تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 18:44
کد خبر : 154614

در گردشگری آب، بارگذاری از منابع آب نخواهیم داشت

در گردشگری آب، بارگذاری از منابع آب نخواهیم داشت

ایسنا/اصفهان مدیر برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه بارگذاری از منابع آب در گردشگری آب نداریم، گفت: طرح گردشگری آب چراغ سبز وزارت نیرو است که از این بعد می توانید از اراضی و سازه های ما برای گردشگری استفاده کنید. بابک ابراهیمی صبح امروز(سه شنبه-۱۲ اسفند ماه) در سومین همایش

در گردشگری آب، بارگذاری از منابع آب نخواهیم داشت

ایسنا/اصفهان مدیر برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه بارگذاری از منابع آب در گردشگری آب نداریم، گفت: طرح گردشگری آب چراغ سبز وزارت نیرو است که از این بعد می توانید از اراضی و سازه های ما برای گردشگری استفاده کنید.

بابک ابراهیمی صبح امروز(سه شنبه-۱۲ اسفند ماه) در سومین همایش سالانه گردشگری محور توسعه پایدار استان اصفهان، با اشاره به محدودت های منابع آبی در کشور و استان، اظهار کرد: شاید در نگاه نخست، عنوان طرح گردشگری آب غلط انداز است، در حالی که ما با گردشگری بر تاسیسات آبی به دنبال بارگذاری از منابع آبی نیستیم.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاران طرح گردشگری آب باید منابع طبیعی، مراتع، سازه های آبی موجود و تنها با ساخت اقامتگاه حداکثر استفاده را از امکانات جوامع محلی داشته باشند و صرفا از جاذبه سازه، دریاچه و خود سد استفاده و بهره گیری کنند و بارگذاری جدید آبی نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه بارگذاری از منابع آب در گردشگری آب نداریم، گفت: در تفاهم نامه وزارت نیرو با میراث، تنها خواستیم ضوابط و شرایط برای حضور گردشگران از سازه های آبی تسهیل شود، البته اگر کسی بخواهد کار گردشگری انجام دهد، باید مجوزهای لازم را از میراث فرهنگی، منابع طبیعی، آب منطقه ای و … دریافت کند.

ابراهیمی تصریح کرد: طرح گردشگری آب چراغ سبز وزارت نیرو است که از این بعد می توانید از اراضی و سازه های ما برای گردشگری استفاده کنید.

همچنین مدیر کل منابع طبیعی استان اصفهان نیز در این همایش مجازی اظهار کرد: در بستر رودخانه ها، دریاچه ها و … حریمی وجود دارد که اراضی ملی است و سند آن در اختیار آب منطقه است.

محمدعلی کاظمی افزود: البته بعضا در خارج از حریم رودخانه ها و … مناطقی وجود دارد که سرمایه گذاران به آن ورود پیدا می کنند، اما باید پیش بینی کارهای مقدماتی برای سرمایه گذاری همچون ایجاد مسیر دسترسی، ایجاد خدمات و … در کنار سدها و … مهیا شود.

وی با اشاره به اینکه به غیر از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری آب باید به مردم بومی آن منطقه نیز توجه کرد، گفت: به طور قطع مردم بومی همان منطقه توقع دارند که منافع طرح های گردشگری آن به خود همان منطقه بازگردد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها