تاریخ انتشار : شنبه 5 فوریه 2022 - 2:53
کد خبر : 194082

ریاست «صادقعلی عظیمی» و «سعید گل فیروزی» یا ابقای مشروط «عبدالرضا فاضل»

ریاست «صادقعلی عظیمی» و «سعید گل فیروزی» یا ابقای مشروط «عبدالرضا فاضل»

ایسنا/گلستان استاندار گلستان پس از درج مطالبی در فضای مجازی درباره انتصاب ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان صریحا نظر خود را اعلام و تصمیم گیری را حق قانونی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانست. تقریبا از عصر پنج شنبه بود که مطلبی با عنوان دخالت استاندار در انتصاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان و

ریاست «صادقعلی عظیمی» و «سعید گل فیروزی» یا ابقای مشروط «عبدالرضا فاضل»

ایسنا/گلستان استاندار گلستان پس از درج مطالبی در فضای مجازی درباره انتصاب ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان صریحا نظر خود را اعلام و تصمیم گیری را حق قانونی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانست.

تقریبا از عصر پنج شنبه بود که مطلبی با عنوان دخالت استاندار در انتصاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان و تخلف در معرفی یک گزینه غیرهیئت علمی توسط ایشان در برخی رسانه های محلی و گروهها و کانال های تلگرامی منتشر شد، مطلبی که اصرار داشت معرفی یکی از دو گزینه پیشنهادی یعنی دکتر سعید گل فیروزی به دلیل عدم هیئت علمی بودن بر خلاف قوانین موضوعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

از این رو استاندار گلستان نیز شخصا با انتشار مطلبی به صراحت به این شایعه پاسخ داده و به صورت کاملا شفاف و صریح نظر خود را درباره ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان اعلام کرده است که بسیار جالب و خواندنی است:

متن نگارش شده توسط دکتر علی محمد زنگانه به عنوان استاندار گلستان که از سوی روابط عمومی استانداری منتشر شده است به شرح ذیل است:

نکته اول: پس از بررسی و با تاکید بر گزینه بومی و بیشترین همگرایی بین لیست های پیشنهادی از مراجع مختلف به ترتیب اولویت آقایان «دکتر عظیمی» و «دکتر گل فیروزی» به وزیر محترم معرفی شده اند تا هر طور صلاح می‌داند انتخاب کند.

نکته دوم: انتصاب از بین اعضای غیر هیات علمی خلاف قانون نمی باشد

نکته سوم تبدیل وضع استخدامی آقای گل فیروزی به آموزشی و جذب هیات علمی ایشان با توجه به سوابق تحصیلی، مدیریتی و داشتن نمره برد از اختیارات وزیر محترم بوده و خلاف قانون نیست.

علی ایحال بلند اعلام می کنم چه انتخاب هریک از این دو گزینه صورت پذیرد و یا آقای فاضل ابقاء شود و نسبت به ترمیم تیم مدیریتی خود اقدام کند که البته از اختیارات وزیر محترم بهداشت است بنده موافقم و همراهی لازم را خواهم داشت.

به عبارتی استاندار گلستان صریحا از معرفی دو گرینه به عنوان پیشنهادات نماینده عالی دولت در استان برای تصدی پست ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان و همچنین ابقای مشروط دکتر فاضل خبر داده است. موضوعی که در عین بیان صادقانه و شفاف گره از پیچیدگی ها و مباحث مغلل بسیاری در فضای مجازی باز کرد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها