تاریخ انتشار : دوشنبه 15 نوامبر 2021 - 1:22
کد خبر : 91876

ریاست قوه قضاییه به حفظ حرمت و شان قضات و وکلا اهتمام ورزد

ریاست قوه قضاییه به حفظ حرمت و شان قضات و وکلا اهتمام ورزد

یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: ریاست قوه قضاییه که سالیان بسیاری است که با مسائل قضایی و قضات و وکلا ارتباط و شناخت دارند، در جهت حفظ حرمت و شان آنها اهتمام ورزد. عباس برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتظارات جامعه حقوقی و قضایی از رییس جدید قوه قضاییه اظهار کرد: در اجرای اصل

ریاست قوه قضاییه به حفظ حرمت و شان قضات و وکلا اهتمام ورزد

یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: ریاست قوه قضاییه که سالیان بسیاری است که با مسائل قضایی و قضات و وکلا ارتباط و شناخت دارند، در جهت حفظ حرمت و شان آنها اهتمام ورزد.

عباس برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتظارات جامعه حقوقی و قضایی از رییس جدید قوه قضاییه اظهار کرد: در اجرای اصل ۱۶۵ قانون اساسی و اصول بعدی، ریاست محترم قوه قضاییه در راستای تحقق عدالت به دو قشر باید توجه بسیاری داشته باشد چون این دو قشر در تحقق و اجرای عدالت موثر هستند.

وی در ادامه گفت: اولین قشر قضات شریف و محترم دستگاه قضایی و قشر دوم وکلای محترم دادگستری و حقوقدانان هستند. حفظ شان قاضی و وکیل موجب حفظ شان و جایگاه قوه قضاییه خواهد شد و برعکس عدم حفظ شان و جایگاه این دو قشر که به منزله دو بال فرشته عدالت هستند و جایگاه وکیل هم در مقام دفاع همان جایگاه قاضی در مقام رسیدگی است موجب کاهش شان دستگاه قضایی خواهد شد و البته این دو قشر نیز باید حرمت یکدیگر را نگه دارند.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: اگر حرمت این دو قشر رعایت نشود به لحاظ ارتباط و سر و کار داشتن مردم با آنها، موجب بی اعتمادی مردم به دستگاه قضایی و بی اعتقادی آنان به اجرای عدالت خواهد شد.

برزگر در ادامه تصریح کرد: همانطور که گفته‌اند “حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد”، حفظ حرمت این دو قشر را نیز ریاست محترم قوه قضاییه باید نگه دارد و چنانچه تعداد معدودی در این دو قشر ناصالح باشند، بدیهی است که باید برخورد شود که این امر هم در راستای حفظ جایگاه این دو قشر خواهد بود.

وی تاکید کرد: بسیار بدیهی است که ریاست قوه قضاییه اگر قضات دستگاه قضایی را در جای خود به طور شایسته تکریم نکند و حرمتشان را خدای ناکرده نگه ندارند و یا بی توجهی به آنها شود، قاعدتا تاثیر منفی خواهد داشت و برعکس هر چه بیشتر به آنها توجه شود و ارتباط، نظارت و همدلی باشد قطعا قضات دستگاه قضایی هم دلگرم خواهند بود و وظیفه‌شان را انجام خواهند داد.

این کارشناس مسائل حقوقی یادآور شد: قشر محترم حقوقدانان و وکلای دادگستری هم به موازات قضات دستگاه قضایی در اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم و احیای حقوق در جامعه موثر هستند. بنابراین مساله مهم این است که عینک بدبینی نسبت به وکلا نزنیم. باید وکلا را هم در جایگاهی که قانون برای آنها تعیین کرده، دید.

برزگر افزود: وقتی گفته می‌شود که قاضی و وکیل دو بال فرشته عدالت هستند به این معنی است که باید حرمت آنها را به اندازه هم حفظ کرد. نباید یکی را با عینک خوشبینی دید و به دیگری با عینک بدبینی نگاه کرد. اگر اینگونه باشد قاعدتا حق مطلب ادا نشده و روش پسندیده و مطلوبی نخواهد بود.

وی در پایان گفت: قطعا ریاست محترم قوه قضاییه هم که سالیان بسیاری است که با دستگاه و مسایل قضایی و قضات و وکلا ارتباط و شناخت دارند، ان‌شاءالله این اهتمام در جهت حفظ حرمت و شان آنها انجام شود و متقابلا قضات و وکلا هم در کمک و یاری به احقاق حق و اجرای عدالت کوشا باشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها