طبیعت فارس از وجود ماسک پاک می‌شود

 رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس از آغاز پویش نذر ورزشی با هدف پاکسازی طبیعت از وجود ماسک و زباله‌های پلاستیکی، در این استان با همراهی ورزشکاران و علاقه مندان به طبیعت خبر داد.

سیروس پاک‌فطرت شنبه 30 مرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، پویش نذر ورزشی، همزمان با محرم آغاز شده است، گفت: این پویش تا پایان ماه صفر و ایام اربعین سید و سالار شهیدان کربلا، ادامه خواهد داشت.

او افزود: این برنامه با هدف ترویج فرهنگ جلوگیری از شیوع بیماری کرونا با جمع آوری ماسک، دستکش و زباله‌های رها شده در طبیعت  اجرایی شده است و در همین راستا کمیته‌های متناظر هیئت ورزش‌های همگانی و هیئت‌های شهرستانی این پویش را در طبیعت، تفرجگاه‌ها و پارک‌ها انجام می‌دهند.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس بیان کرد: پویش نذر ورزشی در راستای فرهنگ سازی و ترویج جمع آوری ماسک‌های رها شده در طبیعت دنبال می‌شود که اگر مشارکت مردمی در سطح شهر انجام شود اقدامی موثر در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می‌رود.

پاک‌فطرت افزود: با تلاش علاقه‌مندان به ورزش در طبیعت و جمع آوری زباله‌های پلاستیکی، ماسک و دستکش به جهت واگیردار بودن بیماری کرونا ضروری است که مردم استان توجه جدی به این موضوع داشته باشند.

این مقام مسئول همچنین از ورزشکاران و طبیعت‌دوستان درخواست کرد ضمن رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی از رها کردن ماسک و دستکش در طبیعت خوداری کرده و ما را دراین کار خداپسندانه یاری کنند.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید