تاریخ انتشار : شنبه 11 دسامبر 2021 - 18:59
کد خبر : 160553

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت معرفی شد

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت معرفی شد

دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور در حکمی از سوی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به عنوان رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب شد. به گزارش ایسنا، در متن حکم دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خطاب به دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور، استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران آمده است: “با عنایت

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت معرفی شد

دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور در حکمی از سوی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به عنوان رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب شد.

به گزارش ایسنا، در متن حکم دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خطاب به دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور، استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران آمده است: “با عنایت به تعهد تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب می‌شوید. انتظار دارم با روحیه چابک و جهادی ضمن ساماندهی امور آن دفتر و حوزه‌های مرتبط بویژه موارد مربوط به تسهیل فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه فناوری و نوآوری فناوری با رویکرد حمایتی نسبت به موارد ذیل اقدام فرمایید:

– طراحی تدوین و پسشنهاد برنامه‌ها و روش‌های نوین در حمایت از توسعه فناوری سلامت در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور.

– ارزیابی نظارت و هدایت برنامه ها و فعالیت های حوزه فناوری در سطح ستاد و حوزه تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور.

– توجه ویژه به استفاده از ظرفیت های تحقیقاتی فناورانه در مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و غیر پزشکی با رویکرد مسئله محور و هدایت فعالیت های فناورانه به سمت نیازهای جامعه و نظام سلامت.

– تخصیص بودجه و منابع بر اساس رویکرد مبتنی بر برنامه و نظارت بر فرایند تخصیص و مصارف بودجه و منابع مبتنی بر عملکرد و سنجش.

– استفاده از ظرفیت فناوران و اعضای هیات علمی در تسهیل و هدایت زیرساخت ها در مسیر توسعه و قابلیت ها و پیشبرد اهداف و تحقق دانشگاه‌های نسل سوم.

– برنامه ریزی و نظارت بر فعالیت‌های حوزه فناوری سلامت و هدایت و راهبری نهادها و مجموعه های مرتبط.

– استفاده از همگرایی و هم افزایی میان سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای بین بخشی و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تحقق اهداف کلان نظام سلامت در حوزه فناوری سلامت.

– فراهم کردن زمینه های لازم جهت عملیاتی کردن چرخه علم تا ثروت و فرایند از ایده تا محصول و رویکرد پژوهش تا بازار با استفاده از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی و سایر دانشگاه های کشور ضمن توجه به جایگاه ارزشمند بین المللی ایران.

توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم.”

بر اساس این گزارش، پیش از این دکتر حسین وطن پور مسئولیت دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را برعهده داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها