تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 23:20
کد خبر : 26218

رسیدگی به دغدغه مردم از سوی کاندیداها به ایام تبلیغات محدود نشود

رسیدگی به دغدغه مردم از سوی کاندیداها به ایام تبلیغات محدود نشود

ایسنا/قزوین یک کارشناس مسائل شهری گفت: کسی که در شورای شهر خدمت می‌کند باید از موضوعات شهری آگاهی داشته باشد؛ کاندیدای ورود به شورای اسلامی شهر باید دغدغه و مطالبه مردم را داشته باشد و این امر را به ایام تبلیغات محدود نکند بلکه در تمام دوران خدمت به موضوعات شهر بپردازد. جواد اسلامی صدر در

رسیدگی به دغدغه مردم از سوی کاندیداها به ایام تبلیغات محدود نشود

ایسنا/قزوین یک کارشناس مسائل شهری گفت: کسی که در شورای شهر خدمت می‌کند باید از موضوعات شهری آگاهی داشته باشد؛ کاندیدای ورود به شورای اسلامی شهر باید دغدغه و مطالبه مردم را داشته باشد و این امر را به ایام تبلیغات محدود نکند بلکه در تمام دوران خدمت به موضوعات شهر بپردازد.

جواد اسلامی صدر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات تضمین‌کننده تشکیل یک دولت قوی است، اگر دولتی توانمند با مشارکت بالای مردم در انتخابات تشکیل شود، با قدرت هر چه تمام‌تر فعالیت خواهد کرد؛ از سوی دیگر دشمنان نظام همواره پیگیر آن بودند که رابطه مردم با نظام را سست نشان دهند و مشارکت مردم فرض آنان را باطل خواهد کرد و در جهت توسعه پیش خواهیم رفت.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بیان کردند که انتخابات یک روز است ولی آثار آن سال‌ها در سرنوشت کشور و مردم باقی می‌ماند. یک دوره ممکن است در انتخابات به افراد بدون انگیزه و تلاش رأی داده شود اما گاهی ممکن است به کسی رأی داده شود که ۲۴ ساعته در خدمت مردم باشد، تمامی این‌ها در سرنوشت مردم تأثیرگذار است.

شهردار اسبق یکی از مناطق قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها اگر ۶ سال پیاپی رشد ۸ درصدی اقتصادی داشته باشیم قدرت خرید مردم به سال ۹۲ باز خواهد گشت و این نشان می‌دهد که بعد از سال ۹۲ از نظر اقتصادی نه تنها که پیشرفتی نداشتیم بلکه به عقب بازگشتیم.

وی در خصوص شاخصه‌های انتخاب درست توضیح داد: در قانون شاخصه‌های انتخاب اصلح مشخص است و رهبر معظم انقلاب هم بارها به آن اشاره کرده‌اند و بزرگان نیز توصیه داشتند که مردم در انتخاب توجه کنند؛ در حال حاضر جای دولت پر تلاش و جهادی خالیست؛ دولتی که با مردم و در کنار مردم باشد و با آنان صادقانه رفتار کند، درد و مشکلات مردم را بفهمد و برای رفع آن تلاش کند، دولتی که نگاهش به داخل کشور باشد و توسعه را در داخل ببینند نه اینکه نگاهش به خارج، غرب و آمریکا باشد. اگر تلاشی که برای مذاکره انجام می‌شد در تولید داخل متمرکز بود تولید مسکن و رفع موانع تولید داخلی انجام می‌شد و وضع اقتصادی مردم بدین‎‌صورت نبود.

اسلامی‌صدر تصریح کرد: در خصوص شوراهای اسلامی شهر در قزوین چند لیست مطرح شده است ولی با توجه به تفرقه و تعدد لیست‌ها فکر می‌کنم هر یک از شهروندان با توجه به شناختی که دارند و بر اساس بررسی سوابق داوطلبان از نظر پاک دستی، تخصص و تعهد کسانی را انتخاب کنند که در شوراها برای شهر بهترین تصمیم را بگیرند و در کنار آن خود را سلامت نگه دارند چون شهرداری محل تمرکز ثروت‌ زیادی است و امکانات زیادی در شهرداری و شورا متمرکز شده که ممکن است افراد را وسوسه کند.

وی بیان کرد: کسی که در شورای شهر خدمت می‌کند باید از موضوعات شهری آگاهی داشته باشد؛ کاندیدای ورود به شورای اسلامی شهر باید دغدغه و مطالبه مردم را داشته باشد و این امر را به ایام تبلیغات محدود نکند بلکه در تمام دوران خدمت به موضوعات شهر بپردازد.

این کارشناس مسائل شهری اشاره کرد: شهرداری قزوین بر اثر بی‌توجهی انجام شده طی سال‌های اخیر، بیش از نیاز نیروی انسانی جذب کرده است که منابع به پرداخت حقوق‌ها اختصاص می‌یابد و عملاً به مدیران شهری اجازه فعالیت در حوزه‌های اصلی شهر را نمی‌دهد؛ برداشت بنده این است که فشار وارد شده از جانب اعضای شورای شهر برای جذب نیروهای مازاد است که این امر یکی از مصادیق سوءاستفاده از جایگاه در شورای شهر است.

اسلامی‌صدر در پایان یادآور شد: مردم از بین کاندیداها می‌توان به دنبال کسانی باشند که تخصص، تعهد و سلامت داشته باشند و موضوعات شهر را بدانند و برای درمان مشکلات نسخه بپیچند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها