سیب‌های ارومیه‌ای مهمان سفره عید زنجانی‌ها

ایسنا/زنجان معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۱۲۰ تن سیب از ارومیه برای میوه تنظیم بازار شب عید خریداری شده است.

امیرعلی مسیبی شب گذشته (۲۸ بهمن‌ماه) در جلسه ستاد تنطیم بازار استان زنجان، اظهار کرد: از روز گذشته حمل سیب شب عید از ارومیه به استان آغاز شده و بخشی از ۱۲۰ تن سیب خریداری‌ شده، به زودی وارد استان می‌شود. امسال برخلاف افزایش تولید سیب، شاهد افزایش قیمت سیب نیز هستیم، به همین دلیل مقرر شده در استان‌ها جایگاه عرضه و میادین تره‌بار راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به درج قیمت بر روی بسته‌بندی‌های مرغ و تخم‌مرغ، افزود: درج قیمت بر روی بسته‌بندی مرغ و تخم‌مرغ ابلاغیه ستاد تنظیم بازار کشور است. در استان زنجان قیمت مرغ بر روی بسته‌بندی‌ها درج می‌شود، ولی باید بر روی بسته‌بندی‌های تخم‌مرغ نیز قیمت درج شود.

این مسئول از ممنوعیت قطعه‌بندی مرغ در کشتارگاه‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شکر در استان ۸۷۰۰ تومان و بسته‌بندی این محصول با توجه به ذائقه استان، یک و سه کیلوگرمی است.

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: تولیدکنندگان مرغ گرم خواستار افزایش قیمت مصوب مرغ گرم هستند و در حال حاضر نیز مرغ گرم به قیمت مصوب به کشتارگاه‌ها عرضه نمی‌شود ولی قیمت برای مصرف‌کننده همان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

در ادامه، رئیس اتاق اصناف زنجان نیز با اشاره به تغییر قیمت برخی کالاها، اظهار کرد: در حال حاضر در طرح تشدید نظارت بر بازار، ۱۶ نفر از بازرسان اصناف در هشت گروه به صورت صبح و عصر فعالیت دارند.

سید محمود موسوی ادامه داد: بیشترین تخلفات ثبت شده در طول بازرسی‌ها، درج نکردن قیمت و نرخ‌نامه، صادر نکردن صورت‌حساب، گران‌فروشی، تقلب، رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، تداخلات صنفی و … است.

وی با اشاره به برگزار نشدن نمایشگاه بهاره در استان، افزود: قرار است نمایشگاهی به وسعت اصناف استان توسط کسبه با تخفیفات واقعی برگزار شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید