تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 می 2022 - 20:39
کد خبر : 196976

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

  اولین  گام برای دستیابی به یک طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی زیبا؛ اجرای طرحی اصولی، کارآمد و منطبق با اصول فنی طراحی فضای سبز است. کارشناسان متخصص ما دارای علم و هنر معماری و باغبانی هستند. همچنین این کارشناسان، با شناخت تولید گونه های گیاهی و انتخاب المان های مناسب تر

 

اولین  گام برای دستیابی به یک طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی زیبا؛ اجرای طرحی اصولی، کارآمد و منطبق با اصول فنی طراحی فضای سبز است. کارشناسان متخصص ما دارای علم و هنر معماری و باغبانی هستند. همچنین این کارشناسان، با شناخت تولید گونه های گیاهی و انتخاب المان های مناسب تر می‌توانند طرح های اصولی و در عین حال زیباتر و ماندگارتری را به جای بگذارند.

طراحی فضای سبز تهران گاردن 

 گروه مهندسی طراحان تهران گاردن یکی از مجموعه های فعال در زمینه طراحی و محوطه سازی ویلا و حیاط است. گروه تهران گاردن تاکنون پروژه های طراحی فضای سبز و باغ آرایی متعدد با کاربری های گوناگون را در رزومه کاری خود ثبت نموده است.

به طور کلی اجرای محوطه سازی توسط مجموعه تهران گاردن طبق مراحل زیر و با بهره گیری از روش ها و طرح های روز و مدرن انجام می پذیرد:

  • بررسی اولیه محیط
  • طراحی ۳ بعدی قبل از اجرا
  • اجرای فضای سبز
  • خدمات باغبانی

الف: بررسی های اولیه محیط:

 متخصصین ما در ابتدا به منظور بررسی ویژگی های محیط همچون شکل زمین، اندازه‌ها، زوایا و توپوگرافی آن به مکان موردنظر مراجعه می نمایند. به این ترتیب، سمت تابش آفتاب، سایه ساختمان، جهت وزش باد، دیوارهای اطراف ساختمان، را بررسی می کنند.

همچنین ویژگی‌های بصری مانند نقطه، فرم، رنگ و بافت، زاویه دید از پنجره ملک مشخص می کنند. در ادامه نیز، نیاز به عملیات خاکبرداری، المان های مناسب محیط و چینش آنها متناسب با سبک و سیاق مشتری را تعیین کنند.

 

ب: طراحی ۳ بعدی قبل از اجرا:

 قبل از اجرای محوطه سازی تصاویر سه بعدی از پروژه در دست اجرا رونمایی می گردد تا مشتریان عزیز با نحو اجرا و کار آشنا شوند.

لذا چنانچه تمایل به تغییر و اعمال نظر خود را دارند از طریق طراحی سه بعدی فضای سبز در همان ابتدا با دیدی باز نظرات خود را بیان نمایید و با تیپ خاطر کار را به مجموعه گل و گیاه تهران گاردن بسپارند.

 

ج: اجرای فضای سبز

 بعد از تائید و نهایی شدن طراحی فضای سبز بر اساس اولویت بندی‌های صورت گرفته اقدامات لازم صورت می پذیرد. این اقدامات شامل خاک برداری، گودبرداری، اجرای سیستم زهکشی و لوله کشی، اجرای سایر تأسیسات مانند سیم کشی، کاشت گیاهان، جاگذاری المان ها، اجرای پیاده روها و نورپردازی می باشند.

 

در چشم انداز فضای سبز اولین چیزی که به چشم خواهد آمد درخت‌ها و گیاهان است. لذا در استفاده از گیاهان و درخت‌ها به نوع آن‌ها و شرایط مناسب هر یک توجه می شود. اولویت استفاده از درختان و گیاهان بومی منطقه است. متخصصین ما همواره سعی می کنند در این بخش از پروژه تعادل و تقارن را در کاشت درختان و گیاهان رعایت کنند.

د: خدمات باغبانی و بازرسی نهایی فضای سبز

بعد از اتمام اجرای فضای سبز باید با نهایت دقت تمام المان‌هایی که به کار رفته اند، بررسی گردد. از این رو تمامی ایرادات و نقص‌های احتمالی مشخص و رفع شوند. تمامی سیستم زهکشی، لوله کشی و سیم کشی نیز باید بازرسی گردند.

نگهداری و بهسازی فضای سبز

مراقبت و نگهداری از فضای سبز امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. به همان اندازه که طراحی فضای سبز و اجرای آن اهمیت ویژه ای دارد، نگهداری از فضای سبز و خدمات باغبانی نیز به همان اندازه دارای اهمیت است. خدمات باغبانی تهران گاردن شامل مواردی همچون :

آبیاری به موقع

سم پاشی، دفع آفات و تیمار گیاهان

هرس کردن

کوددهی به موقع

خدمات باغبانی

مزایای خدمات باغبانی

از جمله اصلی ترین مزایای خدمات باغبانی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • صرفه جویی در زمان و انرژی
  • ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز
  • از بین بردن آفات و علف های هرز
  • افزایش تولید محصولات خوراکی با کیفیت تر
  • افزایش رشد گیاهان با شیوه ی نگهداری اصولی
  • افزایش زیبایی محیط و ایجاد حس شادابی در افراد

خدمات باغبانی شهرداری

خدمات باغبانی شهرداری نیز شامل کاشت انواع گل و گیاه، کاشت نهال و درخت، آبیاری و کود دهی و به طور کلی ایجاد فضای سبز در بخش های مختلف شهر می باشد.

 

خدمات باغبانی در تهران

انجام خدمات باغبانی در بخش های مختلف شهر تهران و در مناطق ذیل انجام می گیرد. علاوه بر شهر تهران خدمات باغبانی در کرج نیز انجام می شود.

 

خدمات باغبانی در شمال تهران

انجام خدمات باغبانی در شمال تهران شامل محله های آجودانیه، الهیه، شهرک غرب، تجریش، گاندی، قیطریه، پاسداران، سعادت آباد، اختیاریه، زعفرانیه، ظفر، اقدسیه، نیاوران، دزاشیب، فرشته، اندرزگو، میرداماد، ولنجک، الهیه، کامرانیه، قیطریه، دارآباد، ازگل، فرمانیه و… می باشد.

 

خدمات باغبانی در شرق تهران

خدمات باغبانی در شرق تهران شامل خیابان های سید خندان، تهران پارس، پیروزی، رسالت، فرجام، امامت، حکیمیه، لواسانات، نیروهوایی و… می باشد.

 

خدمات باغبانی در غرب تهران

خدمات باغبانی در غرب تهران نیز شامل خیابان های امام خمینی، قزوین، بهارستان، نازی آباد، یاخچی آباد، شهرک ولیعصر، آزادی، حافظ و جمهوری می باشد.

قیمت خدمات باغبانی

قیمت خدمات باغبانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. و توسط فاکتورهایی نظیر نوع خدمت، ابعاد باغ و فضای سبز، مدت زمان خدمت و… تعیین خواهد شد. به همین جهت نمی توان قیمت دقیقی برای آن اعلام کرد.

 

مهم‌ترین المان‌ها در اجرای فضای سبز

 اجرای فضای سبز با تلفیق درست گیاهان و چینش صحیح المان‌هاست که چشم نوازی می کند. از مهم‌ترین المان‌ها در اجرای فضای سبز می‌توان به آب‌نما، حوض، آلاچیق، پرگولا، انواع فلاورباکس‌ها، برکه‌های مصنوعی، تجهیزات نورپردازی، انواع گل و گیاه، استخر، کف سازی و پیاده رو، اشاره کرد.

 

 ویژگی ها و خدمات مجموعه گل و گیاه تهران گاردن

نقشه برداری و ترسیم پلان

طراحی محوطه با نرم افزارهای دو و سه بعدی (امکان نمایش و مشاهده پروژه قبل از احداث)

طراحی و معماری محوطه و چیدمان گیاهی مطابق با اصول طراحی فضای سبز با روش های روز و مدرن

طراحی و اجرای بام سبز (Roof Garden) و دیوار سبز (Green wall)

اجرای انواع آبنما، برکه و آبشار در محوطه سازی ویلا

اجرای انواع کف، نما و کفسازی فضای باز

طراحی و ساخت انواع سازه‌های آلاچیق، پرگولا، سایه بان و گلخانه های خانگی

جانمایی و اجرای انواع باربیکیو، آتشدان و شومینه فضای باز

طراحی و اجرای انواع سیستم های آبرسانی و آبیاری قطره ای و تحت فشار

اجرای سیستم های روشنایی و نورپردازی محوطه

خدمات باغبانی : شامل اصلاح خاک، هرس، شناسایی و مبارزه با علف های هرز، آفات و بیماری

تهیه و توزیع انواع گیاهان آپارتمانی، زینتی و مثمر و نهاده های کشاورزی و باغبانی

تولید انواع گلدان های سفای، سرامیکی، پلاستیکی، فایبرگلس و همچنین استند گل به جنس چوبی

تهیه و عرضه انواع کودهای گیاهی، حیوانی، خاک برگ، پیت ماس، ورمی کمپوست و . . .

مشاوره تخصصی و تشخیص آفات، بیماری های گیاهی، سم پاشی و دفع آفات

هزینه طراحی فضای سبز

هزینه طراحی فضای سبز در تهران، بستگی به ابعاد پروژه و همچنین تجهیزات مصرفی و متریالی که در ساخت محوطه سازی به کار می رود. از این رو، هر چه ابعاد فضای سایت و تجهیزاتی که در محوطه به کار می رود بزرگتر و کیفیت بالاتری باشد در نتیجه هزینه طراحی و اجرا نیز افزایش می یابد.

البته گروه محوطه سازی تهران گاردن همواره سعی می کند با ارایه یک طرح بهینه از هزینه های اضافی کم کند. همچنین مجموعه تهران گاردن خود تولیدکننده و عرضه کننده مستقیم انواع گل و گیاه آپارتمانی و باغی ارزان و با کیفیت است که مهمترین اجزای فضای سبز است. از این رو در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می شود.

طراحی فضای سبز در کرج

محوطه سازی در کرج و ایجاد فضای سبز در آن به دلیل افزایش جمعیت و سکونت در آن و طبیعتا آلودگی بیش از اندازه هوا بسیار پراهمیت شده است. لذا با توجه به توسعه بی رویه این شهر و آلودگی بیش از اندازه ایجاد فضای سبز هر چند کوچک برای سلامتی افراد ساکن در کرج بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در صورت عدم امکان ساخت محوطه در حیاط، روف گاردن و دیوار سبز ایده ای مناسب برای ایجاد چنین فضایی برای افراد ساکن در یک محل می باشد.

 

طراحی فضای سبز در کردان

محوطه سازی در کردان یکی از مهمترین کارهایی است که انجام آن بسیار ضروری است. در این منطقه طراحی فضای سبز ویلا بسیار پراهمیت است. منطقه کردان به دلیل موقعیت آب و هوایی و موقعیت مکانی بسیار خوبی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این رو ساخت ویلا بدون در نظر گرفتن طراحی فضای سبز ایده آل غیرممکن است. از این رو همواره گروه محوطه سازی تهران گاردن در تلاش است تا با بهره گیری از علم نوین طراحی و گروه مجرب خود انواع سبک باغ سازی را متناسب با هنر معماری ویلای شما عزیزان طراحی و اجرا کند.

طراحی فضای سبز در شمیرانات

محوطه سازی شمیرانات در کنار معماری و آب و هوای خاص این قسمت از تهران بسیار ارزشمند است. در کنار این طراحی و معماری استفاده از المان هایی همچون آبنما، آلاچیق، استخر، نورپردازی و …. می تواند ارزش معماری و ساختمان شما را چندین برابر کند. در این نقطه از تهران نیز گروه تهران گاردن بسیار پرکار بوده و همواره سعی کرده با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه گیاهان سازگار با محیط را انتخاب نماید و متناسب با معماری سبک طراحی مختص همان محیط را اجرا نماید.

 

محوطه سازی ویلا

 در محوطه سازی ویلاها، عدم تناسب بین ساختمان و محوطه، برای مخاطب ایجاد آشفتگی بصری خواهد کرد. طراحی حیاط ویلا یک کار تخصصی است و برای این منظور باید از مهندسان  فضای سبز کمک گرفت. انتخاب گیاهان در طراحی حیاط ویلا به اندازه انتخاب متریال اهمیت دارد.

 

محوطه سازی بیمارستان

طراحی محوطه سبز در بیمارستان تفاوت‌های زیادی با محوطه سازی در مکان‌های دیگر دارد. در بحث طراحی فضای سبز بیمارستان یا آسایشگاه های روانی باید به برخی نکات توجه ویژه داشت:

از به کار بردن گیاهان آلرژی زا یا گیاهانی که گردافشانی زیادی دارند نباید استفاده کرد.

گیاهان پوششی، از بلند شدن خاک و گرد و غبار جلوگیری می‌کنند به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب­هاست. به عنوان نمونه چمن به تلطیف فضا کمک می‌کند و به دلیل بافت نرمی‌که دارد در طراحی محوطه بیمارستان لازم است.

در محیط بیمارستان، تا جای ممکن از کود حیوانی به خصوص نوع تازه آن، استفاده نشود. زیرا محل بیمارستان به محلی برای تجمع حشرات تبدیل خواهد شد. از این رو ما استفاده از کمپوست را الویت قرار می دهیم.

گل‌هایی که در محوطه سازی فضای سبز بیمارستان یا آسایشگاه‌های روانی به کار می روند، باید دارای رنگ‌های خنثی مثلا سفید باشند که بتوانند احساس آرامشی را به وجود بیاورند. بنابراین، استفاده از گیاهانی با بافت خشن و رنگ تند در طراحی فضای سبز بیمارستان یا آسایشگاه روانی، منطقی به نظر نمی رسد.

محوطه سازی مجتمع های تجاری و اداری

 در طراحی محوطه مجتمع‌های تجاری و اداری، بیش از آنکه کاربردی بودن فضاهای سبز مد نظر باشد، زیبایی آن اهمیت دارد. البته با نظر کارفرما قسمت‌هایی را هم می توان به شکل کاربردی در نظر گرفت. ولی ایجاد چشم اندازهایی که از دور هم دیده شوند، به خصوص در مکان های تجاری، بسیار ضرورت دارد.

 

در محوطه مجتمع ها نکات زیر را می توان اجرا کرد:

اصولا گیاهانی با بافت نرم در محوطه سازی مجتمع ها و ادارات استفاده می شوند.

می‌توان در فضای داخلی نیز در صورتی که نور کافی و تهویه خوب باشد از نخل‌ها هم استفاده کرد

فلاور باکس‌ها، دیوارهای سبز و به طور کلی فضای سبز عمودی نیز یکی از بهترین انتخاب هاست

در صورت استفاده از گیاهان گلدار، باید در جایی باشند که کمترین احتمال دسترسی و چیده شدن را داشته باشند.

طراحی فضای سبز به صورت روف گاردن نباید فراموش شود

خدمات باغبانی و بهسازی فضای سبز

مراقبت و نگهداری از فضای سبز امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. به همان اندازه که طراحی فضای سبز و اجرای آن اهمیت ویژه ای دارد، نگهداری از فضای سبز نیز به همان اندازه دارای اهمیت است. نگهداری فضای سبز شامل مواردی همچون :

 

خدمات آبیاری

تهران گاردن ، انواع خدمات دوره ای نگهداری و مراقبت از فضاهای سبز اختصاصی مشتریان را با توجه به تنوع گیاهی و شرایط آب و هوایی به شرح ذیل به مشتریان ارائه می دهد.

 

نصب سیستم های آبپاش جدید مخصوص چمن

تعویض پمپ

تعویض و نوسازی سیستم های آبپاش

آبیاری قطره ای

تعویض شیر هیدرولیک و برقی

بررسی سری سیستم آبیاری ، روتور و نازل

بررسی و نصب سیم های الکتریکی با ولتاژ کم

بررسی جریان آب

خدمات سمپاشی

تهران گاردن در راستای راحتی بیشتر مشتریان عزیز، سرویس سمپاشی باغچه و فضای سبز در محل را با بهر‌ه‌گیری از بهترین متخصصین که همگی در کار خود متبحر و باتجربه هستند،‌ ارائه می‌دهد.

در این بخش حتما باید توجه نمود که نه تنها همه حشرات، مخرب نیستند و بلکه برخی از اون‌ها برای باغ و باغچه مفید هم هستند. پس نباید با ‌‌‌سمپاشی‌‌ های بی مورد، تمام حشرات رو از بین ببرید. لذا تشخیص زمان سمپاشی، میزان و نوع سم، کاملا زیر نظر متخصصین باید صورت بپزیرد.

ارائه انواع خدمات دوره ای نگهداری و مراقبت از فضاهای سبز اختصاصی مشتریان را با توجه به تنوع گیاهی و شرایط آب و هوایی به مشتریان ارائه می دهد.

 

خدمات کوددهی

کوددهی فرآیند بسیار مهمی هستند که با توجه به متنوع بودن محصولات و زمانبر بودن تاثیر کوددهی، نیازمند به دانش گسترده ای در این بخش است. متخصصین  مجموعه گل گیاه تهران گاردن با شناسایی کمبود و زیاد بود عناصر در گیاهان، کود مورد نیاز را تشخیص و میزان آن را تجویز می کنند.

 

خدمات هرس

متخصصان ما می دانند که چه هنگامی و به چه صورت این کار را انجام دهند تا آسیبی به ریشه و روند رشد گیاهان وارد نشود. این بخش شامل:  پیرایش چمن، لبه زنی، هوادهی، تغذیه چمن و حذف شاخ و برگ ها، هرس نخل و درختان، تعویض درختان ، شکل دهی درخت،  وجین کردن (کوتاه کردن و کندن علف های هرز) و ….

نرم افزار طراحی فضای سبز

یکی از بهترین نرم افزارها برای محوطه سازی ویلا، باغ و حیاط بسیار به کار می رود، نرم افزار Garden Planner می باشد. رابط کاربری نرم افزار گاردن پلنر به طوری طراحی شده است که افراد مبتدی و کم تجربه نیز می توانند از آن استفاده کنند. بنابراین می توان با کمک این نرم افزار حرفه ای یه محوطه زیبا در باغ، بالکن، حیاط و غیره ایجاد کرد.

 

از جمله گزینه های موجود در نرم افزار Garden Planner می توان به درخت ها، گلها، بوته ها، درختچه ها، چمن، نرده، آلاچیق، دیوار، ساختمان، آبنما و….. اشاره کرد. هنگام طراحی فضای سبز ، طراح با توجه به سلیقه مشتری و رعایت فاصله کاشت و انتخاب گیاهان با شرایط نگهداری یکسان می تواند از هریک از این المان ها استفاده کند. همچنین این المان و اشکال از نظر اندازه و رنگ قابل تغییر هستند.

 

مهمترین ویژگی نرم افزار Garden planner

محوطه سازی باغ، ویلا و حتی محوطه های کوچک مثل بالکن

امکان مشاهده فضای سبز قبل از اجرای کار و انجام تغییرات لازم

دارای آبجکت های متنوع و جدید همچون درخت، بوته و گیاهان، گل، چمن و …

دارای رابط کاربری ساده و لذت بخش

خروجی با کیفیت بسیار بالا

مجهز به ابزار مناسب برای ایجاد المان هایی همچون نرده، راهرو و فنس

امکان ایجاد بافت های خاصی برای پلن هایی مطابق سلیقه مشتری

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها