سد طالقان به آبیک با لوله‌گذاری آغازشده است و امیدواریم امسال آبیک از این ظرفیت بهره‌مند شود و به‌مرور سال آینده سایر نقاط استان تا نزدیک تاکستان از این موقعیت بهره‌ ببرند.

صدیقه ربیعی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین
با توجه به مسئولیتم در حوزه معاونت بانوان و خانواده استانداری قزوین، در حال تدوین سیاست‌های سال 98 در این حوزه و تهیه سندی برای برنامه‌های کلان در دست اقدام که قرار است به‌صورت کوتاه‌مدت و میان‌مدت اجرا شود هستیم. این سند در راستای ارتقا معاونت بانوان و با مشارکت پژوهشگران استانی در حال انجام است و بر اساس آن سیاست‌ها و برنامه‌های سال 98 تدوین می‌شود؛ ازآنجاکه هنوز تدوین آن به اتمام نرسیده نمی‌توانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.

همچنین در حوزه کارآفرینی و اشتغال بانوان سرپرست خانوار برنامه‌های مختلفی در دستور کار این معاونت قرار دارد چراکه این حوزه جزء اولویت‌های ماست و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

طبق بانک اطلاعاتی موجود از تعداد بانوان سرپرست خانوار می‌توان آن‌ها را به دو دسته تقسیم کرد، گروهی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و برخی دیگر که به دلیل عدم نیاز تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند. در حال حاضر تقریباً 13 هزار بانوی سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان هستند و 2287 نفر نیز تحت بهزیستی قرار دارند.

حجت‌الاسلام نعمت‌اللهی مديركل تبلیغات اسلامی استان قزوین
 
از آنجا که ریاست این سازمان تغییر یافته و هنوز سیاست‌های جدید آن ابلاغ نشده، نمی‌توان برنامه خاصی را برای سال آینده عنوان کرد با این حال یکی از مهمترین برنامه‌های ما در تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزاری «جشنواره دین در مطبوعات» خواهد بود. تلاش می‌شود این جشنواره در ابتدای سال و پیش از ماه مبارک رمضان برگزار شود.
 

مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین

برای سال 98 با توجه به اینکه حوزه اجتماعی وسیع است آموزش‌های پیش و حین ازدواج را در دستور کار خود قرار خواهیم داد که این امر به زوجین کمک می‌کند تا علاوه بر انتخاب بهتر ارتباط مطلوبی با همسر و خانواده وی داشته باشند.

علی فتح‌طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین

سال 98 مراکز این دانشگاه به جهت کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان در مسیر کاربردی‌تر شدن، حرکت خواهند کرد و دامنه کارآفرینی در این مراکز گسترده‌تر خواهد شد و در راستای تحقق اشتغال گام برخواهیم داشت تا این راه برای دانشجویان تسهیل و هموار شود.

برای این امر در سال آینده هر کارآفرین به بانک معرفی خواهد شد تا تسهیلات کارآفرینی 50 میلیون تومانی با سود دو درصددریافت کند.

تعداد مدرسان ثبت‌شده این دانشگاه در سطح استان 1200 نفر است که بعد از پایش‌های صورت گرفته به‌منظور ارتقای کیفیت تدریس در این دانشگاه 700 نفر از آنان مورد پایش و مصاحبه قرار گرفتند که نتایج آن در سال 98 اعلام خواهد شد.

رضا رسولی شربیانی رئیس دانشگاه پیام‌نور قزوین

طی انعقاد تفاهم‌نامه با کانون کارآفرینان کشور دانشجویان برای اشتغال به این کانون معرفی خواهند شد؛ علاوه بر این نیز با سازمان فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است تا دانشجویان این دانشگاه به‌صورت رایگان از دوره‌های این سازمان استفاده کرده و گواهی دریافت کنند.

در سال 98 چند رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دو رشته نیز در مقطع دکترا راه‌اندازی خواهد شد.

معصومه مرادیان، مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری قزوین

در حوزه بازرسی تلاش برای تحقق شعار پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود و در این مسیر حوزه بازرسی و امور حقوقی همه اهتمام خود را در راستای آموزش و پیشگیری از بروز تخلفات به‌کار خواهد گرفت؛ ضمناً در ابتدای سال آینده شبکه بازرسین استان در راستای مبارزه با فساد اداری شکل خواهد گرفت.

سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

در سال 98 دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به‌صورت ویژه روی بخش تحصیلات تکمیلی تمرکز خواهد کرد و به‌مرور با کاهش ظرفیت رشته‌های مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی قزوین

ساخت مجتمع تحقیقات و فن‌آوری جهاد دانشگاهی قزوین در سال 98 آغاز خواهد شد؛ ضمن اینکه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نام سال، مرکز مهارت و اشتغال جهاد دانشگاهی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

مجید وفاپور مشاور استاندار قزوین در امور قرآنی و فرهنگی

برای سال آینده تلاش داریم تا قزوین را به‌عنوان پایگاه مسابقات حفظ در کشور معرفی کنیم و استان قزوین در این حوزه پایلوت شود. رایزنی‌های اولیه برای انجام این اتفاق مهم انجام‌شده که بی‌شک این اتفاق می‌تواند رخداد مهمی در حوزه فعالیت‌های قرآنی استان به شمار آید.

همچنین ایجاد بستری برای درک مفاهیم نهج‌البلاغه در کنار مفاهیم و آموزه‌های قرآن از طرق مختلف ازجمله برگزاری مسابقات از دیگر برنامه‌هایی است که در سال 98 پیگیری خواهد شد؛ در همین راستا اقدامات مقدماتی برای پوشش برنامه‌های از سوی صداوسیما نیز انجام می‌شود. بااین‌حال اگر نتوانستیم در سطح ملی این رخداد را انجام دهیم تلاش می‌کنیم این کار را در خود قزوین آغاز کنیم، بی‌شک این اتفاق و فعالیت می‌تواند به‌عنوان یک کار نو در کشور معرفی شود.

از دیگر رخدادهای سال 98 حضور سعید علی‌اکبری به‌عنوان نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی نابینایان جهان خواهد بود که برای وی آرزوی موفقیت داریم تا با کسب رتبه بتوانند افتخاری دیگر برای استان قزوین و کشورمان بیافرینند.

حجت‌الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین

با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و شرایط اقتصادی در قشر ضعیف جامعه مطلوب نیست در سطح بقاع متبرکه مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت پیرامون بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهند شد.

در حوزه سرمایه‌گذاری پروژه بسیار بزرگی را در دست اقدام داریم و همه مجوزها در سال 97 اخذ شده است و اگر سال 98 عملیاتی شود یک اتفاق بزرگ در حوزه سرمایه‌گذاری استان رقم خواهد خورد که بسیار فاخر خواهد بود و در موعد مقرر اطلاع‌رسانی لازم را نیز انجام خواهیم داد.

صبور و امیدوار در انتظار زمان

حال باید دید مسئولان در تقویم سال 1398 در استان قزوین چه رقم خواهند زد؛ خوب یا بد زمان مشخص‌کننده خواهد بود؛ بااین‌حال در نخستین روزهای سال 1398 امید داریم با همت و تلاش مدیران استان و همدلی مردم اتفاقات خوبی در تاریخ این شهر به ثبت برسد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها