تاریخ انتشار : یکشنبه 31 اکتبر 2021 - 19:07
کد خبر : 35015

در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم

در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم

ایسنا/هرمزگان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس گفت: در بحث غار نمکدان قشم اگر ورود دستگاه قضایی نبود اکنون شاهد از بین رفتن یک اثر طبیعی و میراث تاریخی بودیم آن هم در حالی که در نشست با دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزی هرمزگان و میراث فرهنگی هرمزگان آن ها دم از مجوز داشتن طرح

در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم

ایسنا/هرمزگان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس گفت: در بحث غار نمکدان قشم اگر ورود دستگاه قضایی نبود اکنون شاهد از بین رفتن یک اثر طبیعی و میراث تاریخی بودیم آن هم در حالی که در نشست با دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزی هرمزگان و میراث فرهنگی هرمزگان آن ها دم از مجوز داشتن طرح پرورش میگو در آن منطقه می زدند اما دستگاه قضایی مردانه ایستاد و مانع از تخریب این اثر طبیعی شد.

مجتبی قهرمانی در گفت و گو با ایسنا، افزود: طی سالیان گذشته دستگاه قضایی خود از وضعیت معتادان متجاهر در بندرعباس ناراضی بود تا اینکه شرایط به شکلی درآمد که دیگر وضعیت موجود غیرقابل تحمل بود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی خود پیشگام شد و دستگاه های متولی را دعوت و از وضعیت شهر بندرعباس بازدید به عمل آمد، اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ هم وصول شد و وسیله نقلیه و نیرو مورد نیاز از سوی شهرداری بندرعباس به این امر اختصاص یافت.

قهرمانی با اشاره به اینکه اگر در گذشته متوسط تعداد نگهداری معتادان متجاهر در این مرکز ۲۵۰ نفر بود اکنون این میزان به ۷۰۰ نفر رسیده است، تصریح کرد: دستگاه های متولی موظف به جمع آوری و نگهداری آنان در مرکز ماده ۱۶ هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری بندرعباس، مرکز بهداشت بندرعباس و اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس موظف به پیگیری و تحقق این موضوع در جهت پاکسازی چهره شهر بندرعباس هستند، اظهار کرد: این افراد پس از طی کردن دوره مشخص یا با بهبود وضعیت جسمانی به آغوش خانواده باز می گردند یا همچنان در کمپ می مانند تا اعتیاد را از خود دور کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه دستگاه قضایی هرمزگان پیشگام در برخورد با صید ترال بود، اظهار کرد: توقیف شناورهایی که در آب های هرمزگان قصد صید ترال داشتند، اقدامی بی نظیر بود و نشان می دهد دستگاه قضایی خود را مدافع حقوق مردم می داند و به پشتیبانی از صیادان بومی وارد میدان شد.

وی با بیان اینکه هیچگاه نگاه حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آسیب به زیست بوم دریایی را از خود دور نکرده ایم، عنوان کرد: در بحث غار نمکدان قشم اگر ورود دستگاه قضایی نبود اکنون شاهد از بین رفتن یک اثر طبیعی و میراث تاریخی بودیم آن هم در حالی که در نشست با دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزی هرمزگان و میراث فرهنگی هرمزگان آن ها دم از مجوز داشتن طرح پرورش میگو در آن منطقه می زدند اما دستگاه قضایی مردانه ایستاد و مانع از تخریب این اثر طبیعی شد.

قهرمانی در خصوص آخرین وضعیت مجتمع نور بندرعباس، اظهار کرد: مجتمع نور یک مطالبه قدیمی و کهنه عده ای شهروندان بندرعباسی است که با دستور رئیس کل دادگستری ورود جدی به موضوع داشتیم و توانستیم سند آن را از اختیار بانک تجارت خارج و به نام شرکت میلاد نور صادر کنیم.

وی با بیان اینکه در قرارداد مالک و خریداران خسارتی بابت تأخیر در تحویل پروژه دیده نشده بود، اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته این موضوع هم اضافه شد و باید این پروژه در ۳۶ ماه آمده شود و بابت هر روز دیرکرد خسارت به خریداران پرداخت شود.

قهرمانی وضعیت کنونی روند ساخت و ساز این مجتمع را کند و نامطلوب دانست و عنوان کرد: اخیرأ تزریق مالی مناسبی به این پروژه تعلق گرفته و به طور مستمر پیگیر حقوق مردم خواهیم بود.

وی در خصوص صدور اسناد اراضی ساحل نشینان و اصیل بندرعباس، افزود: ایراد اصلی به این اراضی ساخت و ساز در کنار دریا بود و با توجه به ساخت بلوار ساحلی و رعایت فاصله و حریم قانونی، در شورای مسکن و شهرسازی در حال پیگیری برای صدور سند مالکیت برای بناهای قدیمی و اصیل در آن مناطق هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس در پایان در خصوص آخرین وضعیت تالار فرهنگی شهر بندرعباس، گفت: دستگاه قضایی و رئیس کل دادگستری هرمزگان به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در حریم دریا را نخواهند داد و این پروژه نیز به همین دلیل متوقف شده و اجازه هیچ گونه ساخت و سازی در حریم دریا را نخواهیم داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها