تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:37
کد خبر : 19759

دهقانی: ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد

دهقانی: ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در انجام پروژه‌ بزرگراهی در این منطقه گفت که ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد. به گزارش ایسنا، الله‌وردی دهقانی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی سوالی از وزیر راه‌ و شهرسازی درباره‌ی روند اجرای دو بزرگراه

دهقانی: ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در انجام پروژه‌ بزرگراهی در این منطقه گفت که ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد.

به گزارش ایسنا، الله‌وردی دهقانی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی سوالی از وزیر راه‌ و شهرسازی درباره‌ی روند اجرای دو بزرگراه در ورزقان و تغییر مسیر بزرگراهی در این منطقه مطرح کرد و گفت: این پروژه راه با توجه به اهمیت آن و مسائل پیچیده سیاسی و مدیریتی با سه وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت و کشور و برخی عناصر از وزارت راه و شهرسازی کلید خورد ولی برخلاف قوانین و مطالعات و نقشه‌های اجرایی تغییر مسیر پیدا کرد. قرار بود این پروژه با تامین مالی شرکت ملی مس اجرا شود ما در اینجا دو پروژه داریم یکی بزرگراه تبریز، اسپیران، آقابابا نوردوز به طول ۱۲۰ کیلومتر و دیگری پروژه از سه راهی آقابابا به سمت خاروانا.

وی ادامه داد: ورزقان یک راه و جاده اصلی ندارد، همه جاده‌های ما روستایی است به همین دلیل با شرکت مس مذاکراتی صورت گرفت تا با توجه به ترددشان تامین مالی پروژه را بپذیرند که آنها هم اعلام آمادگی کردند که از خواجه تا ورزقان و اتصال آن به سه راهی آقابابا را تامین مالی کنند. این پروژه محلی است که شرکت ملی مس از آن تردد می‌کند و مردم ورزقان از آن منتقل می‌شوند. بحث ما بر سر پروژه اصلی ۱۲۰ کیلومتری است که برای توسعه شهرستان ورزقان در نظر گرفته شد.

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به تامین مالی شرکت ملی مس و تحولات استان و نقش نماینده قبلی می‌خواهم پرده از یک فساد بزرگ و اختلاس ۳۵ هزار میلیاردی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با عاملیت شرکت مس ایران بردارم که برخی همراهان و معاونان از برخی دستگاه‌های کشور در این پروژه دست داشتند در سال ۱۳۹۸ با توافق نماینده وقت استانداری آذربایجان و شرکت ملی مس و وزارت راه و شهرسازی این پروژه بزرگراهی از شهر ورزقان به مسیر دیگری تغییر پیدا کرد که محل عبور آن به جای مرکز شهرستان از روستای زادگاه نماینده قبلی بود. در کنار اینها قرار بود سه پروژه دیگر به آن روستا منتقل شده تا از بن بست توسعه‌ای خارج شود.

الله وردی دهقانی خاطرنشان کرد: نقشه راه ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که قرار بود این بزرگراه از جنوب ورزقان عبور کند، اما به گونه‌ای دیگری پیش رفت و تغییر مسیر پیدا کرد. این اتفاق به صورت دستوری و خارج از مطالعات انجام شده صورت گرفت به دروغ می‌گویند ۳۰ درصد پیشرفت داشته هیچ مساله‌ فنی رعایت نشده است. خدا را گواه می‌دانم آنچه وزیر گفته دروغ است. آقای اسلامی مدارک و مطالعات مربوط به این بزرگراه را نشان دهند من با هیچ کسی مخالف نیستم و مخالفتی با تبدیل روستای حوزه انتخابیه ام به شهر ندارم، اما وزیر نباید مسائل غیرواقعی تحویل ما دهد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها