تاریخ انتشار : دوشنبه 22 نوامبر 2021 - 20:40
کد خبر : 120466

ظرفیت های خالی مراکز نگهداری معتادان باید در اختیار شهرداری قرار گیرد

ظرفیت های خالی مراکز نگهداری معتادان باید در اختیار شهرداری قرار گیرد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: بایستی نقشه راهی جهت ساماندهی معتادان متجاهر با زمانبندی، هدف گذاری و ریل گذاری ترسیم شود و در این مسیر باید از ظرفیت سمن ها و ان‌جی‌اوها استفاده کرد. به گزارش ایسنا، سید عباس جوهری در جلسه کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی

ظرفیت های خالی مراکز نگهداری معتادان باید در اختیار شهرداری قرار گیرد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: بایستی نقشه راهی جهت ساماندهی معتادان متجاهر با زمانبندی، هدف گذاری و ریل گذاری ترسیم شود و در این مسیر باید از ظرفیت سمن ها و ان‌جی‌اوها استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، سید عباس جوهری در جلسه کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به اولویت ساماندهی معتادان متجاهر اظهار کرد: جلسات باید کاربردی باشد و به سمت راهکار برویم تا خروجی برای استان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری پنج اولویت در حوزه آسیب های اجتماعی مطرح کرده اند که اعتیاد را نیز شامل می شود، ادامه داد: بر اساس جلسات شورای عالی امنیت کشور و حسب تاکید استاندار تهران، موضوع آسیب های اجتماعی در دستورکار قرارگرفته و در این راستا قرارگاه خدمات اجتماعی با چند رویکرد که اولین موضوع اعتیاد و معتادان متجاهر است، تشکیل شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: دو جلسه در شهرداری تهران داشتیم ‌تا کار پیش رود و با توجه به اینکه شهرداری متولی این امر شده، اعلام آمادگی کرده اند و دستگاه های اجرایی نیز باید نماینده های خود را معرفی کنند.

جوهری تاکید کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری داریم که باید مشخص شود که برای این عده چه برنامه هایی داریم و اگر آنها را رها کنیم و به چرخه برگردند برای بعد از خروج چه برنامه ای باید داشته باشیم و سپس برای هدف گذاری بعدی ۸۰۰۰ نفر چه برنامه ای داریم.

وی ادامه داد: اقدامات و موارد به صورت مصداقی مطرح شود، چراکه نیاز به بسترسازی داریم، در این زمینه به عنوان مثال برنامه داریم تا نسبت به تخریب خانه های پلاک قرمز اقدام شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران تاکید کرد: ظرفیت های خالی مراکز نگهداری باید در اختیار شهرداری قرار گیرد؛ البته معتادانی که جمع آوری می شوند به مراکز شهرستان ها می روند، این در حالی است که شهرستان ها نیز در این زمینه مشکل دارند.

جوهری افزود: بایستی نقشه راهی با زمانبندی، هدف گذاری و ریل گذاری ترسیم شود و دستگاه ها ضمن عمل به وظایف ذاتی باید وارد این چرخه شوند؛ در این مسیر باید از ظرفیت سمن ها و ان جی اوها استفاده کرد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها