تاریخ انتشار : جمعه 19 نوامبر 2021 - 20:45
کد خبر : 104476

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت معرفی شد

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت معرفی شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه ضمن تبریک به “عبدالله سعادتیان” در سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه از زحمات “فرشید روشندل” دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان کهگیلویه تشکر کرد. “مجید کرمی” ضمن تبریک عید سعید مبعث، عید باستانی نوروز و همچنین اعیاد شعبانیه، آرامش، امنیت و سلامت را نعمت های ارزشمندی برشمرد

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت معرفی شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه ضمن تبریک به “عبدالله سعادتیان” در سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه از زحمات “فرشید روشندل” دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان کهگیلویه تشکر کرد.

“مجید کرمی” ضمن تبریک عید سعید مبعث، عید باستانی نوروز و همچنین اعیاد شعبانیه، آرامش، امنیت و سلامت را نعمت های ارزشمندی برشمرد و افزود: ارزشمندی آن برای مردم زمانی آشکار می شود که این نعمت ها از بین بروند.

وی همچنین ارتکاب جرم و شرارت، ازسوی افراد و گاهی حوادث پیش بینی نشده را از عوامل برهم زدن آرامش و امنیت مردم دانسته و اظهار کرد: در مورد اخیر انسان های قانون گریز می توانند عامل تشدید کننده رنج و بی نظمی در جامعه باشند.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه ضمن بیان ضرورت برخورد قاطع با عاملین بی نظمی و تشدید کننده رنج و سختی های مردم در شرایط شیوع ویروس ناخوانده کووئید ۱۹، بر تعامل و همراهی همه ی دستگاه ها درمقابله با این پدیده بیان کرد: دستگاه قضایی خصوصاً دادسرا و دادستان به عنوان پیشانی دادگستری، با ورود مؤثر و تذکر و درصورت ضرورت، برخورد قاطع باعاملین تشدید رنج و سختی خواهند کرد.

کرمی به برهم زنندگان آرامش و امنیت روانی مردم، تذکر داد و تأکید کرد: افرادی که از طریق درج اخبار و اطلاعات نادرست در فضای مجازی اقدام می کنند و یا کالاهای بهداشتی را احتکار می کنند، بدانند دادگستری شهرستان پیگیر بوده و بیش از گذشته با مخلین برخورد خواهد کرد.

وی از مسئولان شهرستان خواست درشرایط سخت فعلی پای کار باشند و با سهل انگاری باعث تشدید بحران نشوند.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه از زحمات فرشید روشندل دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان کهگیلویه تشکر کرد و گفت: این همکار قضایی اخلاق مدار، صادق، پاک دست، مسئولیت پذیر و قاطع بودند و در بحث حقوق عامه از جمله بهداشت عمومی، جاده ها، انتخابات و موضوع ثبت متمرکز در دادسرا و به لحاظ کمی و کیفی و سیستمی عملکردی قابل قبول ارائه دادند و در برخورد با جرایم خشن از جمله نزاع‌های دسته جمعی و شرارت‌ها، قاطعیت به خرج داده و در زمینه نظارت بر زندان و مساعدت به زندانی و خانواده آن ها از طریق انجمن حمایت از زندانیان تلاش‌های ارزشمند و موثری داشتند، و انتصاب ایشان در سمت مدیریت حفاظت اطلاعات دادگستری استان را تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت دارم.

کرمی ضمن تبریک به “عبدالله سعادتیان” در سمت دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه، آشنائی با شرایط منطقه و مردم، دارا بودن تجربه قضایی مفید، مدیریت وی را مدیریتی موفق و اثرگذار پیش بینی کر و از رئیس کل محترم دادگستری به دلیل انتخاب این گزینه جهت تصدی دادستانی مرکز شهرستان کهگیلویه تشکر کرد.

وی از سعادتیان به عنوان مدعی العموم درخواست کرد باتوجه به شرایط فعلی و ورود ویروس کووئید ۲۰۱۹ خواهان برخورد قاطع با انتشاردهندگان شایعاتی که آرامش مردم راهدف قرار داده اند وهمچنین احتکار کنندگان کالاها و اقلام بهداشتی دراین شرایط حساس شدند و با توجه به اینکه شروع دادستانی در دوران سخت بیماری کرونا بوده و اینکه سلامت و امنیت روانی جامعه حائز اهمیت بوده، خواهان ورود دادستانی از جهت حقوق عامه و تذکر به مسئولین متولی سلامت و تهیه کالاهای ضروری و درصورت سهل انگاری، برخورد درچارچوب مقررات شد.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه با توجه به شرایط سخت جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا و همچنین نام گذاری سال جدید ازطرف مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید و اهداف دستگاه قضایی که باید سیاست های قضایی به سمت جلوگیری ازتوقف چرخه تولید هدایت شود و استفاده از ظرفیت قانونی دربرخورد با عاملین تعطیلی کارگاه ها وکارخانه ها، از دادستان جدید خواستار اقدام اثرگذار در این موارد شد.

کرمی اظهار کرد: برخورد با مجرمان خطرناک و حرفه ای و اشرار، تعامل با اعضای شورای تامین و استفاده از ظرفیت همکاران قضایی درمجموعه، می تواند در ایجاد عدالت اجتماعی که از اهداف کلان دستگاه قضایی می باشد، مؤثرند.

سعادتیان دراین نشست ضمن تبریک عید باستانی نوروز و اعیاد شعبانیه از زحمات فرشید روشندل دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان تشکر کرد و گفت: تلاش می شود درسایه همدلی و همکاری مجموعه همکاران محترم قضایی و اداری، مردم آرامش خاصی داشته باشند و با سرلوحه قراردادن فرمایشات ریاست قوه قضاییه ضمن حفظ استقلال قضائی و قانون مداری با مخلان نظم و امنیت برخورد جدی و قاطع کنیم تا جایی که جامعه برای مردم امن و برای مخلان نظم و امنیت ناامن شود.

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت با بیان وظیفه ی دادسرا که رسیدگی به شکایات، تظلمات و کشف جرم است، تصریح کرد: اگر در دادسرا به پرونده ها با دقت و سرعت رسیدگی شود، همکاران قضایی ما در دادگاه ها با فراغ بال بیشتر رسیدگی کرده وکیفیت آراء صادره ارتقاء خواهد یافت.

سعادتیان با بیان این که در دادسرا سعی و تلاش بر کاهش ورودی پرونده ها خواهد بود، اظهار کرد: به یاری خداوند، پس از رفع موانع بیماری کرونا، به منظور استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و متنفذین شهرستان، درجهت استقرار فرهنگ صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده ها، جلسه ای با این عزیزان برگزار خواهدشد.

وی با اشاره به حفظ جایگاه و اقتدار دستگاه قضایی، ضمن تعامل با شورای تأمین و شورای اداری شهرستان عنوان کرد: در راستای حفظ حقوق عامه درتمامی زمینه ها، اقدامات ادارات مختلف رصد و درصورت تخطی از قانون، تخلف و سهل انگاری شخصاً پیگیری و نتیجه نیز به اطلاع مردم خواهد رسید.

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه افزود: جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، همراهی و همکاری شبانه روزی با شورای سلامت خواهیم داشت و دستورات قضایی لازم و به روز دراین زمینه صادر خواهد شد.

سعادتیان دستوری قضایی در خصوص خودروهای با پلاک غیر بومی صادر کرد و ادامه داد: از شورای سلامت، نیروهای نظامی و انتظامی می خواهم تا درجهت کنترل این بیماری و جلوگیری از شیوع بیش از پیش آن از ورود مسافران و گردشگران به شهرستان جلوگیری شود و چنانچه مسافری به شهرستان وارد شود، ضمن برخورد قانونی، خودروی وی را تا رفع کامل بیماری کووید ۱۹، توقیف کنند، چرا که درشرایط فعلی تأمین امنیت روانی و سلامت جسمی مردم شریف شهرستان در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و موافقت رئیس قوه قضائیه، “عبدالله سعادتیان” به عنوان دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه معرفی شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.