تاریخ انتشار : شنبه 4 دسامبر 2021 - 16:13
کد خبر : 142166

روابط عمومی خلاق، مبتکر، نواندیش و توسعه گرا، سرمایه اجتماعی سازمان را ارتقاء می بخشد

روابط عمومی خلاق، مبتکر، نواندیش و توسعه گرا، سرمایه اجتماعی سازمان را ارتقاء می بخشد

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که روابط عمومی ها نقش مهمی در افزایش یا کاهش سرمایه اجتماعی دستگاه ها دارند، گفت: روابط عمومی ها اگر خلاق، مبتکر، نواندیش و توسعه گرا باشند، دستگاه را به جلو حرکت داده و سرمایه اجتماعی آن را افزایش می دهد و در غیر این صورت

 روابط عمومی خلاق، مبتکر، نواندیش و توسعه گرا، سرمایه اجتماعی سازمان را ارتقاء می بخشد

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که روابط عمومی ها نقش مهمی در افزایش یا کاهش سرمایه اجتماعی دستگاه ها دارند، گفت: روابط عمومی ها اگر خلاق، مبتکر، نواندیش و توسعه گرا باشند، دستگاه را به جلو حرکت داده و سرمایه اجتماعی آن را افزایش می دهد و در غیر این صورت دستگاه را متوقف کرده و سرمایه اجتماعی آن را نیز از دست می دهند.

“یدالله موحد” در نشست مشترک با هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان کرمان با اشاره به این مطلب که هر سازمان برای رشد و توسعه خود  نیاز به سرمایه ها و داشته هایی دارد، افزود: اعتماد عمومی مردم، بزرگترین و مهمترین سرمایه هر دستگاه در مسیر رشد و توسعه است و اگر دستگاهی از این سرمایه ارزشمند برخوردار باشد، می تواند پرشتاب به سمت اهداف خود حرکت کند و اگر این سرمایه آن ضعیف باشد، در مسیر رشد و پیشرفت، ناتوان خواهد بود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان از تعامل سازنده فیما بین سازمان ها ونهادهای عمومی، خصوصی و اقشار مختلف مردم به عنوان بخشی از سرمایه های اجتماعی یاد کرد و گفت: نیروهای کاری و ستادی دستگاه های اجرایی نیز به نوعی سرمایه اجتماعی محسوب می شوند و روابط عمومی با ایفای نقش خود در حوزه های درون و برون دستگاهی می توانند این سرمایه ارزشمند را برای رشد و توسعه سازمان به کارگیری کنند یا در نقطه مقابل با عدم توجه لازم به این بخش، آن را از دست دهند.

موحد با تاکید بر این مطلب که اطلاع رسانی باید به موقع، مناسب و متقن باشد، خاطرنشان کرد: حساسیت کار روابط عمومی به دلیل سروکار داشتن با افکار عمومی از یک سو و از سوی دیگر به دلیل ارتباط با حیثیت، آبرو و اعتبار دستگاه بسیار بالا است و اگر روابط عمومی ها و اصحاب رسانه دقت کنند، بسیاری از اتفاقات رخ نمی دهد.

وی با تاکید بر این مطلب که یک غفلت کوچک در حوزه اطلاع رسانی می تواند یک بحران اجتماعی ایجاد کند، اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی کشور در حوزه ملی، منطقه ای و بین المللی، مدیریت افکار عمومی بسیار مهم است و این حساسیت در کار قضایی بیشتر است زیرا برخی رسانه های معاند از برجسته سازی مطالب و پردازش برخی مطالب و جزییات مطرح شده، برای منافع خصمانه و شیطانی خود بهره برداری می کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: در موقعیت بسیار حساس کنونی باید هوشمندانه جامعه را به سمتی پیش ببریم که زمینه سوء استفاده رسانه های معاند ایجاد نشود.

موحد بر توجه نهادها و سازمان ها به مسئولیت های اجتماعی خود تاکید کرد و گفت: در راستای آموزش مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی و خبرنگاران آمادگی برگزاری دوره های مشترک را داریم.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی استان کرمان همواره همراه رسانه هابوده است و تلاش کرده که اعلام جرمی از رسانه ها مطرح نشود مگر آنکه شاکی خصوصی داشته باشد و یا منافع عمومی جامعه را به خطر اندازد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها