تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 20:09
کد خبر : 12726

دریافت کمک‌های بین‌المللی به خاطر تحریم با مشکل مواجه است

دریافت کمک‌های بین‌المللی به خاطر تحریم با مشکل مواجه است

ایسنا/زنجان رئیس دفتر فدراسیون جهانی صلیب سرخ در ایران گفت: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که به خاطر تحریم، دریافت کمک‌های بین‌المللی به ویژه کمک‌های نقدی با مشکل مواجه است. عطا دورانی ظهر امروز (۴ خردادماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اینکه یکی از وظایف فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ،

دریافت کمک‌های بین‌المللی به خاطر تحریم با مشکل مواجه است

ایسنا/زنجان رئیس دفتر فدراسیون جهانی صلیب سرخ در ایران گفت: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که به خاطر تحریم، دریافت کمک‌های بین‌المللی به ویژه کمک‌های نقدی با مشکل مواجه است.

عطا دورانی ظهر امروز (۴ خردادماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اینکه یکی از وظایف فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ، حمایت از اعضا است، اظهار کرد: در ایران نیز تلاش‌مان بر این است که بتوانیم حمایت‌های لازم را از جمعیت هلال‌احمر به عمل آوریم.

وی با بیان اینکه فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ هلال‌احمر تا سال ۲۰۰۹ در ایران فعال بود اما بعد از آن تاریخ، دفتر تهران تعطیل و از دفتر منطقه‌ای که در بیروت لبنان است، فعالیت‌ها ادامه داشت، تصریح کرد: با توجه به اینکه فعالیت از راه دور سختی‌های خود را دارد، بر اساس درخواست جمعیت هلال‌احمر، اقدام به بازگشایی مجدد دفتر فدراسیون در سال ۲۰۲۱ در ایران کردیم که در حال حاضر نیز این دفتر به طور کامل فعال است.

این مسئول با بیان اینکه در مواقع حوادث و سوانح یکی از نقش‌ها و وظایف اصلی هلال‌احمر حمایت از مردم آسیب‌دیده در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی است، بنابراین فدراسیون خود را موظف می‌داند از برنامه‌های هلال‌احمر در امر پاسخ‌گویی به سوانح در زمان وقوع بلایا حمایت کند، ادامه داد: به همین علت نیز در حوادث اخیر که در ایران اتفاق افتاد، مانند زلزله سی‌سخت و سیل‌های سال گذشته، توانستیم کمک لازم را از طریق صندوق اضطراری امداد کمک‌های بشردوستانه فدراسیون را به جمعیت هلال‌احمر انتقال دهیم که این یکی از وظایفی است که ما در زمان وقوع بلایا و حوادث در ایران انجام می‌شود.

دورانی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این فدراسیون، برنامه‌ریزی‌های اقتصادی برای حوادث آینده است، ادامه داد: در همین راستا نیز تلاش می‌شود حمایت فنی لازم از جمعیت هلال‌احمر ایران برای مقابله با بلایا و موضوع آمادگی در مقابل سوانح به عمل آید.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از نقش‌هایی که این فدراسیون دارد، کمک جمعیت هلال‌احمر در امر ظرفیت‌سازی است که این ظرفیت‌سازی می‌تواند در بحث تاب‌آوری جامعه خود را نشان دهد، گفت: در این راستا نیز توجه به خانه‌های هلال، برنامه‌های مربوط به جوانان و برنامه‌های آموزشی مورد تاکید است که تلاش داریم از این برنامه‌ها در سطح کشور و بین‌المللی حمایت شود.

رئیس دفتر فدراسیون جهانی صلیب سرخ در ایران با تاکید بر اینکه در سطح بین‌الملل نیز به صورت گسترده مذاکره می‌شود تا جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های بشردوستانه آن از مشمول دامنه تحریم‌های تحمیلی معاف شود، اظهار کرد: با توجه به اعمال تحریم‌ها علیه کانال‌های مالی و بانکی ایران، تلاش زیادی در سطح بین‌الملل انجام می‌دهیم تا بخشی از این تحریم‌ها که سیستم‌های بانکی را مورد توجه قرار داده، برای فعال شدن کانال‌های مالی معاف شود تا از این طریق کمک‌ها به راحتی در اختیار هلال‌احمر قرار گیرد تا زمان وقوع بلایا به مردم کمک کند.

این مسئول با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های فدراسیون جهانی صلیب سرخ در ایران، حمایت از فعالیت‌های داوطلبانی است که بدون هیچ چشم‌داشتی مشغول کمک هستند، خاطرنشان کرد: ارتقای جایگاه فعالیت‌های داوطلبانه می‌تواند منجر به افزایش ظرفیت‌سازی هلال‌احمر در کشور و در سطح بین‌المللی شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها