تاریخ انتشار : شنبه 11 دسامبر 2021 - 15:36
کد خبر : 158859

سوم اردیبهشت با فرهنگ و هنر

سوم اردیبهشت با فرهنگ و هنر

در نخستین روز از هفته فرهنگی اصفهان با رویدادهای فرهنگی هنری شهر همراه باشید. به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز نمایشگاه «ازدواج در آیینه اسناد» و نمایشگاه کتاب فرهنگ‌عامه در موزه عصارخانه شاهی گشایش می‌شود. ناصر نوروز زاده چگینی برای شرکت در نشست «ایکوموس ایران و میراث مناظر روستایی» به دانشگاه هنر اصفهان می‌آید. عمارت

سوم اردیبهشت با فرهنگ و هنر
در نخستین روز از هفته فرهنگی اصفهان با رویدادهای فرهنگی هنری شهر همراه باشید.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز نمایشگاه «ازدواج در آیینه اسناد» و نمایشگاه کتاب فرهنگ‌عامه در موزه عصارخانه شاهی گشایش می‌شود. ناصر نوروز زاده چگینی برای شرکت در نشست «ایکوموس ایران و میراث مناظر روستایی» به دانشگاه هنر اصفهان می‌آید. عمارت هنرمند میزبان محفل شعر و شاهنامه‌خوانی است. تئاتر «زنبورک» تماشاگران را به تماشاخانه اصفهان فرامی‌خواند. فیلم «سریر خون» و «ارتش سایه‌ها» نیز به ترتیب رأس ساعت 12 و 16:30 در تالار آوینی دانشگاه اصفهان و تالار شماره هشت دانشگاه صنعتی اصفهان اکران می‌شود.
نمایشگاه‌های برپاشده
نمایشگاه «ازدواج در آیینه اسناد» با سخنرانی مسعود کثیری امروز در موزه عصارخانه شاهی گشایش می‌شود. این نمایشگاه تا سوم خردادماه پذیرای دوستداران فرهنگ‌عامه است.
موزه عصار خانه شاهی همچنین تا 9 اردیبهشت‌ماه میزبان نمایشگاه کتابی با موضوع فرهنگ‌عامه  است. این نمایشگاه از ساعت 9:30 تا 17 برپاست.
امروز روز پایانی برگزاری این نمایشگاه‌هاست:
نمایشگاه گروهی نقاشی « آبرنگ، پاستل، رنگ‌روغن، مداد رنگ و نقاشی‌خط» در گالری نگاه نو که درهای آن از ساعت 17 تا20 به روی علاقه‌مندان باز است.
نمایشگاه نقاشی «فاجعه آرام نمی‌گیرد» با آثاری از فریبا رهنورد  در گالری گذار که از ساعت 11 تا 20 می‌توان به تماشای آن رفت.
گالری اکنون تا چهارم اردیبهشت‌ماه میزبان نمایشگاه طراحی «فرگشت» با آثاری از احسان ضیا بروجنی است. این نمایشگاه را هرروز از ساعت 17 تا 21 می‌توان دید.
برای دیدن نمایشگاه «بردسان» با آثاری از میلاد آیتی تا دهم اردیبهشت‌ماه فرصت هست. گالری متن هرروز از ساعت 17 تا 20 میزبان تماشاگران این نمایشگاه است.
«آغاز یک پایان» نام نمایشگاه عکسی از آثار بهنوش انصاری است که  به‌تازگی در گالری سایان گشایش‌یافته و تا 10 اردیبهشت‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 21 برای دیدن آن فرصت هست.
نمایشگاه انفرادی عکس «زندگی و دیگر هیچ» با آثاری از جاسم غضبان پور در نگارخانه صفوی را تا 11 اردیبهشت‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 22 می‌توان دید.
گالری سعدی این روزها میزبان نمایشگاه آثار خوشنویسی همراه با نمایش آثار محمدرضا کلهر است. این نمایشگاه تا 11 اردیبهشت‌ماه برپاست.
نمایشگاه عکس «ملودی خاطره» که شامل عکس‌هایی از پیشکسوتان موسیقی ایران است، به‌تازگی در گالری عمارت هنرمند گشایش‌یافته. این نمایشگاه تا 12 اردیبهشت‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 12 و 17 تا 19 پذیرای علاقه‌مندان است.
نمایشگاه «مکاشفه حضرت زرد دیواری» با آثاری از مازیار مختاری نیز تا 16 اردیبهشت‌ماه تماشاگران را به گالری امروز فرامی‌خواند. این نمایشگاه هرروز از ساعت 12 تا 20 میزبان دوستداران هنر است.
برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری
«بررسی سینمای بیلی وایلدر با خوانشی متفاوت از تئوری مؤلف» نام نشستی است که امروز رأس ساعت 12 با حضور سید رسول فاطمی در تالار ربانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.
عمارت هنرمند امروز رأس ساعت 17:30 میزبان محفل شاهنامه‌خوانی و شعرخوانی با حضور محمدحسن صادقی است.
نشست «ایکوموس ایران و میراث مناظر روستایی» امروز با حضور ناصر نوروز زاده چگینی رأس ساعت 16 در دانشکده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان برپا می‌شود.
نمایش‌های روی صحنه
تئاتر «زنبورک» به کارگردانی نسیم خادم عباس تا پنجم اردیبهشت‌ماه هرروز رأس ساعت 19 در تماشاخانه اصفهان روی صحنه می‌رود.
تئاتر کمدی «قجر الجدید» به نویسندگی و کارگردانی رامین سامانی را امروز برای آخرین بار رأس ساعت 19 در آمفی‌تئاتر هنرستان هنرهای زیبا می‌توان دید.
تئاتر کمدی «بر پهنه دریا» به نویسندگی اسلاومیر مروژک تا پنجم اردیبهشت‌ماه، روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه رأس ساعت 16 و سایر روزهای هفته رأس ساعت 12 در تالار آوینی دانشگاه اصفهان اجرا می‌شود. ایمان جمشیدیان کارگردانی این نمایش را بر عهده دارد.
 تئاتر «جیره‌بندی پر خروس برای سوگواری» به کارگردانی مهدی خلیلیان  تا 9 اردیبهشت‌ماه هرروز رأس ساعت 19:45 در مجتمع آسمان نجف‌آباد روی صحنه می‌رود.
تئاترهای «خانه‌ای وجود داشت» به کارگردانی مهدی فدایی و مرضیه اشرفیان و «خرگوشک و رودخانه» به کارگردانی مرضیه اشرفیان و زهرا طباطبایی تا دهم اردیبهشت‌ماه، به ترتیب هر شب رأس ساعت 20  و 18 در تماشاخانه ماه اجرا می‌شود.
تئاتر «حباب» به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد صرامی اجرای خود را در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز کرده است. این تئاتر تا 15 اردیبهشت‌ماه هرروز رأس ساعت 18:30 روی صحنه می‌رود.
تئاتر «کنت دراکولا» به نویسندگی و کارگردانی رادنوش مقدم نیز تا 15 اردیبهشت‌ماه هر شب رأس ساعت 19  در سالن شماره شش پردیس سینمایی سیتی سنتر اجرا می‌شود.
فیلم‌های روی پرده
فیلم «سریر خون» به کارگردانی کوروساوا امروز رأس ساعت 12 در تالار آوینی دانشگاه اصفهان اکران می‌شود.
فیلم «ارتش سایه‌ها» اثر ژان پیر ملویل نیز رأس ساعت 16:30 در تالار شماره هشت دانشگاه صنعتی اصفهان به نمایش درمی‌آید.
امروز در پردیس سینمایی سیتی سنتر  فیلم‌های «رضا»، «تگزاس 2»، «پیشونی سفید 3»، «چهار انگشت» ، «زندانی‌ها»، «ژن خوک»، «غلامرضا تختی»، «متری شیش و نیم» و «پارادایس» را می‌توان دید.
پردیس سینمایی ساحل انیمیشن «پا کوچولو» و فیلم‌های «تگزاس 2»، «رضا»، «پیشونی سفید 3»، «چهار انگشت»، «زندانی‌ها»، «ژن خوک» «غلامرضا تختی» و «متری شیش و نیم» را روی پرده دارد.
پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های «تگزاس 2»، «چهار انگشت»، «زندانی‌ها»، «ژن خوک» و «متری شیش و نیم» را اکران می‌کند.
در سینما بهمن فیلم‌های «تگزاس 2»، «پیشونی سفید 3»، «زندانی ها»، «متری شیش و نیم» و‌ «چهار انگشت» اکران می‌شود.
در سینما فلسطین فیلم‌های «تگزاس 2» و «متری شیش و نیم»، در سینما سپاهان فیلم‌های «تگزاس 2»، «زندانی‌ها» و «متری شیش و نیم» ، در سینما فرهنگیان فیلم‌های «پیشونی سفید 3»، «چهار انگشت» و «متری شیش و نیم» و در سینما قدس فیلم‌های «تگزاس 2»، «چهار انگشت»، «زندانی‌ها» و «متری شیش و نیم» را می‌توان دید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها