در نشست جامعه روحانیت مبارز با رییسی چه گذشت؟

شامگاه روز یکشنبه (دوم خرداد) سیدابراهیم رئیسی در محل دفتر مرکزی جامعه روحانیت حضور یافت و با تعدادی از اعضای هیئت رئیسه و کمیته سیاسی جامعه روحانیت و همچنین تعدادی از اعضای هیئت عالی شورای وحدت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به محتوای این نشست اظهار کرد: هدف از این دیدار این بود که آمادگی خود را برای فعالیت در انتخابات پیش رو و خواست خود مبنی بر لزوم بالا بردن میزان مشارکت ملت شریف ایران و حضور پرشور آنها در پای صندوق های رای را نشان دهیم.

وی با اشاره به سخنان آیت الله شبستری، نائب‌رئیس جامعه روحانیت مبارز در این دیدار اظهار کرد: آیت الله شبستری در این دیدار خطاب به آقای رئیسی اظهار کرد: شما به هیچ گروه و دسته ای تعلق ندارید و ما هم خواستار موفقیت شما با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و بسیج همه اضلاع  و خانواده انقلاب هستیم و همچنین با تاکید بر نیاز جامعه امروز به وحدت، انسجام، خوشبینی به آینده و اعتماد سازی، ابراز امیدواری کرد که آیت‌الله رئیسی با آن روحیه بالا، سعه صدر، اخلاق حسنه، ساده زیستی و روحیه وحدت آفرینی و مبارزه قانونی با فساد، بتوانند آغازگر تحول در گام دوم انقلاب باشند.

مصباحی‌مقدم یادآور شد: نائب‌رئیس جامعه روحانیت مبارز همچنین خطاب به آیت‌الله رئیسی تاکید کرد که هماهنگی «خانواده انقلاب» از نیازهای جدی امروز و فردای جامعه است که منجر به تثبیت ارزش‌های آرمان های انقلاب اسلامی می‌شود. مطلوب ما و انتظار ملت شریف ایران این است که دولتی کارآمد، پرتوان، مومن، انقلابی، مردمی و دلسوز و خدوم انتخاب شود که به وعده های خود عمل کند و با گسترش اشتغال، تولید و رونق اقتصادی، امنیت و رفاه عمومی را توسعه دهد، دیوان سالاری معیوب را درمان کند و با «درایت»، «ایمان» و «اخلاص»، «عزت دینی» و «اقتدار ملی» را ارتقاء ببخشد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: در ادامه حجت‌الاسلام تقوی دبیر شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد که آقای رئیسی اخلاق مدار است و باید از نیروهای فعال بخواهیم که اخلاق مدارانه رفتار کنند و این موضوع را به صورت برجسته‌ای مطرح کردند که مورد استقبال آقای رئیسی نیز قرار گرفت.

مصباحی‌مقدم با اشاره به سخنان منوچهر متکی در این نشست گفت: سخنگوی شورای وحدت با اشاره به شکل‌گیری شورای وحدت با محوریت جامعه روحانیت مبارز از ۹ ماه قبل، یادآور شد که کمیته های مختلفی چون کمیته جوانان، فرهنگیان، دانشگاهیان و بانوان را در شورای وحدت تشکیل دادیم و نیروهای بسیار مهمی را در تهران و شهرستانها به کار گرفتیم که در انتخابات کمک کنند و همچنین ازآغاز همکاری با علی نیکزاد، نماینده مجلس که ریاست ستاد آقای رئیسی را بر عهده گرفته است خبر داد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به سخنان محمدرضا باهنر در این نشست ادامه داد: آقای باهنر هم خطاب به آقای رییسی تاکید کرد امکان اینکه ستادهای شما در استان‌ها متمرکز بشوند وجود ندارد چرا که همه شما را قبول دارند و احیاناً همدیگر را قبول ندارند. برای همین نیازمند وحدت رویه و هماهنگی است. باهنر همچنین با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر این‌که «در۴۰ سال گذشته کاری نشده است»، گفت که آیت‌الله رئیسی باید این امر را نشان دهند که اتفاقا کارهای بسیاری انجام شده است و باید از زحمات دیگران قدردانی شود.

مصباحی‌مقدم یادآور شد: در این جلسه همچنین آقای حسین الله‌کرم نیز از اهمیت تغییر گفتمان یاد کرد و گفت که باید ضمن نگاه به داخل، به هم نگاه خارج از کشور توجه داشته باشیم و دیپلماسی عزتمندانه و انقلابی و متناسب با برنامه های ملی اقتصادی که بتواند مشکلات معیشتی مردم را برطرف کند را طراحی و اجرا کنیم.

وی با اشاره به سخنان رئیسی در این جلسه تاکید کرد:  آقای رئیسی با تشکر از سخنان حاضران در جلسه گفت که امام راحل و رهبر انقلاب هم تحول خواه‌اند و رهبری انقلاب نیز شاخص‌های تحول را مطرح کردند. تحول در وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواسته ایشان است. شاخص‌ها در بیانیه گام دوم مطرح شده است و روند مطلوب را می توان از گام دوم انقلاب عنوان یک سند مهم استفاده کرد ما باید با توجه به پیشینیان کار را شروع کنیم و مسئله مشارکت بسیار مهم است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: آقای رئیسی در این جلسه تاکید کرد که هرچه مشارکت بیشتر باشد دولت قوی‌تری شکل می‌گیرد. باید در مشارکت حداکثری بکوشیم و در دل‌ها و اذهان همه مردم امیدواری ایجاد کرد تا یاس خاتمه یابد. همچنین همه سلایق که دغدغه دین، اسلام و مردم را دارند باید به میدان بیایند و شایسته سالاری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: آقای رئیسی همچنین تصریح کرد که «ستاد انتخاباتی» در دست یک بخش خاص قرار ندارد. شورای وحدت، جبهه پایداری و ائتلاف کارهای زیادی کرده‌اند و نیاز است که این فعالیت‌ها را ادامه دهند. هیچ گروهی نباید نقش دوم را در استانها داشته باشند و همه باید نقش اول را داشته باشند.

مصباحی‌مقدم اظهار کرد: آقای رئیسی در پایان این نشست گفت که ما در اجرا عدالت در جامعه عقب هستیم. این مورد هم در بیان رهبری نیز مورد تاکید بوده است اما ما هیچ بن بستی نداریم و با اعتماد و امید به آینده آمدیم با بهره‌گیری از تجربیات پیشین خودمان و با پشتوانه چهل ساله وارد میدان جهادی شدیم. باید ساختار کارآمدی شکل بگیرد؛ زیرا باید برای خدا کار کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید