تاریخ انتشار : جمعه 22 اکتبر 2021 - 20:29
کد خبر : 10243

خدمات و دستاوردهای سپاه برای مردم تبیین شود

خدمات و دستاوردهای سپاه برای مردم تبیین شود

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، خواستار تبیین عمیق‌تر خدمات و دستاوردهای سپاه برای مردم و نظام اسلامی شد. آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به منظور شرکت در مراسم تکریم حجت الاسلام «علی گندمی» نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر به

خدمات و دستاوردهای سپاه برای مردم تبیین شود

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، خواستار تبیین عمیق‌تر خدمات و دستاوردهای سپاه برای مردم و نظام اسلامی شد.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به منظور شرکت در مراسم تکریم حجت الاسلام «علی گندمی» نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر به استان یزد سفر کرده است، اظهار کرد: سپاه یک ارگان مردمی است و باید ارتباط خود را با مردم بیش از پیش تقویت کند و برای حل مشکلات مردم کمر همت ببندد.

وی با اشاره اینکه سپاه باید برای رفع مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنها، برنامه و ایده داشته باشد، افزود: حتی اگر دولت‌ها این برنامه ها را اجرا نکردند، سپاه با استفاده از ظرفیت و توان خود به اجرای برنامه ها بپردازد.

ناصری تصریح کرد: مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و شبهه‌ افکنی‌ها و تفرقه افکنی‌های دشمنان نیز ممکن است آنها را نسبت به نظام و انقلاب دلسرد کند اما سپاه باید با رسیدگی و خدمت به مردم و برشمردن خدمات انقلاب اسلامی، امام و شهدا، آنها را در مسیر تداوم پاسداری از انقلاب همراهی کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه نیروهای سپاه باید بین مردم و نظام دوستی عمیق ایجاد کنند، افزود: خداوند متعال به حضرت موسی گفت « حببنی الی خلقی، و حبب خلقی الی» یعنی ای موسی محبت مردم را به من جذب کن و محبت من را نیز به مردم ابلاغ کن، حضرت موسی روش این کار را جویا شد و خداوند برشمردن نعمت‌ها برای بندگان را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: اینکه خدا در اوج بی نیازی چنین مطالبه ای از پیامبر خود دارد، کار عجیبی است و امروز باید در دستور کار ما قرار گیرد و باید در رفتار و برنامه های خود، دل مردم را به دست بیاوریم و محبت مردم را نسبت به خدا، ولایت و و رهبری برانگیزیم.

ناصری تاکید کرد: باید خدمات و نعمات و حرکاتی که انقلاب و شهدا داده‌اند را به مردم گوشزد کنیم و حتی اکنون در فضای انتخابات به جای خطابه‌هایی در وصف کارآمدی یا ناکارآمدی افراد، باید به شرح خدمات انقلاب بپردازیم.

خدمات سردار سلیمانی در عراق و سوریه از دستاوردهای انقلاب بود

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه امنیت بزرگترین ارمغان نظام اسلامی و حاصل جان برکفی نیروهای مومن، ولایی و انقلابی است، افزود: خدمت بزرگ و عظیمی که سردار سلیمانی در نجات عراق و سوریه و ایران و لبنان و … کرد همه از دستاوردهای انقلابی و الهی بود.

وی تصریح کرد: این اقدامات کم نیست اما ما برای مردم به درستی تبیین نکردیم و اگر مردم بدانند که توطئه های دشمن چه بوده و نیروهای ولایی چه کردند و چه نتیجه ای حاصل شده، آنگاه محبت آنها در دل مردم عمیق‌تر خواهد شد.

ناصری با تاکید بر اینکه تمام توطئه های جهانی که دشمنان ۷۰ سال روی آن کار کردند و می خواستند در کشور اجرا کنند، باید برای مردم بازگو شود، اظهار داشت: مردم می بینند که امروز دشمنان در چه جایگاهی و قدرت و عظمت نظام اسلامی در چه جایگاهی است.

وی با تاکید بر اینکه گاهی برخورد صحیح و دوستی و مودت، انسان‌های گمراه را به راه می آورد، افزود: امروز عده ای داریم که در عالم خودشان هستند که باید محبت انقلاب اسلامی را در دل آنها ایجاد کنیم.

حاج شیخ فقیه خراسانی الگوی ایجاد مودت در جامعه

ناصری از بزرگان و علمایی همچون حاج شیخ فقیه خراسانی به عنوان یک الگو در این زمینه یاد کرد و گفت: ایشان در زمان قحطی به همان اندازه که به مسلمین خدمت و به آنها رسیدگی می کرد، به همان میزان نیز به سایر اقلیت های مذهبی رسیدگی می کرد و این سبب دوستی آنها شده بود.

وی تاکید کرد: سپاه باید چتر حمایتی خود را همه جا بر سر مردم بگستراند و به آنها خدمات ارائه دهد و مردم نیز متوجه دلسوزی نیروهای سپاه هستند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله کاهش جمعیت جوان بیان کرد: متاسفانه برخی تصمیم گیری‌های نادرست سبب شده که امروز کشور ما از نظر رشد جمعیت در شرایط نامناسبی باشد و این مسئله به یک کودتای خزنده برای کشور تبدیل شود.

لزوم ورود سپاه به موضوع فرهنگ سازی افزایش جمعیت

وی تاکید کرد: اگر جمعیت جوان کشور ما کم شود، مشکلات بسیاری در کشور حادث می شود بنابراین باید در این زمینه فرهنگ سازی کرد و در مرحله اول باید روحیه توکل را در مردم تقویت کرد.

ناصری تصریح کرد: ممکن است به دلایل مختلف، دولت‌ها ورود جدی به این بحث نداشته باشند اما لازم است سپاه در زمینه فرهنگ سازی این مسئله ورود پیدا کند.

مردم اجازه ملتهب کردن فضای انتخابات را به دشمن ندهند

حجت‌الاسلام «حسین طیبی فرد» جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این دیدار با تبریک پیروزی جبهه مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: پیروزی جبهه مقاومت در جنگ ۱۲ روزه در غزه، کمر رژیم صهیونیستی پوشالی را شکست.

وی افزود: صهیونیست‌ها در خواب هم نمی‌دیدند که غزه کاری کند که آنها دست‌هایشان را بالا بگیرند و دیگران را واسطه قرار دهند که آتش بس را بپذیرد و این از برکت حضور و برکت خون شهید قاسم سلیمانی بود.

طیبی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات بیان کرد: بلندگوهایی که در خارج از کشور کار می‌کنند و عده‌ای که در داخل مزدوری آنها را می‌کنند، به دنبال ملتهب کردن فضا هستند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در این شرایط جبهه حزب الله و مردم باید فضا را به گونه ای راهبری کنند که فضای خوبی بر انتخابات حاکم شود.

وی با اشاره به مشکلات و فشاری که در حوزه اقتصادی و معیشتی در کشور وجود دارد، تاکید کرد: اتفاقات سنگینی به کشور تحمیل شد اما دولت آینده، هر که باشد، باید با یک برنامه سخت و کمرشکن در این عرصه ورود و در این عرصه تحول ایجاد کند.

طیبی فرد عنوان کرد: مردم نیز با راهنمایی نمایندگان ولی فقیه در استانها نباید اجازه دهند که دشمنان نظام و انقلاب به اهداف خود در این انتخابات دست پیدا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات جسمی که برای حجت الاسلام گندمی، نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد ایجاد شد، اظهار کرد: حجت الاسلام گندمی از نیروهای لایق و محبوب سپاه است اما سلامت وی در اولویت است و ما نیز از ظرفیت دیگر نیروهای خوب، متعهد و لایقی که در سپاه الغدیر وجود دارد، بهره می گیریم.

حجت الاسلام «علی گندمی» نماینده سابق ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در طول دوران فعالیت خود اظهار کرد: استان یزد چهار پادگان آموزشی دارد که تلاش ما اجرای برنامه های منسجم فرهنگی و قرآنی و عقیدتی سیاسی در این پادگان ها بوده است.

وی افزود: انسجام بخشی میان نیروهای مسلح استان نیز پیگیری شد و اکنون ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام کریم بیکی از این پس مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد را بر عهده دارد.

انتهای پیام
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها