شناسایی ۲۰۸ موتورپمپ غیر مجاز در حوضه آبریز رودخانه کشکان

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: ۲۰۸ موتور تلمبه غیر مجاز در رودخانه کشکان شناسایی و برای صدور حکم به مراجع قضایی معرفی شدند.

داریوش حسن نژاد امروز ۲۳ تیرماه با اشاره به خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها در سال جاری وضعیت رودخانه‌های استان را نامناسب و بحرانی تشریح و اظهار کرد: کاهش بارندگی و  دبی رودخانه‌ها باعث خشک شدن برخی رودخانه‌های استان شده است، به‌طوری‌که رودخانه مادیان رود برآفتاب کاملا خشک شده و دبی رودخانه خرم‌آباد در تیرماه سال‌جاری در محل دوآب ویسیان نسبت به سال گذشته حدود ۴۷ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی و افت ۸۰ درصدی دبی رودخانه‌ها، کلیه کشاورزانی که دارای مجوز موتور تلمبه یا ایستگاه پمپاژ هستند، جهت جلوگیری از تضییع حقوق دیگران و توزیع عادلانه آب موظف به رعایت الگوی کشت اعلام شده از سوی جهاد کشاورزی هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: موتور تلمبه‌های غیرمجازی که اقدام به برداشت غیرقانونی از رودخانه‌های استان نمایند، توسط گروه‌های گشت و بازرسی جمع‌آوری و به محاکم قضایی معرفی می‌شوند که در این راستا ۲۰۸ موتور تلمبه غیرمجاز در حوضه رودخانه کشکان شناسایی و برای صدور حکم به مراجع قضایی معرفی شدند.

حسن نژاد اضافه کرد: با توجه به خشک شدن بیشتر رودخانه‌های فصلی استان، کشاورزان از اجاره دادن اراضی به افراد غیربومی خودداری کنند و در قبال دریافت مبلغی ناچیز آب این سرمایه ارزشمند را هدر نداده و این میراث گرانبها را  برای آیندگان محافظت  کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید