تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 21:37
کد خبر : 108219

«سفر و گردشگری» اقتصاد را از رکود و تحریم خارج می‌کند

«سفر و گردشگری» اقتصاد را از رکود و تحریم خارج می‌کند

سفر و گردشگری در سالی که «رونق تولید» نامگذاری شده می‌تواند بیشتر از پیش نقشی مهم و بسیار اساسی در اقتصاد کشور و خروج از رکود در شرایط تحریم داشته باشد. به گزارش ایسنا، فریدون محمدی، دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به اهمیت خدمات سفر در رونق تولید در یادداشتی که در

«سفر و گردشگری» اقتصاد را از رکود و تحریم خارج می‌کند

سفر و گردشگری در سالی که «رونق تولید» نامگذاری شده می‌تواند بیشتر از پیش نقشی مهم و بسیار اساسی در اقتصاد کشور و خروج از رکود در شرایط تحریم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، فریدون محمدی، دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به اهمیت خدمات سفر در رونق تولید در یادداشتی که در اختیار این خبرگزاری قرار داده، یادآور شده است: «بر اساس سنت سال‌های گذشته و متناسب با ضرورت‌های هرسال مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، خود سال را نام‌گذاری می‌کنند. در این برهه که تحریم‌های ظالمانه آمریکا با هدف لطمه زدن بر اقتصاد ملی بیش از هر زمان دیگری اعمال شده است، هیچ فاکتوری به اندازه «رونق تولید» نمی‌تواند کشور را از آسیب ناشی از این تحریم‌ها مصون نگه دارد.

رونق تولید به خودباوری ملی و استقلال اقتصادی منجر می‌شود، حال باید دید رونق تولید در چه بخش‌هایی لازم است و در چه بخش‌هایی لازم‌تر. بخش‌های اقتصادی کشور عبارت است از کشاورزی، صنعت و خدمات.

وقتی صحبت از تولید می‌شود معمولاً این مقوله در حوزه‌های صنعت و کشاورزی به ذهن متبادر می‌شود، اما در دنیای امروز هیچ بخشی نمی‌تواند به اندازه تولید خدمت در راستای ایجاد شغل و رونق اقتصادی مؤثر باشد.

خدمات سفر و گردشگری از مهمترین حوزه‌های اشتغال‌زا است که در حال حاضر رتبه‌های اول تا سوم از نظر گردش مالی و رونق اقتصادی در دنیا را به خود اختصاص داده است. در این روزهایی که سازمان‌های خدمات‌رسان در امر سفر در قالب ستاد هماهنگی خدمات سفر در حال خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی و گردشگران هستند به خوبی می‌توان به اهمیت این حوزه در رونق اقتصادی کشور پی برد.

بی‌شک حوزه سفر و گردشگری می‌تواند در سالی که سال رونق تولید نامگذاری شده است با نقش آفرینی گسترده و بیشتر از پیش نقشی مهم و بسیار اساسی در اقتصاد کشور و خروج از رکود در شرایط تحریم داشته باشد.

همزمانی نامگذاری این سال به نام «رونق تولید» با اقدامات و فعالیت‌های همه جانبه و گسترده ستاد هماهنگی خدمات سفر در قالب ۲۲ دستگاه دولتی با محوریت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ۳۱ استان کشور و بسیج امکانات این دستگاه‌ها نوید بخش نقش‌آفرینی تولید ملی در قالب خدمات سفر خواهد بود.»

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها