تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 22:28
کد خبر : 13731

دپوی حدود یک میلیون دوز واکسن «کووایران برکت»/فعلا اجازه مصرف عام داده نشده است

دپوی حدود یک میلیون دوز واکسن «کووایران برکت»/فعلا اجازه مصرف عام داده نشده است

عکس آرشیوی است. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام آخرین وضعیت تولید واکسن کووایران برکت را تشریح کرد و گفت: تا کنون تقریبا نزدیک ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دوز تولید شده است‌ و به دلیل اینکه هنوز اجازه مصرف عام داده نشده ما سرعت را کمی کم کردیم. به گزارش ایسنا، محمد مخبر در حاشیه مراسم

دپوی حدود یک میلیون دوز واکسن «کووایران برکت»/فعلا اجازه مصرف عام داده نشده است
عکس آرشیوی است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام آخرین وضعیت تولید واکسن کووایران برکت را تشریح کرد و گفت: تا کنون تقریبا نزدیک ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دوز تولید شده است‌ و به دلیل اینکه هنوز اجازه مصرف عام داده نشده ما سرعت را کمی کم کردیم.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در حاشیه مراسم آغاز برنامه های حمایتی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام از دانش آموزان بازمانده از تحصیل درباره آخرین وضعیت تولید و تامین واکسن کووایران برکت اظهار کرد: فاز سوم تقریبا به ۵۰ درصد کار خود رسیده و تولید هم در حال انجام است و ما داریم انبار می کنیم تا به محض اینکه وزارت بهداشت اجازه دهد اینها را در اختیارشان قرار دهیم تا تزریق کنند.

وی افزود : هم فاز یک و دو و هم فاز ۳ که انجام گرفته بسیار نتایج خوب بوده و فکر می‌کنیم در خردادماه بشود واکسیناسیون عمومی با تولیدات ستاد اجرایی انجام شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره میزان واکسن تولید شده تا کنون نیز گفت: تقریبا نزدیک ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دوز تولید شده است‌ و به دلیل اینکه هنوز اجازه مصرف عام داده نشده ما سرعت را کمی کم کردیم چرا که انبار و نگه داری آن موضوع خاصی است ولی امکانات تولید به خوبی فراهم شده تا ظرف یک تا ۱.۵ ماه آینده بتوانیم ۴ تا ۵ میلیون دوز واکسن را تحویل دهیم و این کار شروع شود.

به گزارش ایسنا، مخبر در ادامه با اشاره به عقد تفاهم همکاری با وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی گفت: نظام ما نظام حقی است و عدالت خواهی یکی از محورهای آن است. اگر نظامی بر پایه عدالت نباشد آن نظام نه نظام توسعه یافته ای خواهد شد و نه می‌تواند در آینده موفق باشد.

وی افزود: در بحث عدالت خواهی، عدالت آموزشی جزو محوری ترین مولفه هاست و اگر عدالت آموزشی نباشد اجتماعات پایداری نمی تواند سامان بگیرد و دانش آموزانی هم که مراحل نوجوانی خود را طی می کنند در آینده جزو اقشاری خواهند بود که مظلوم واقع خواهند شد و از حقوق خودشان برخوردار نخواهند بود و معلوم نیست که زندگی متناسب با استعدادشان شکل بگیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه در ستاداجرایی کارها معمولا به صورت الگوسازی دنبال می شود گفت: ما هم در بخش نرم افزار و هم سخت افزار به دنبال توسعه عدالت آموزشی هستیم. در بخش سخت افزار تا کنون نزدیک به ۲۰۰۰ مدرسه ساخته ایم و یا وسایل حمل و نقل تامین شده است. همچنین امسال با آموزش و پرورش هماهنگ کرده ایم که ۱۰۰۰ مدرسه کانکس را طی یک سال به مدارس ثابت تبدیل کنیم.

مخبر ادامه داد: در بخش نرم افزاری با یک موجی از دانش آموزان بازمانده از تحصیل مواجهیم و امروز با توسعه ابزار فضای مجازی می شود این معضل را حل کرد. در ستاد به دنبال آن هستیم که این کار در حد توانمان شکل بگیرد. امروز یک تفاهم نامه هم با کمیته امداد برای استعدادیابی دانش آموزان تحت پوشش داریم. یک تفاهم نامه هم با آموزش و پرورش برای پوشش بازماندگان از تحصیل منعقد می کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه از چندسال قبل هم این‌کار را انجام داده ایم و در سیستان و بلوچستان مسائل ۶۰ هزار کودک بازمانده را حل کرده ایم گفت: رویداد خوبی است که می‌شود به آن امید بست تا دانش آموزان بازمانده از تحصیل را به مدرسه برگردانیم. بحث کیفیت آموزش نیز مطرح است. دانش آموز منطقه محروم باید از امکانات مناسب تحصیل بهره مند شود تا یادگیری که محق است اتفاق بیفتد.

وی درباره ساخت مدرسه در مناطق صعب العبور گفت: با اطمینان می‌گویم که بیش از ۶۰ درصد مدارس برکت که ۲۰۰۰ مدرسه بودند عمدتا از همین نوع هستند و در مناطق صعب العبور بوده اند. تمرکز ما بر مناطق صعب العبور است. در خدمات نرم افزاری هم همین طور است.

مخبر ادامه داد: چندمیلیون دانش آموز امکان استفاده از شبکه شاد را ندارند. طرح هایی را در نمایشگاه حاشیه برنامه امروز به نمایش گذاشته بودند که امکان تبدیل تلویزیون به تبلت یا گوشی موبایل را داشتند و در بیش از دو سوم دانش آموزان این امکان وجود دارد و تلویزیون در خانه شان هست و اگر بتوانیم این طرحها را اجرایی کنیم بخشی از مشکلات حل می‌شود.

وی در پایان گفت که سال گذشته ۱۰۰ هزار تبلت توزیع کردیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها