تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 دسامبر 2021 - 15:23
کد خبر : 150863

خط قرمز انقلاب اسلامی آرمان‌های آن است نه راهبردها و عملکردها

خط قرمز انقلاب اسلامی آرمان‌های آن است نه راهبردها و عملکردها

استاد حوزه علمیه قم گفت: خط قرمز انقلاب اسلامی آرمان‌های آن است نه راهبردها و عملکردها، چراکه فطرت خطاناپذیر بوده و آرمان‌ها ناشی از آن است اما راهبردها و عملکردها ناشی از عقل جمعی است که احتمال خطا در آن وجود دارد. به گزارش ایسنا منطقه قزوین، «کارگاه یک‌روزه نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی»

خط قرمز انقلاب اسلامی آرمان‌های آن است نه راهبردها و عملکردها
استاد حوزه علمیه قم گفت: خط قرمز انقلاب اسلامی آرمان‌های آن است نه راهبردها و عملکردها، چراکه فطرت خطاناپذیر بوده و آرمان‌ها ناشی از آن است اما راهبردها و عملکردها ناشی از عقل جمعی است که احتمال خطا در آن وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
 «کارگاه یک‌روزه نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی» هم‌زمان با روز میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان، با حضور علاقه‌مندان شب گذشته 28 فروردین‌ماه در حسینیه امامزاده اسماعیل (ع) قزوین برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدحسین خیری از کارشناسان و اساتید حوزه علمیه قم، در تبیین مبانی انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری این بیانیه اساسی را خطاب به جوانان صادر کردند چراکه جوانان همواره جویای حقیقت هستند؛ این بیانیه قابلیت آن را دارد که حتی حداقل یک جوان غیرانقلابی را وادار به تأمل نسبت به انقلاب اسلامی کند.

حجت‌الاسلام خیری با اشاره به اینکه در بخش اول بیانیه گام دوم انقلاب مباحث مبنایی و زیربنایی موردتوجه قرارگرفته است، گفت: یکی از کلیدهای مهم برای درک این بیانیه تفکیک سه عنصر و محور مهم «آرمان‌ها و اهداف کلان»، «راهبردهای کلان» و «عملکردهای میدانی و جزئی و روزمره» است.

وی ادامه داد: استقلال، آزادی، عبد شدن در برابر خداوند و معنویت ازجمله آرمان‌های انقلاب اسلامی است که با تکیه بر آن‌ها و با بهره‌گیری از راهبردهای کلانی چون انتخابات می‌خواهیم خود را به قله برسانیم.

این کارشناس حوزه علمیه بیان کرد: در بخشی از بیانیه گام دوم بعد از انقلاب اسلامی بر تحول رویکرد کلان کشور تأکید شده که بر مبنای آن قله‌ها بعد از انقلاب تغییریافته است.

وی تأکید کرد: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی هیچ‌گاه به آرمان‌های انقلاب خیانت نشده هرچند ممکن است برخی از راهبردهای کلان و عملکردهای ما اشتباه باشد.

حجت‌الاسلام خیری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر این نکته تأکید دارند که شعارهای جهانی انقلاب دینی چون اخلاق، معنویت، برادری، عزت، عقلانیت و امثال آن تاریخ‌مصرف ندارد چراکه هرگز بی‌فایده و بی‌مصرف نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه آن چیزی که باید برای ما مهم باشد آرمان‌هاست و راهبردها در درجه بعدی اهمیت قرار دارد، اضافه کرد: همه ما باید به نقدها حساسیت مثبت نشان دهیم چراکه آن نعمت خدا و هشداری به صاحبان حرف‌های بی‌عمل است.

این استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: خط قرمز ما آرمان‌های انقلاب اسلامی است نه راهبردها و عملکردها، چراکه فطرت خطاناپذیر بوده و آرمان‌ها ناشی از آن است اما راهبردها و عملکردها ناشی از عقل جمعی است که احتمال خطا در آن وجود دارد.

وی افزود: فطرت انسان همه آرمان‌ها را باهم می‌خواهد و این کار را سخت می‌کند ازاین‌رو در اینجا نیازمند راهنمایی چون دین و وحی هستیم تا از راهی حرکت کنیم که به آن آرمان‌ها دست‌یابیم.

حجت‌الاسلام خیری در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همه این آرمان‌ها را باهم می‌خواهد ازاین‌رو با مراجعه به دین در تلاش برای رسیدن به این مفاهیم همه‌جانبه است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این کارگاه یک‌روزه به‌صورت هم‌زمان سه بخش نقش علم و فناوری، اقتصاد و رونق تولید و سواد رسانه‌ای در گام دوم انقلاب اسلامی بازخوانی و موردبررسی قرار گرفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها