نکات مربوط به خرید ملک در استانبول 

 

اگر شما هم به دنبال خرید ملک در استانبول با بهترین شرایط هستید، به جای درست آمده اید. شرکت آسیا ملک که در حوزه خرید ملک در ترکیه و استانبول به صورت حرفه ای فعالیت می کند، به شما در این جهت کمک شایانی خواهد کرد. هدف ما در این مقاله این است که هر آنچه که نیاز دارید را در راستای خرید ملک در استانبول فراهم کنیم.

کشور ترکیه جزو کشورهای خاورمیانه می باشد، اما در چند سال اخیر با رشد چشمگیری رو به رو بوده و همین امر موجب جذب سرمایه گذاران بیشتری به این کشور شده است. آثار تاریخی موجود در این کشور در دوره های مختلف پادشاهی، جاذبه های گردشگری متعدد، مراکز خرید بی نظیر و… عوامل تشدید کننده این موضوع بودند.

 

قوانین خرید ملک در استانبول

با توجه به قوانینی که دولت ترکیه برای مهاجران و سرمایه گذاران وضع کرده است، اگر شما ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار خریداری کنید، خیلی سریع و راحت، اقامت کشور ترکیه را اخذ خواهید کرد. این اولین موردی است که شما باید راجع به قوانین خرید ملک در استانبول بدانید.

نکته بعدی ای که راجع به قوانین خرید خانه در استانبول وجود دارد، این است که سرمایه گذاران خارجی نمی توانند در مناطق نظامی ترکیه ملک خریداری کنند. البته این مورد، موضوع مهمی نیست؛ زیرا اکثر سرمایه گذاران علاقه به خرید ملک در مناطق لوکس و آپارتمان ها دارند.

شخص سرمایه گذار یا خریدار ملک، در صورتی که از کشور خارجی باشد، در وهله اول باید بررسی کند که آیا از سمت دولت ترکیه، به کشور فعلی وی اجازه خرید ملک در ترکیه داده شده است یا خیر. سپس اقدام به خرید خانه در استانبول یا دیگر شهرهای ترکیه کند.

خبر خوب این است که ایران جزو کشورهای مجاز است و محدودیتی در خرید ملک ندارد، اما به منظور کسب اطلاعات بیشتر حتماً با مشاوران ما در آسیا ملک ارتباط برقرار کرده تا اطلاعات تکمیلی را از این بخش به دست آورید. شما به عنوان سرمایه گذار می توانید هرگونه ملک تجاری، کشاورزی، مسکونی، زمین و… را خریداری کرده و از آن استفاده نمایید.

موضوع بعدی، نکات مربوط به خرید ملک در شهر استانبول است که باید آنها را در نظر داشته باشید.

 

نکات خرید ملک در استانبول

هنگام خرید ملک در استانبول، با توجه به اینکه در کشور غریبی هستید، امکان دارد کمی دچار سردرگمی شوید. در این بخش ما نکات مهم خرید خانه یا آپارتمان در استانبول را برای شما بازگو خواهیم کرد تا در شرایط مربوطه، به شما کمک کند. اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که زمان بازرسی یک ملک مطمئن شوید قبوض برق، آب، گاز، تلفن پرداخت شده و ملک سنددار است. نکته دومی که باید به آن توجه کنید زلزله خیز بودن استانبول است؛ در نتیجه باید از مقاوم بودن سازه در برابر زلزله مطمئن شوید.

نکته سوم به علایق شما مربوط است. باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که آیا این ملک مناسب شما است یا خیر. مواردی همچون شلوغی یا خلوتی آن منطقه، موقعیت مکانی ملک، پایین شهر بودن یا بالا شهر بودن آن و…

شما باید از خودتان و خانوادتان بپرسید که آیا حاضرید چند سالی در این منطقه زندگی کنید؟ اگر پاسخ شما بله است، پس سریعاً اقدام به خرید ملک نمایید.

استانبول از جمله شهرهایی است که مناطق و محله‌های مختلفی برای زندگی دارد. محله های پایین شهر، بالا شهر، ساحلی و… از این موارد هستند. شما می توانید با مقایسه قیمت آپارتمان های این مناطق و خانه هایی که در آنها وجود دارند و با توجه به مبلغ بودجه‌تان، ملک خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

مدارک موردنیاز خرید ملک در استانبول

در ادامه ما لیستی تحت عنوان مدارک موردنیاز به منظور خرید ملک در استانبول را برای شما آماده کرده ایم که اگر قصد خرید داشتید، بابت اینکه چه مدارکی نیاز دارید، دچار سردرگمی نشوید و با خواندن این بخش از مقاله، سریعاً مدارکتان را تکمیل کنید. مدارک موردنیاز شامل:

  •             4 قطعه عکس مخصوص از کارت اقامت خود
  •             اخذ شماره مالیاتی
  •             ارائه برگه بیمه سلامت
  •             اصل پاسپورت به همراه کپی آن
  •             فیش واریز اداره پست

امیدواریم توانسته باشیم در این مسیر با راهنمایی هایی که در این مقاله برای شما قرار داده ایم، شما را نسبت به موضوع خرید خانه در استانبول آگاه ساخته و با قوانین آن آشنا کرده باشیم. اگر به دنبال راهی مطمئن برای خرید ملک در ترکیه هستید، ما به شما مشاوره با تیم آسیا ملک را پیشنهاد می‌کنیم. کارشناسان آسیا ملک در زمینه سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ملک در ترکیه بهترین راه‌ها را به شما نشان خواهند داد. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید