تاریخ انتشار : دوشنبه 15 نوامبر 2021 - 1:09
کد خبر : 91780

ضرورت همکاری سازنده دانشگاه‌های کشور برای رفع مشکلات جامعه

ضرورت همکاری سازنده دانشگاه‌های کشور برای رفع مشکلات جامعه

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت همکاری سازنده بین دانشگاه‌ها جهت رفع نیازهای کشور،گفت: در ارتباط با مسأله شیوع کووید ۱۹ نیز باید کمیته‌های مختلف در ابعاد گوناگون همکاری کنند تا مشکل با سازماندهی متمرکز حل شود. به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در مراسم امضای تفاهم‌نامه کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران با تأکید بر اهمیت

ضرورت همکاری سازنده دانشگاه‌های کشور برای رفع مشکلات جامعه

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت همکاری سازنده بین دانشگاه‌ها جهت رفع نیازهای کشور،گفت: در ارتباط با مسأله شیوع کووید ۱۹ نیز باید کمیته‌های مختلف در ابعاد گوناگون همکاری کنند تا مشکل با سازماندهی متمرکز حل شود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در مراسم امضای تفاهم‌نامه کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران با تأکید بر اهمیت تجمیع منابع ۵ دانشگاه برتر گفت: در جریان تدوین گزارش ملی سیلاب این نکته را دریافتیم که در یک موضوع همانند سیلاب همه بخش‌های کشور درگیر هستند و متوجه شدیم دانشگاه‌های ما می‌توانند در زمینه این‌گونه همکاری‌ها بسیار قوی عمل کنند.

وی افزود: در هیأت سیلاب ۷۰۰ محقق و استاد مشارکت داشتند و بر این اساس باید گفت دانشگاه‌ها می‌توانند جهت رفع نیازهای کشور با یکدیگر همکاری مشترک و سازنده داشته باشند. در ارتباط با مسأله کووید ۱۹ که پیش آمد نیز باید کمیته‌های مختلف در ابعاد گوناگون همکاری کنند تا مشکل با سازماندهی متمرکز حل شود.

رییس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه‌ها هم دانش وهم تخصص لازم را دارند و باید راهکارهای عملیاتی برای حل مشکلات پیدا کنند. فعالیت‌های آموزشی نیز از مواردی است که دانشگاه‌ها را بیشتر کنار یکدیگر قرار می‌دهد، کار بین رشته‌ای جایگاه خاصی دارد و مدل‌های مختلفی برای این همکاری‌ها وجود دارد.

در ادامه دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های فنی با دانشگاه‌های پزشکی ارتباطی تنگانگی دارند. در دانشگاه صنعتی امیر کبیر بخش مهندسی پزشکی داریم و شرکت‌های دانش بنیان ما کارهای خوبی در زمینه حل مشکلات کشور با سرعت و به دور از بوروکراسی انجام می‌دهند.

همچنین دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف ضمن تبیین همکاری‌های مشترک با کنسرسیوم تصریح کرد: ما کارهای مشترک بسیاری با دانشگاه‌های عضو کنسرسیوم انجام داده‌ایم و بر اساس اولویت‌بندی، فعالیت‌های انجام شده پیشرفته‌های خوبی داشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، برای انجام کنش‌های هماهنگ، اشتراک منابع و هم‌افزایی جهت تحقق اهداف آکادمیک ملی و بین‌المللی و به‌منظور توسعه و تضمین همکاری بین بخش‌های آموزشی، بین‌الملل، پژوهشی و فناوری دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی تهران تفاهم‌نامه کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران،  بین دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر جلیل کوهپایه‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به امضا رسید.

انتها پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها