تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 ژانویه 2024 - 17:22
کد خبر : 208517

داستان واقعی وحشتناک پشت سریال پرستار نتفلیکس

داستان واقعی وحشتناک پشت سریال پرستار نتفلیکس

  به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده فیلم زندگی‌نامه‌ای دیگری درباره یک پرستار قاتل اجتماعی‌پاتک در نتفلیکس منتشر شد و به سرعت در فهرست 10 برنامه تلویزیونی برتر این استریمر قرار گرفت. تریلر دانمارکی پرستار داستان جذاب یک “فرشته مرگ” است، زنی که در یک بیمارستان دانمارکی کار می کند. سوء ظن

 

به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده فیلم زندگی‌نامه‌ای دیگری درباره یک پرستار قاتل اجتماعی‌پاتک در نتفلیکس منتشر شد و به سرعت در فهرست 10 برنامه تلویزیونی برتر این استریمر قرار گرفت. تریلر دانمارکی پرستار داستان جذاب یک “فرشته مرگ” است، زنی که در یک بیمارستان دانمارکی کار می کند. سوء ظن زمانی ایجاد می شود که بیماران نسبتا سالم شروع به مرگ در اثر ایست قلبی نامربوط کنند. 

این سریال بر اساس کتابی نوشته کریستین کورفیکسن با عنوان پرستار: داستان واقعی پشت یکی از بدنام ترین محاکمات جنایی اسکاندیناوی ساخته شده است و فانی لوئیز برنث در نقش پرنیل کورزمن، پرستاری که اولین شغل خود را پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پرستاری کار می کند، بازی می کند. . داستان از دیدگاه او روایت می شود که او به سرعت با کریستینا آیستروپ هانسن (جوزفین پارک)، پرستار مسن تر و باتجربه اورژانس در بیمارستان نیکوبینگ فالستر دوست می شود. داستان از بسیاری جهات شبیه به فیلم نتفلیکس محصول 2022 با بازی جسیکا چستین و ادی ردمین به نام پرستار خوب است، اما در عوض، در چهار قسمت بسته بندی شده است که کمتر از یک ساعت طول می کشد و زمان کمی را برای توسعه شخصیت و رویدادهای واقعی وحشتناک تلف می کند. که بین 2012-2015 رخ داد.

 

پرنیل و کریستینا چه کسانی هستند؟

پرنیل یک مادر مجرد و یک پرستار تازه کار است که با نگرانی به بیمارستان Nykobing Falster می رسد و مشتاق شروع به کار در اورژانس شلوغ است. او به سرعت با تمام کارکنان دیگر بیمارستان آشنا می شود، زیرا او با کار جدید خود آشنا می شود. همه همکاران او دوستانه هستند و یک واحد منسجم را تشکیل می دهند که وظیفه رسیدگی به فوری ترین مواردی را دارد که از در می گذرد. قبل از اینکه او حتی بتواند برچسب نام خود را دریافت کند، یک تماس آبی کد اضطراری وجود دارد و این سرعت داستان پر تنش را تنظیم می کند. به زودی پس از آن، پرنیل تنها یکی از باند است و شروع به همکاری بسیار نزدیک با یک پرستار کهنه کار به نام کریستینا می کند، یک علاقه مند به آدرنالین که به نظر می رسد در درام اتاق اورژانس پیشرفت می کند. او یک پرستار عالی است ، و اغلب در مورد نحوه تشخیص و معالجه بیماران به عنوان پزشکان در اتاق می داند. او و پرنیل شروع به کار در اواخر شب شیفت و دوست نزدیک می کنند. کریستینا طناب ها را به پرستار جدید نشان می دهد و آنها پس از همکاری با یکدیگر برای نجات چندین بیمار از بیماری های نزدیک به مرگ و ایست قلبی، شروع به نامیدن خود “تیم رویایی” می کنند.

 

چیزی در مورد کریستینا عجیب است

پرستار کار بسیار خوبی را انجام می دهد و مینی سریال چهار قسمتی محدود را با سرعتی بالا نگه می دارد. هر صحنه در خدمت پیشبرد داستان و توسعه لحن و دو قوس شخصیت اصلی است. پس از یک “مرحله ماه عسل” از همکاری نزدیک با کریستینا، پرنیل شروع به افزایش قابل توجهی در تعداد بیمارانی می کند که یا جوان هستند بدون هیچ سابقه ای از مشکلات قلبی یا تحت درمان برای بیماری های غیر تهدید کننده زندگی هستند که در حال تجربه هستند. 

حملات ناگهانی ایست قلبی حاد. کریستینا زمانی که تحت استرس است در بهترین حالت خود قرار دارد. به نظر می‌رسد که او واقعاً در موقعیت‌های مرگ و زندگی که نیازمند تکنیک‌های CPR نجات‌بخش و تزریق آدرنالین هستند، برای راه‌اندازی مجدد قلب بیمارانی که روی میز مرده‌اند، کنار می‌آید. گاهی اوقات بیمار احیا می شود، اما اغلب می میرند، و پرنیل شروع به پوشیدن می کند، که هنوز در تلاش است تا به سرعت وحشتناک ER عادت کند. اما کریستینا به طور قابل توجهی در مورد نرخ غیرعادی بالای مرگ و میر دوسویه است و آن را تنها بخشی از کار می داند.

 

سوء ظن پرنیل شروع به رشد می کند

پرنیل بعد از اینکه دید بیمار بعد از دیگری وارد می‌شود و تحت درمان قرار می‌گیرند تا جایی که ثابت می‌شوند فقط دچار ایست قلبی می‌شوند و می‌میرند، پرنیل شروع به تعجب می‌کند که آیا ارتباطی بین مرگ‌ها وجود دارد یا خیر. او همچنین متوجه می شود که دوزهای مورفین و دیازپام از دست رفته است و این واقعیت که این ایست های قلبی همه در شیفت های شبانه او و کریستینا اتفاق می افتد. 

در دانمارک، آنها سیاست سختگیرانه ای برای نظارت بر دارو ندارند، بنابراین هیچ سابقه ای برای پیگیری موارد و زمان مصرف وجود ندارد. اینگونه بود که چارلز کالن در پرستار خوب گرفتار شد، اما سیستم کمتر تنظیم شده دانمارکی، گرفتن پرستاران و پزشکان بی‌وجدان را بسیار دشوارتر می‌کند. پرنیل شروع به درک می کند که اگر قرار است کریستینا موفق و محترم را سوت بزند، باید شواهد بسیار قوی برای حمایت از اتهامات خود جمع آوری کند.

 

در ابتدا، پرنیل باور نمی شود

هنگامی که پرنیل در مورد نگرانی های خود در مورد مرگ، مواد مخدر از دست رفته و رفتار عجیب کریستینا به مدیران مراجعه می کند، او را رد می کنند و تشویق می کنند که درگیر شایعاتی نباشد که نمی تواند آنها را ثابت کند. تا زمانی که او وارد یک رابطه عاشقانه با دکتری در بیمارستان می شود که ادعاهای او را تأیید می کند، بیمارستان شروع به بررسی بیش از 20 مورد مرگی می کند که کریستینا در طول دوران خدمتش در بیمارستان Nykobing Falster ثبت کرده است. بدون حمایت او، کریستینا به احتمال زیاد هرگز دستگیر نمی شد. پس از تحقیقات کامل، کارآگاهان به این نتیجه رسیدند که کریستینا آیستروپ هانسن مقادیر کشنده ای از مورفین و دیازپام (بنزوی که بیشتر با نام والیوم شناخته می شود) مستقیماً به جریان خون بیماران ناآگاه تزریق می کند تا سرعت تنفس آنها را کاهش دهد و باعث ایست قلبی شود.

کارگردان پرستار، کسپر بارفوئد، درباره داستان واقعی اظهار داشت: «بسیاری از مردم به چیزی مشکوک شدند یا چیزی را دیدند – و با این حال این پرستار جدید است، کسی که در اولین کار خود است که نه تنها احساس می کند چیزی اشتباه است، بلکه واقعاً این کار را انجام می دهد. چیزی در مورد آن و همه چیز را به خطر می اندازد.» کورزمن امروز هم در بیمارستان نیکوبینگ کار می کند.

 

هانسن به خاطر جنایاتش به زندان می رود

پس از یک محاکمه 28 روزه در سال 2016، کریستینا آیستروپ هانسن به جرم قتل و اقدام به قتل مجرم شناخته شد و به حبس ابد محکوم شد. پس از اعتراض هنسن به تصمیم هیئت منصفه در سال 2017، حکم او به چهار فقره اقدام به قتل غیرعمد اصلاح شد و این حکم از ابد به 12 سال کاهش یافت. او در حال حاضر 39 سال سن دارد و در حدود 50 سالگی از زندان خارج خواهد شد.

 یک روانشناس دانمارکی به هانسن مبتلا به “اختلال شخصیت تاریخی” تشخیص داد که باعث می شود افراد برای جلب توجه مثبت به سمت خود دست به اقدامات افراطی بزنند و به عنوان یکی از آنها شناخته می شود. زیر مجموعه اختلالات روانپزشکی خودشیفته به نظر نمی‌رسد که مجازات با جنایت مناسب باشد، اما نمایشی که داستان دلخراش پرستار قاتل و همکار سوت‌زن را روایت می‌کند، عدالت را برای تماشاگران اجرا می‌کند و از هیجان روانی فشرده لذت می‌برد. سری به نتفلیکس بزنید و به سریال کوتاه محدود یک شب فرصت دهید تا هر چهار قسمت را پرخوری کند. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها