تاریخ انتشار : شنبه 27 نوامبر 2021 - 15:54
کد خبر : 126712

در رسیدگی به سیل‌زدگان باید حاشیه‌ها را کنار زد/ با شعار سال برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم

در رسیدگی به سیل‌زدگان باید حاشیه‌ها را کنار زد/ با شعار سال برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور با تاکید بر این که دولت و ملت باید دست به دست هم دهند تا تدابیر لازم برای برطرف کردن خسارت‌ها اتخاذ شود،‌ گفت: حاشیه‌ها را باید کنار زد و بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان

در رسیدگی به سیل‌زدگان باید حاشیه‌ها را کنار زد/ با شعار سال برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور با تاکید بر این که دولت و ملت باید دست به دست هم دهند تا تدابیر لازم برای برطرف کردن خسارت‌ها اتخاذ شود،‌ گفت: حاشیه‌ها را باید کنار زد و بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با تبریک فرا رسیدن روز ۱۲ فروردین گفت: ۱۲ فروردین روز تولد جمهوری اسلامی است که امام (ره) فرمودند صبحگاه ۱۲ فروردین که نخستین روز حکومت الله بر جهان است از بزرگ‌ترین اعیاد ملی ما است. ۱۲ فررودین خلاصه و عصاره بعثت را در خود جای داده است که این بعثت مجدد در عصر جاهلیت مدرن است.

وی افزود: مردم ما با اراده ملی و تصمیم جامع و همگانی‌شان با رهبری امام عظیم الشان یک نظام الهی را مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت طراحی و تاسیس کردند و امروز من و شما چهلمین سال تاسیس را در پیش‌رو داریم. جمهوری اسلامی ایران؛ نظامی که برخاسته از این انقلاب بزرگ است و این اتفاق مهم هم در دستور کار ملت برای گام دوم قرار دارد و هم پیش روی ملت‌های جهان است برای اینکه الهام بگیرند و مسیر خودشان را ادامه دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: مانند هر سال در آغازین روز سال جدید رهبری نقشه راه ملت ایران را به زیبایی و حکیمانه ترسیم کردند و شرح گام دوم را در سال نخست ارائه کردند، امیدوارم قدرشناس باشیم، این نعمت بزرگ الهی برای ما است.

حاج علی اکبری اظهار کرد: سخنرانی رهبری، یک سخنرانی متفاوت، الهام بخش و راهبردی است، نباید از کنارش به سادگی عبور کنیم، برای همه ما، ملت، جامعه جوان ما و برای مدیران و مسئولان ما الهام بخش است، ان‌شاءالله مراجعه کرده، برداشت کنیم و مسیرمان را انتخاب کنیم و مراقب باشیم تا به فراموشی سپرده نشود.

وی تصریح کرد: آنچه از این پیام و سخنرانی مشروح بعد از پیام نوروزی استفاده می‌شود، مساله اراده ملی ما ایرانیان است، آن‌چه رهبری بیان کردند، این بود که فرمودند دشمن متوجه شده ملت ایران وقتی چیزی را تصمیم بگیرد، اراده کند، می‌تواند به آن برسد، لذا تصمیم دشمن این است که بر اراده نفوذ کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: بنابراین انتخاب شعار سال، انتخاب عالمانه و کارشناسانه است تا ملت بتوانند قدم‌های خود را برای روزهای بهتر بردارند، لذا تعیین شعار سال هم گفتمان سازی و هم ادبیات سازی عالمانه و استادانه است برای این‌که اراده‌ها متمرکز شود.

وی همچنین گفت: رهبر بیدار ما سال‌ها پیش دست دشمن را خوانده و جنگ اقتصادی دشمن را پیش‌بینی کرد و با دقت نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی را پیش روی ملت قرار داد و برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب جامعه ارکان آن را بیان کردند، لذا شعار رونق تولید برای سال جدید به منزله روح اقتصاد مقاومتی است، یعنی در سند اقتصاد مقاومتی که نقشه نجات اقتصاد ملی ما است آن روح اصلی، مساله تولید است که رهبری امسال رونق تولید را به‌عنوان جهت‌گیری ملت پیش‌روی ما معرفی کردند و لذا این را نقطه عطف سازنده باید در نظر بگیریم و قدر بدانیم، برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم، از تبیین و فهم عالمانه موضوع تا اقدام و تلاش مجاهدانه تا بسیج سراسری همه امکانات و قوا برای تحقق این شعار مهم و حساس در دستور کار مسئولین، ملت و مدیران قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: این یک تیر و صدها نشانه است، اگر تولید ملی رونق پیدا کند و همه دست به دست هم دهیم و این اتفاق بزرگ رخ دهد، در سال ۹۸ در این زمینه اتفاق متفاوتی رخ می‌دهد، بسیاری از خواسته‌های مردم محقق می‌شود، میزان کالاها افزایش می‌یابد، با کمبود و قحطی مقابله می‌شود، کنترل و کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود و هم وابستگی به کالای خارجی کم می‌شود، اشتغال جوانان فراهم و بیکاری مهار می‌شود، زمینه‌های صادرات فراهم می‌شود و در نهایت اقتصاد ملی ما با تولید و رونق تولید است که می‌تواند در برابر تحریم‌ها به خوبی مقاومت کند و استقلال و عزت ملی ما هم تقویت می‌شود.

حاج علی اکبری همچنین اظهار کرد: تحقق رونق تولید، ‌ تدبیر، برنامه ریزی و شجاعت می‌خواهد، روحیه جهادی می‌خواهد و انسجام ملی، برای این‌که بتوانیم به چنین هدف بزرگی دست پیدا کنیم، این هدف گذاری ان شاءالله محقق شود و امسال اتفاق متفاوتی بیفتد که خار جدیدی در چشم دشمنان جمهوری اسلامی می‌شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور، گفت: براثر بارندگی‌های وسیع اخیر، سیل در کشور اتفاق افتاد، البته به ما بشارت دادند آسمان آشتی کرده و بعد از خشکسالی طولانی، ترسالی اتفاق افتاده است، اگر این اتفاق مقطعی هم باشد بارش وسیع و خجسته‌ای در سراسر کشور بوده و نباید دشواری پیش آمده سبب شود تا از شکرگزاری این نعمت غافل شویم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر باید شکر عملی یعنی آمادگی برای استقبال از بارش‌ها وجود داشته باشد، در هفته اخیر اکثر استان‌ها و شهرها با مساله سیل و گرفتاری‌های آن مواجه شدند، مسافران مبتلا شدند و اوج مشکلات را در گلستان و مازندران، گمیشان، آق قلا و ترکمن صحرا دیدیم و همچنین اتفاق ناگواری که در شیراز رخ داد و … این‌ها چیزهایی است که الان پیش‌روی ما است و باید به لطف خدا با درس گرفتن و عبرت گرفتن از شرایطی که پشت سر گذاشتیم، باید امدادرسانی و متمرکز کردن خدمات را ادامه دهیم در حال حاضر اولویت امداد و نجات و رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده است که باید در دستور کار باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: حاشیه ها را باید کنار زد، نباید سیاست بازان و یا کسانی که تحلیل‌های سطحی دینی از موضوعات دارند به افکار عمومی آسیب بزنند، الان همه باید متمرکز باشند تا شرایط مشابه اتفاق نیفتد. بعد از این نوبت می‌رسد به بررسی عالمانه و کارشناسانه تا اگر احیاناً مقصرانی بوده‌اند، رسیدگی شود، همه مسئولین در قوای مختلف وسط این میدان حضور دارند، قوای مسلح و نیروهای مردمی همین‌طور لذا باید بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که خداوند این غم‌ها و آلام را الیتام ببخشد و بارش های پیش رو را بارش رحمت قرار دهد، به مسئولین ما نیز توفیق درس گرفتن و عبرت گرفتن از حوادثی که رخ داد را عنایت کند، ملت و دولت باید دست به دست هم دهند تا برای برطرف کردن خسارت‌ها تدبیرهای لازم اتخاذ شود.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سالی که با نام علی (ع) و ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد، نوید بخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است، شنیدید از رهبر معظم انقلاب که فرمودند سال ۹۸ برخلاف آنچه دشمنان ملت ایران مطرح می‌کنند سال فرصت‌ها و گشایش‌های بیش‌تر است ان شاء‌الله.

وی افزود: بزرگ‌ترین اتفاقی که در جهان بشریت رخ داده در دهه سوم ماه رجب قرار دارد، یعنی بعثت خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) در ۲۷ این ماه قرار گرفته که هیچ روز و شبی در آفرینش به زیبایی و عظمت نیست، امیدواریم خدا همه ما را قدرشناس این بعثت و نعمت بزرگ قرار دهد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها