تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 نوامبر 2021 - 15:04
کد خبر : 116176

زاکانی: کار بسیجی، خدمت بی منت است

زاکانی: کار بسیجی، خدمت بی منت است

شهردار تهران گفت: خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو کاری است که تنها از بسیج بر می آید. به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در همایش بسیجیان شهرداری تهران گفت: آنچه برای ما ماندگار است و به ما هویت می دهد موضوع تفکر و فرهنگی است که بسیج از

زاکانی: کار بسیجی، خدمت بی منت است

شهردار تهران گفت: خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو کاری است که تنها از بسیج بر می آید.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در همایش بسیجیان شهرداری تهران گفت: آنچه برای ما ماندگار است و به ما هویت می دهد موضوع تفکر و فرهنگی است که بسیج از آن برخوردار است. اگر این فرهنگ را در مواضع خود نمایان کنیم قطع یه یقین پیروز خواهیم بود . چه پیروزی ظاهری و تفوق بر دشمنان و چه پیروزی باطنی و شهادت و پیوستگی به دریای بیکران رحمت الهی.

شهردار تهران افزود: آنچه برای بسیجی قیمت ایجاد می کنند همین تفکر است که بر مبنای بندگی خدا رقم می خورد. افق ما در این مسیر حضرت علی (ع) و حضرت  فاطمه (س)، قله های افتخار بشری هستند و در رسیدن به این مسیر باید گوی سبقت را از یکدیگر  برباییم و خودمان را از بندگی خدا بهره مند کنیم.

زاکانی ادامه داد: روزی که خرمشهر آزاد شد رزمندگان با همه وجودشان شادی و عزت را برای ملت به ارمغان آوردند. اما امام (ره) بعد از این پیروزی فرمود که خرمشهر را خدا آزاد کرد یعنی اینکه مواظب باشید تا دچار غفلت از این موضوع نشوید. همچنین وقتی در عملیات بدر دچار مشکل و مجبور به عقب نشینی شدیم و ادوات ما یک به یک منفجر می شدتا به دست دشمن نیفتند، بچه ها زار زار گریه می کردند و آنقدر این مساله برایشان سنگین بود که گویی آخر دنیا است. اما امام پیام دادند که شما پیروزید و از امروز به فکر عملیات بعدی باشید. در حالی که ما عقب نشینی کرده بودیم.

شهردار تهران بیان کرد: در واقع  باید به اثر و یاد خدا در پیروزی توجه کنیم  و در شکست ظاهری نیز دچار انفعال نشویم، این منطق امام (ره) است. باید آنچه به عنوان مسئولیت های خود در تاریخ بر عهده گرفتیم را دنبال کنیم. عنصری که اینگونه می اندیشد نسبتی با عالم برقرار می کند که هر چه اراده می کند همه عالم آن را دنبال می کند تا محقق شود.

شهردار تهران عنوان کرد: در عملیات والفجر ۸ صدام شیوه تقابلی را در پیش گرفت تحت عنوان دفاع متحرک و عراق مهران را گرفت ، ما نیز فاو را گرفته بودیم. مهران آن روز چند خانه خرابه بیش نبود، هر چند گردی از خاک ما به دنیا می ارزد اما فاو با مهران قابل مقایسه نبود. وقتی صدام تبلیغ گسترده ای ناظر به این موضوع و گرفتن مهران انجام داد امام (ره) فرمود که مهران باید آزاد شود.
زاکانی یادآور شد: با وجود اینکه در آن زمان دو عملیات بزرگ یگان های ما را درگیر کرده بود و حتی شناسایی های ما برای آزادسازی مهران ناکامل مانده بود ، اما یک بیان در بین یکی از  بچه ها بود مبنی بر اینکه امام (ره) فرمودند مهران آزاد شود. بنابراین شب اول مهران آزاد شد و شب سوم بچه های ما مشرف به شهر بدره عراق شدند.

او گفت: چه عاملی باعث این پیروزی ها می شود؟ این پیروزی ها بر می گردد به روح بزرگ و الهی که نگاه او پیروزی ظاهری نیست و ایشان خدا را می بیند. طی ۴۲ سال آنچه از امام (ره) و رهبری عزیزتر از جانمان می بینیم جز این نیست. بنابراین باید متصف به این صفات شویم و باید خودمان را هم مختصات با ایشان کنیم و برای رسیدن به آن نقطه تلاش کنیم البته در افق خودمان، چرا که ما کجا و امام (ره) و رهبری معظم انقلاب کجا؟

شهردار تهران افزود: آن نقطه امروز ، نقطه خدمتگزاری و نوکری مردم است. راهی جز نوکری انقلابی نداریم، یعنی خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو و این کار از بسیج بر می آید. باید خودمان را مکلف کنیم که شرایط را آنگونه دنبال کنیم که به اقتضای یک بنده بسیجی از ما انتظار است. بسیج باید منشاء امید و خدمت و بزرگی برای مردم قرار گیرد.

زاکانی ادامه داد: مفتخریم که در هفته بسیج آن هم در مجموعه شهرداری به عنوان یک نهاد خدمتگزار اجتماعی حضور داریم و باید در همه شئون جامعه این خدمتگزاری را برای مردم دنبال کنیم. امیدواریم رضایت مردم و رهبری معظم انقلاب و حضرات اهل بیت و مافوق همه، خداوند متعال که البته همه اینها به هم پیوسته است برای ما فراهم شود. این ایام را تبریک و امیدوار هستیم دست به دست هم دهیم تا شهر الگو و نمونه ای که انقلاب اسلامی به ما وعده داد را در مقام عمل ایجاد کنیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، او یادآور شد: از خبر جانسوز به رحمت خدا رفتن  فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران سردار بیات مطلع شدیم. فردی که از بدو حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف حاضر بود و در کسوت نیروی انتظامی خوش درخشید و در یگان حفاظت شهرداری خدمت کرد.  سردار بیات به ملکوت اعلی پیوست و از وجود مبارکش محروم شدیم.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها