تاریخ انتشار : شنبه 4 دسامبر 2021 - 15:39
کد خبر : 142129

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

ایسنا/کردستان فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

ایسنا/کردستان فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی خورد.

سردار سلامی امروز دوشنبه (18 اسفند) در مراسم دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با تقریظ مقام معظم رهبر انقلاب که به میزبانی استان کردستان در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هیچ کس باور نمی کرد که آن شعائر زیبا ودل انگیز به سرعت بتواند از دره های بارک مکه عالم را بپیماید و با شعائر اسلام برای تقریر صفحه زمین و بشارت برای دنیایی پر از معنویت و اخلاق برخواسته بودند به این سرعت جهان را فرا گیرد و امپراطوری های بزرگ را درنوردد.

وی افزود: تجربه تاریخ هم نشان داد هر گاه اسلام طلوع کرد همه دشمنان و کفار در برابر آن صف آرایی کردند تا نور خدا را خاموش کنند، اما خداوند هر بار نور خود را کامل کرد و اتمام بخشید، هر چند کافران آن را نپسندند.

فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: امروز مفتخریم که در جمع مردم کریم و شریف کردستان هستیم، کردستان طبیعتی زیبا و دل انگیز با کوه های سرافراز، رودهای جاری و آرام، دشت های سرسبز و لاله گون، نگینی زیبا در حلقه انگشتر ایران است، اقلیم زیبایی ها و کشور عظمت ها و صاحب تمدن و کشور اسلام ایران عزیز.

وی ادامه داد: مردم کردستان به طبیعت این سرزمین شبیه اند، مردمانی هستند رفیع با قامت های بر افراشته، قلب هایی سرشار از ایمان، روح هایی لطیف، مهربان، با طراوت و با نشاط و جاری در حیات ایران همانند رودخانه هایشان؛ مردمانی که نقش زیبای وفاداری و تعهد به استقلال و هویت این ملت را در تاریخ کهنسال خود و به ویژه در این چهار دهه انقلاب اسلامی اثبات کردند، کردستانی که بخش مهمی از هویت حقیقی ایران است و مردمان آن ریشه در حیات ازلی این سرزمین و حیات جاودانه آن خواهند داشت.

سردار سلامی بیان کرد: نقطه نقطه این سرزمین، کهکشانی پر از ستاره را نشان می دهد، شهیدانی که به استقلال و آزادی و ایران هدیه شدند و همواره بر سپهر افتخارات کردستان می درخشند و هرگز خاموش نمی شوند، اینجا سرزمین مقاومت است. داستان های شگفت انگیز و ماجراهای دل انگیزی از ثبات قدم و پایداری و غیرت و تعصب و شهامت این دیار سروده شده و داستان های زیادی نانوشته باقی مانده است.

فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: کتاب عصرهای کریسکان جلوه ای از جوانمردی و ایثار و گذشت مردماناین سرزمین است، بنابراین دست بوس مردمان این دیار پر افتخار هستم.

به گفته وی، جغرافیا و تاریخ مقاومت ما وسیع است، هر ملتی اگر در صحنه های حساسی در تاریخ خود نایستد حذف می شود و از جغرافیای سیاسی عالم حذف می شود، تاریخ قضاوت می کند، ما چهار دهه یک مقاومت استثنایی و تکرار ناپذیر در تاریخ حیات بشر را طی کرده ایم، یک ملت با انقلاب شکوهمند خود ایستاده اند از زمین و هوا و دریا به او حمله شده است، دشمنان او را محاصره کرده اند و مرزها را به روی او بسته اند تا اقتصادش فلج شود.

سردار سلامی بیان کرد: در طول این 42 سال مقاومت صفحات دل انگیز و احساس بر انگیزی از مقاومت این ملت به نمایش درآمده است، ایران که نقشه رنگارنگی از مردم با شرافت است، نقشه ای یک رنگ از ثبات قدم و منزلت یک ملت را به تصویر کشانده است، هیچ ملت شیطانی نیست که به آن حمله نکرده باشد و هنوز هم این داستان ادامه دارد، اما هیچ کس در این ملت قد خم نکرده و همواره پیشانی دفاع آن رو به دشمن بوده و همه سختی ها تحمل شده است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: اسلام دوباره ظهور کرده و حرارت شعله های روح بخش او، گرمای اسلام بر قلب ها نشسته است و عناصر پایداری و مقاومت در این سرزمین پایدار است و با رهبران بزرگی در مقابل دشمنان ایستاده است، با رهبران شجاع، با افق های بلند نگاه و تربیتی روحانی به عنوان انتشار روح ایمان در کالبد این جامعه و با اسلام که کرامت انسان هدف او است و مردمی که هر روز می بخشند، این ها عناصر ایستادگی ما است.

وی ادامه داد: وقتی ملت، اسلام و رهبری با هم در یک مجموعه شخصیت مقاومت و جهاد یک ملت را تشکیل می دهند همه دشمنان و آمریکا می شکنند و عاجز می شوند و از هدف های بلند خود تنازل می یابد و به مغرب نزدیک می شود و این داستان بزرگترین دشمن تاریخ بشر برای بزرگترین ملت است. سردار سلامی افزود: این سرنوشت جهاد است؛ ما از ادبیات جهاد و شهادت و مقاومت سخن می گوییم که در آن کلمات صاحب روح و استحکام و حیات اند، ادبیات یعنی روح دادن به کلام و جاری کردن آن در قلب، ادبیات بر روح می نیشند، وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی خورد.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: این سرزمین هم که بخش لاینفک ایران اسلامی است، امروز یک سرزمین آرام و امن و در حال رشد است، با فرهنگ غنی، در اینجا اصوات هم زیبا هستند، صوت ها، ادبیات و اشعار زیبا که نشان دهنده ادبیات غنی و فرهنگی و طبیعت روحانی مردم آن است، مردمانی که دلانگیز سخن می گویند و تحسین بر انگیز می ایستند؛ این داستان ادامه دارد.

وی بیان کرد: امروز دشمنان و متحدان آن ها سر شکسته هستند، همه آن هایی که فکر می کردند در پرتو قدرت ظاهری این امپراطوری بی نظیر بشر می توانند بر ملت ایران غلبه کنند، پوسیده و مندرس شده اند و ملت ایرا سرافرازند و به قامت شکوه ایستاده اند، ملت ایران به غیرت و نشکستن و وحدت قلب ها شناخته می شود و مقاومتش از ایمانش که پایان ناپذیر است سرچشمه می گیرد، ایمان به ایمان الهی و هدف های بلند و آینده ای درخشان؛ این سرنوشت ملت ایرن است.

سردار اسلامی عنوان کرد: دشمنان تصور می کنند که ملت ایران عزت و عظمت، اقتدار و ایمان خود را با مادیات جابه جا می کنند، داستان محاصره اقتصادی و داستان خطای دشمن در شناخت حقیقت درونی جامعه ماست، وقتی دشمن قدرت تشخیص نداشته باشد، دچار خطای محاسبه می شود و چون نمی شناسد اشتباه می کند و شکست می خورد.

وی ادامه داد: امروز به اینجا رسیده ایم؛ تحریم شده بودیم به معنای واقعی در قیاسی جهانی، اما حاصل آن کشور امروز است که سیمای یک کشور تحریم شده را ندارد و مردم آماده دفاع هستند و دشمنانش می گریزند و بیماری هم اضافه می شود و بازهم مردم می ایستند و به امت وسط تبدیل شده اند.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ملت ایران برای همه عالم شهید و شاهد است، تجسم زیباترین الگو است و دشمنانش که به ظاهر پیشرفته هستند در برابر بیماری قد خم کرده اند و نمی توانند به نیازهای مردمانش پاسخ دهند، اما اینجا همه مردم حاکمند و خادمان در اینجا حاکمند. اینجا فرماندهان و سردارانش در خدمت مردم هستند.

وی یادآور شد: مقاومت یک مسیر است و هیچ نقطه ای از آن را نباید سست گرفت و ملت ایران خطا نمی کند زیرا نگاهش به ستاره آسمان خود یعنی رهبر انقلاب است، که همانند جد بزرگوارش بر مومنان رئوف و رحیم است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها