تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 21:51
کد خبر : 16790

شاهد انضباط اداری و مالی خوبی در کشور هستیم

شاهد انضباط اداری و مالی خوبی در کشور هستیم

ایسنا/اصفهان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه برای ۳۱ استان سند آمایش تهیه شده است، گفت: با تلاش دولت و همراهی مردم یک روز حقوق کارکنان دولت عقب نیفتاده و سروقت یارانه ها پرداخت شده است و در کل انضباط اداری و مالی خوبی را در کشور شاهد بوده ایم. محمدباقر نوبخت، امروز (پنجشنبه

شاهد انضباط اداری و مالی خوبی در کشور هستیم

ایسنا/اصفهان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه برای ۳۱ استان سند آمایش تهیه شده است، گفت: با تلاش دولت و همراهی مردم یک روز حقوق کارکنان دولت عقب نیفتاده و سروقت یارانه ها پرداخت شده است و در کل انضباط اداری و مالی خوبی را در کشور شاهد بوده ایم.

محمدباقر نوبخت، امروز (پنجشنبه _ ۶ خرداد) در مراسم افتتاح ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، اظهار کرد: این ماه های پایانی، یک دوره همکاری و فعالیت سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها با سازمان برنامه و بودجه کشور است و این دوره هشت ساله به پایان می رسد. همکاران بنده در این هشت سال متناسب با ماموریت های محوله خود کار کردند و ماموریت اساسی و راهبردی را باید با مطالعه در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به قانون تبدیل می کردند و آن را در قالب یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت به اجرا در می آوردند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ظرف لازم برای انجام چنین ماموریتی وجود نداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بودجه احیا شد، افزود: در برنامه ریزی خود یک اتاق فکر را به وجود آوردید و ما مجبور شدیم، مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری را در کنار سازمان برنامه ریزی راه اندازی کنیم و اکنون یک نهاد دانشگاهی وابسته به برنامه و بودجه را داریم که این مرکز اسناد آمایش را تهیه کرد که این سند در کشور وجود نداشت. نخستین مطالبه رهبری تهیه چنین سندی بود و طی یک نامه، این سند آمایش را در قالب سه جلد تقدیم مقام معظم رهبری کردم.

به گزارش ایسنا، نوبخت ادامه داد: برای ۳۱ استان سند آمایش تهیه شده است. جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کردند که یک برنامه در ۱۲ بسته تعریف شده است که در شرایط تحریمی باید چه راهکارهایی را برای توسعه کشور بیندیشیم، همچنین ۵۴۵ میلیارد تومان را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اصفهان اختصاص دادیم و برای کنارگذر شرق اصفهان نیز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار دادیم.

نوبخت گفت: برای حل مشکل آب شرب اصفهان در همین خرداد ماه یک خط آبرسانی برای اصفهان و ۱۴ شهرستان اطراف آن خواهیم داشت، در همین دوره بزرگترین خط ریلی کشور به انجام رسید که استان های همدان، گیلان، کرمانشاه و آذربایجان های شرقی و غربی را به راه آهن سراسری کشور متصل کردیم.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور، مسئول توسعه کشور است و به خوبی به مشکلات مردم توجه می کند، ادامه داد: درآمدهای کشور را توانستیم افزایش چشمگیری دهیم و همچنین سازمان برنامه و بودجه مشکل معیشت کارکنان دولت را فراموش نکرده است و حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را همسان سازی کردیم. با تلاش دولت و همراهی مردم یک روز حقوق کارکنان دولت عقب نیفتاده است و سروقت یارانه ها پرداخت شده است و در کل انضباط اداری و مالی خوبی را در کشور شاهد بوده ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: همراهی سازمان برنامه و بودجه کشور با اداره برنامه ریزی استان، مثال بدنی بوده است. کلنگ این ساختمان سال ۹۷ به زمین خورد و امروز به بهره برداری می رسد.

همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان در این مراسم، گفت: با وجود کمبود بودجه پیمانکاران کار  را به خوبی پیش بردند و این ساختمان را با متری دو میلیون تومان هزینه ساخت، احداث کردیم.

نعمت الله اکبری افزود: برای این ساختمان که در مساحت ۷۵۰۰ متر مربع ساخته شده است، کتابخانه مجهزی در نظر گرفته ایم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها