تاریخ انتشار : شنبه 27 نوامبر 2021 - 20:18
کد خبر : 127102

رونق تولید موجب افزایش اشتغال، سرمایه و درآمد خواهد شد

رونق تولید موجب افزایش اشتغال، سرمایه و درآمد خواهد شد

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی فعلی کشور نامگذاری شعار سال به نام رونق تولید یک سرلوحه و مسیر مطلوبی است، گفت: این امر بیشتر به حوزه اجرایی کشور مرتبط است و باید دولت برنامه‌ریزی کرده و نمایندگان محلی و ملی کمک کنند تا به سمتی حرکت

رونق تولید موجب افزایش اشتغال، سرمایه و درآمد خواهد شد

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی فعلی کشور نامگذاری شعار سال به نام رونق تولید یک سرلوحه و مسیر مطلوبی است، گفت: این امر بیشتر به حوزه اجرایی کشور مرتبط است و باید دولت برنامه‌ریزی کرده و نمایندگان محلی و ملی کمک کنند تا به سمتی حرکت شود که تولید رونق یابد که به تبع این مهم، افزایش اشتغال، سرمایه و درآمد حاصل خواهد شد.

محمد خالدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امسال نامگذاری شعار سال بر محور تولید بوده و مشکل اصلی کشور موضوع اشتغال است.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های مهم هر جامعه مباحث اقتصادی است که به حوزه‌های تولید و مصرف ارتباط دارد، افزود: گلایه امروز مردم و صحبت هر محفلی، مسائل اقتصادی است و اینکه درآمدها برای مخارج زندگی کافی نیست و جوانان بیکار هستند.

خالدی با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی فعلی کشور نامگذاری شعار سال به نام رونق تولید یک سرلوحه و مسیر مطلوبی است، تاکید کرد: این امر بیشتر به حوزه اجرایی کشور مرتبط است و باید دولت برنامه‌ریزی کرده و نمایندگان محلی و ملی کمک کنند تا به سمتی حرکت شود که تولید رونق یابد که به تبع این مهم، افزایش اشتغال، سرمایه و درآمد حاصل خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در بعد ملی بایستی کشور برای ارتقاء تمامی حوزه‌های اقتصادی در مقایسه با سایر کشورها مورد سنجش قرار گیرد.

وی در خصوص اینکه برای تحقق شعار رونق تولید چه باید کرد، تصریح کرد: این امر مسئله روز چهارمحال و بختیاری هم است و باید تلاش شود تا راه‌هایی که به رونق تولید کمک می‌کند، یافته شود و نخستین برنامه این است که استان در حوزه تولید چه ظرفیت‌هایی داشته و دارد که در حال حاضر خاموش است یا به درستی فعال نیست.

خالدی ادامه داد: واضح است که استان یک استان صنعتی نیست و به عقیده‌ام بیشتر کشاورزی و دامپروری است البته صنایع نیز وارد چهارمحال و بختیاری شده که نباید به دنبال صنایع سنگین بود بلکه بایستی روی صنایع سبک سرمایه‌گذاری کرد و این سرمایه‌گذاری توسط مردم در داخل کشور و در سطح کلان از سایر کشورهای سرمایه‌گذار صورت گیرد.

وی کشاورزی و دامپروری و صنایع تبدیلی کوچک مرتبط با آنان را از ظرفیت‌های مهم استان دانست و گفت: پرداختن به صنایع کوچک و تبدیلی که در حد توان مالی مردم استان باشد نیز از دیگر ظرفیت‌ها در چهارمحال و بختیاری است.

خالدی اظهار کرد: گردشگری نیز یک راه جدید است که به مسائل اقتصادی و رونق تولید کمک خواهد کرد و اکنون شرایط در استان مهیا است و تنها نیازمند همت و روحیه جهادی است زیرا ممکن نیست با بودجه‌های دولتی کاری کرد به دلیل اینکه این اعتبارات صرف زیرساخت‌ها مانند جاده، آب، بهداشت و … می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تولید بایستی سرمایه‌گذاری شود و برای سرمایه‌گذاری نیز باید به سراغ افراد دارای علاقه و توانمند رفت، تاکید کرد: امروز گلایه‌هایی که از تولید کنندگان شنیده می‌شود به عملکرد دستگاه‌های متولی مربوط می‌شود که باید سرمایه‌گذار و تولید کننده را تشویق کرد و موانع و بروکراسی اداری کاسته شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید برای تحقق رونق تولید زمان گذاشت و مانند اوایل انقلاب که کسی برای اخذ پست و مقام کار نمی‌کرد با روحیه جهادی حرکت شود.

خالدی بیان کرد: در مقتضیات امروز کشور، تنگناهای اقتصادی و فشاری که بر کشور توسط دُوَل زورگو حاکم شده اگر از مردم توانمند کمک گرفته نشود، کار لنگ خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: باید برای تحقق رونق تولید در میان مردم جا بیفتد که در کنار تولیدکنندگان و بازاریان باشند و تا حد امکان کالای ایرانی مصرف کنند تا تولیدکننده برای رونق تولید، ترغیب شود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها