تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 اکتبر 2021 - 16:18
کد خبر : 22033

در اداره کشور غافلگیری معنا ندارد/ اهمیت توجه به پدافند غیرعامل

در اداره کشور غافلگیری معنا ندارد/ اهمیت توجه به پدافند غیرعامل

  استاندار کرمان گفت: در اداره کشور در حوزه پدافند غیرعامل غافلگیری معنا ندارد؛ اینکه فکر کنیم نیروهای مسلح امنیت را تامین کرده و مراقب هستند، نشان دهنده عدم درک ما از تهدیدات است و آسیب هایی که در بخش های مختلف می بنییم به دلیل عدم توجه به پدافند غیرعامل است. “علی زینی وند”

در اداره کشور غافلگیری معنا ندارد/ اهمیت توجه به پدافند غیرعامل

  استاندار کرمان گفت: در اداره کشور در حوزه پدافند غیرعامل غافلگیری معنا ندارد؛ اینکه فکر کنیم نیروهای مسلح امنیت را تامین کرده و مراقب هستند، نشان دهنده عدم درک ما از تهدیدات است و آسیب هایی که در بخش های مختلف می بنییم به دلیل عدم توجه به پدافند غیرعامل است.

“علی زینی وند” صبح امروز چهارم آبان ماه در جلسه پدافند غیرعامل استان کرمان با اشاره به اهمیت این موضوع اظهار کرد: اقدامات خیلی موثری در استان انجام شده و در مقایسه با کشور در وضعیت نسبتا خوبی قرار داریم اما هنوز نیاز به بازبینی کارها و فاصله زیادی تا نقطه مطلوب داریم.

وی با اشاره به اینکه باید در هفته پدافند غیرعامل از دستگاه های فعال تقدیر و به کسانی که کمتر به این موضوع اهمیت دادند، تذکرداده شود، افزود: پدافد غیرعامل بسیار موضوع مهمی است و باید از آمادگی، اعتماد به زیرساخت ها، امنیت زیرساخت های مرتبط با زندگی و زیست مردم امنیت خاطر داشته و مطمئن باشیم.

زینی وند با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال ها قبل ادبیات پدافند غیرعامل را با درایت اعلام کردند و همه ما باید عمل کننده باشیم، تصریح کرد: در مقایسه با شرایط روز کشور و دنیا وضعیت بدی نداریم زیرا موضوعی تا به گفتمان عمومی تبدیل نشود، به سمت تدابیر و تدارک در آن حوزه نمی رویم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل طی سال ها محقق می شود اما به نظرم پا به پای آن حرکت نکردیم، گفت: اکنون تا اندازه  ای این موضوع در بین مدیران، نخبگان و کارکنان اتفاق افتاده اما نتوانستیم به عنوان یک ضرورت در بدنه عمومی جامعه نهادینه کنیم و باید در هفته پدافند این موضوع را به عنوان ضرورت زندگی به همه مردم سرایت بدهیم و همه در زندگی شخصی خود پدافند را عملیاتی نموده و زندگیشان را ایمن کنند که در این صورت مصونیت همگانی در مقابل حوادث در کشور ایجاد می شود و فرهنگ سازی در این زمینه مسئله مهمی است و به صورت فنی و تخصصی باید گفتمان را مبتنی بر گفتمان رهبری در جامعه ترویج داد و از منابر مذهبی تا دانشگاه ها و تریبون داران باید این موضوعات را بگویند.

وی خطاب به مدیران و مسئولان افزود: ما ابزار اجرای حاکمیت در نظام اسلامی هستیم و همه باید بدانیم ماهیت تهدیدها در دنیای امروز کاملا تغییر کرده و در ابزارهای پیشرفته و از راه دور تهدید صورت می گیرد و تهدید ملت ها امروز در حوزه فضا و سایبر است و در جنگ سایبری همه زیرساخت های یک کشور به آتش کشیده می شود لذا باید در همه حوزه ها در مقابله با تهدید سایبری، مصونیت ایجاد شود. به عنوان مثال شبکه اینترنت ملی ضعیف است و هنوز هم اختلال دارد و چند روز قبل با بروز اختلال در پلت فرم های خارجی، زندگی مردم دچار اختلال شد.

زینی وند با اشاره به اینکه امروز اداره کشورها پیچیده است و ساده سازی اداره کشورها غافلگیری در مقابل تهدیدات است، اظهار کرد: اگر در کشور هر استانداری درست انتخاب شود، بسیاری از مشکلات حل می شود؛ مجموعه ضعف های مدیریتی، به نظام منتقل شده و نظام را از کارآمدی لازم می اندازد و اگر کسی در جایی قرار بگیرد که شایسته آن نیست، بزرگ ترین خیانت است و یکی از موضوعات مهم درک اهمیت مسئولیت در هرحوزه است.

وی در ادامه با بیان اینکه تهدید بعدی در حوزه زیست مردم است و باید در پدافند زیستی بسیار دقیق عمل کنیم، گفت: قرار نیست غافگیر شده و بعد کار کنیم. باید آمادگی داشته باشیم.

استاندار کرمان با اعلام رضایتمندی نسبی از پدافند غیرعامل استان کرمان بیان کرد: در مجموع، وضع مطلوب نیست و برخی از دستگاه ها جدی نمی گیرند.

وی تصریح کرد: در اداره کشور در حوزه پدافند غیرعامل غافلگیری معنا ندارد؛ اینکه فکر کنیم نیروهای مسلح امنیت را تامین کرده و مراقب هستند، نشان دهنده عدم درک ما از تهدیدات است و آسیب هایی که در بخش های مختلف می بنییم به دلیل عدم توجه به پدافند غیرعامل است.

زینی وند بیان کرد: باید پافند غیرعامل به لحاظ نیرو و بودجه در راس مسائل کشور قرار بگیرد زیرا پدافند می تواند کشور را امن و زیرساخت ها را اطمینان بخش و کشور را از غافلگیری نجات داده و از اختلال در اطلاعات ما جلوگیری کند.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها