تاریخ انتشار : جمعه 20 آگوست 2021 - 16:01
کد خبر : 3962

دیدگاه یک اصلاح طلب درباره وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم و کشور

دیدگاه یک اصلاح طلب درباره وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم و کشور

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سابقه در حد مدیریت خرد دولتی هم ندارد، اما وزیر پیشنهادی علوم سابقه مدیریت موفق دانشگاهی دارد. وزیر کشور هم از افراد خوشنام و بدون حاشیه سپاه است. غلامرضا ظریفیان در ارزیابی خود از کابینه پیشنهادی سیدابراهیم رئیسی اظهار کرد: کشور با چالش های

دیدگاه یک اصلاح طلب درباره وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم و کشور

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سابقه در حد مدیریت خرد دولتی هم ندارد، اما وزیر پیشنهادی علوم سابقه مدیریت موفق دانشگاهی دارد. وزیر کشور هم از افراد خوشنام و بدون حاشیه سپاه است.

غلامرضا ظریفیان در ارزیابی خود از کابینه پیشنهادی سیدابراهیم رئیسی اظهار کرد: کشور با چالش های بزرگی مثل آب، برق، کرونا، بیکاری و کاهش سرمایه اجتماعی مواجه بوده که این ها موجب اعتراضات عمومی هم شده است. رئیس جمهور هم در زمان انتخابات به این مسائل اشاره داشته است. البته انتظار نیست که فقط یک دولت بتواند این چالش ها را حل کند، زیرا این چالش ها، چالش های انباشته شده ای از گذشته است و انصاف هم نیست که فقط از دولت بخواهیم این چالش ها را حل کند.

وی ادامه داد: با این حال رئیس جمهور وعده هایی مثل دولت انقلابی، مردمی و پاک دست داده است، اما بخشی از کابینه پیشنهادی مناسب با این وعده ها نیست. برخی وزرا مانند وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سابقه مدیریتی در حد مدیریت خرد دولتی هم ندارند. آن هم در وزارتخانه مهمی که محل توسعه و رشد پایدار است. وی حتی در حد اداره کل آموزش و پرورش هم سابقه ندارد اما وزیر علوم فردی دانشمند در سطح جهانی است که سابقه موفقی در مدیریت دانشگاه هم داشته است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه افزود: من دعا می کنم دولت بتواند گام های موثری برای حل چالش های کشور بردارد اما برخی از وزرا پیشنهادی چه در بُعد علمی و چه در بُعد عملی مناسب حل این چالش ها نیستند، بنابراین شاید دولت نتواند در کوتاه مدت کارنامه خوبی از خود به جای بگذارد.

ظریفیان درباره وزیر پیشنهادی کشور نیز گفت: سردار وحیدی از افراد خوشنام سپاه است و همواره سعی کرده در مسئولیت های خود بدون حاشیه عمل کند. من امیدوارم بتواند از افراد توانمند در سطح استانی و ملی استفاده کند. تصور من این است که وی هم از مجلس رأی اعتماد می گیرد. او از افرادی است که کمتر ادعا داشته و بیشتر کار کرده و به درگیری های سیاسی هم ورود نکرده است و در حوزه کاری خود تخصص و تجربه داشته است. با این حال باید مراقب بود که مدیریت کشور نظامی نشود و استانداری ها را به دست افراد نظامی نسپارد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها