تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 20:33
کد خبر : 32818

زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است

زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است

جلسه شورای عالی استاندارد ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه از سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از سازمان های مرجع و پراهمیت کشور یاد کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد وظایف خطیر و بسیار سنگینی بر دوش دارد و زندگی همه مردم


زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است

جلسه شورای عالی استاندارد ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه از سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از سازمان های مرجع و پراهمیت کشور یاد کرد و گفت: سازمان ملی استاندارد وظایف خطیر و بسیار سنگینی بر دوش دارد و زندگی همه مردم نیز به نوعی متأثر از عملکرد این سازمان است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعتماد مردم نسبت به نشان استاندارد، خاطر نشان کرد: مردم وقتی نشان استاندارد را بر روی کالایی مشاهده می کنند این اطمینان برای آنها ایجاد می شود که حداقل های لازم در استاندارد و ایمنی در تولید آن کالا رعایت شده است.
وی افزود: مردم با اطمینان و اعتمادی که نسبت به سازمان ملی استاندارد و نشان استاندارد دارند مطمئن هستند که بررسی ها و اظهار نظرهای سازمان ملی استاندارد از پشتوانه علمی، فنی و تخصصی خوبی برخوردار است به همین جهت خیالشان نسبت به کالاهای دارای مهر استاندارد آسوده است.
جهانگیری با یادآوری حادثه تلخ چند سال پیش سقوط یک دستگاه آسانسور به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد و خسارات ناشی از آن، گفت: سازمان ملی استاندارد باید با تلاش در جهت اعتماد افزایی در میان مردم ،از اعتماد و اطمینان مردم نسبت به این سازمان و مهر استاندارد پاسداری و حفاظت کند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد نیازمند حمایت های مالی برای انجام هر چه بهتر وظایف است، تصریح کرد: لازم است سازمان برنامه و بودجه در بودجه های سالانه آتی حمایت های لازم را از سازمان ملی استاندارد انجام دهد تا شاهد بهبود و نوسازی تجهیزات و آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد باشیم.
وی همچنین با یادآوری اقدامات ارزنده و عملکرد مثبت نیره فیروزبخت رییس سابق سازمان ملی استاندارد افزود: لازم است از تلاش ها و خدمات ارزنده ایشان در دوران تصدی سازمان ملی استاندارد قدردانی کنیم چرا که انصافاً‌ کارنامه و عملکرد خوبی در دوران مدیریت در این سازمان داشتند.
در این جلسه که وزرای نیرو،‌صنعت،‌معدن و تجارت،‌راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند،‌ شریعتی رییس سازمان ملی استاندارد گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام این سازمان ارائه کرد.
در این نشست همچنین دستورالعمل مواد 21 ، 24، 42، 49 و تبصره 1 ماده 34 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد به تصویب رسید.
پیشنهاد اجرای اجباری استاندارد ژلاتین مورد مصرف در صنایع غذایی با شماره استاندارد 3474 از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
دو پیشنهاد سازمان ملی استاندارد ایران در راستای اجرای بند 3 ماده 5 قانون تقویت و توسعه نام استاندارد با موضوع تعیین ساز و کار اخذ هدایا و کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان و نیز اجرای تبصره های 1 و 2 ماده 17 ضوابط اجرایی استاندارد های اجباری و تشویقی با موضوع مصرف منابع ناشی از اخذ ودیعه از صاحبان علامت استاندارد نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصویب شد.
سازمان ملی استاندارد ایران همچنین گزارشی از آخرین وضعیت اجرای استانداردهای 85 گانه صنعت خودرو ارائه کرد که مقرر شد این سازمان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از خودرو سازان بخواهد اجرای استانداردهای باقیمانده را در دستور کار خود قرار داده و گزارش عملکردشان را به صورت مستمر به سازمان ارائه دهند.
بحث و تبادل نظر در خصوص تفکیک امور حاکمیتی و تصدی گری سازمان ملی استاندارد ایران موضوع بند 3 ماده 35 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها