سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است

نوروزبای حاجی تاغان اولی در کنفرانس «ضرورت هماهنگی بین ادیان و مذاهب در دوران چالش‌های مدرن» در نورسلطان قزاقستان گفت: سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است.

 به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نوروزبای حاجی تاغان اولی، مفتی اعظم و رئیس اداره دینی مسلمانان قزاقستان در کنفرانس بین‌المللی با موضوع «ضرورت هماهنگی بین ادیان و مذاهب در دوران چالش‌های مدرن» که توسط شهرداری نورسلطان به مناسبت  ۱۸ اکتبر «سالروز تفاهم دینی» برگزار شد، شرکت کرد.

نوروزبای حاجی تاغان اولی در سخنرانی خود، گفت: هنگامی که رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) شهر مقدس مکه را با نگاه رحمانی خود فتح کرد، به مناسک مذهبی سایر ادیان احترام گذاشت.

وی افزود: ما این امر را یک درس مهم و یک مثال فراموش ناشدنی برای هر کسی که مسئول هر بخشی است، تلقی می‌کنیم. منش و سیره اخلاقی رسول خدا(ص) همچنان برای همه بشریت، اسوه و الگو خواهد بود.

نوروزبای حاجی تاغان اولی ادامه داد: این واقعیت که ۱۸ اکتبر در کشور قزاقستان به ابتکار نورسلطان نظربایف اولین رئیس جمهور به عنوان روز «تفاهم دینی» نامگذاری شد و به این تاریخ اهمیت خاصی داده می‌شود، معنای خاصی دارد زیرا آینده بدون حضور معنویت و دین معنا و مفهوم ندارد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید