خطر مواجهه فارس با موج پنجم کرونا جدیست

ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به آمارهای اخیر کروناویروس در استان فارس، نسبت به اوج گیری دوباره کروناویروس و شیوع موج پنجم بیماری کووید۱۹ در استان هشدار داد.

دکتر مهرزاد لطفی چهارشنبه ۲ تیر در سیصد و چهل و هشتمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در علوم پزشکی شیراز، با اعلام شرایط موجود و افزایش تدریجی موارد ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ در استان، این را نشان دهنده اوج گیری دوباره کروناویروس و مواجهه با موج پنجم کرونا دانست و از آمادگی بیمارستان های فارس برای مقابله با شیوع احتمالی موج جدید کرونا خبر داد.
لطفی با ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا به کرونا در شهرهای جنوبی استان و همچنین آمار مراجعه بیماران به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان ها، بر اهمیت توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا در سطح جامعه، تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: ساده انگاری در برابر کرونا و سهل انگاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، نتیجه ای جز چرخش مرگبار بیماری در خانواده ها و از دست دادن عزیزانمان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، نخواهد داشت.
لطفی در ادامه نشست امروز، ضمن بررسی آخرین وضعیت کروناویروس در استان، مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی را عاملی موثر در مقابله با این ویروس منحوس برشمرد و بر تداوم این مشارکت تا پایان جرای واکسیناسیون سراسری تاکید کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا ارایه کردند و مواردی شامل گزارش تحلیلی روزانه تست های انجام شده و موارد ابتلا به کرونا در استان، مصوبات روزهای گذشته ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، روند ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان های استان، وضعیت بیمارستان پشتیبان روند واکسیناسیون کرونا بررسی شد.
انتهای پیام
منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید