تاریخ انتشار : یکشنبه 5 دسامبر 2021 - 18:54
کد خبر : 146794

علم تنها سلاح افزایش بهره وری

علم تنها سلاح افزایش بهره وری

مدیرعامل موسسه دانشمند گفت:غیر از علم سلاحی برای افزایش بهره وری وجود ندارد.   به گزارش ایسنا،منطقه همدان،سید حامد عسگری سه شنبه 27 فروردین همزمان با گرامی داشت روز جوان در دیدار با ولی فقیه استان همدان با بیان اینکه مجله دانشمند قدیمی‌ترین مجله علمی در کشور است که بصورت ماهانه و در تیراژ کثیر

مدیرعامل موسسه دانشمند گفت:غیر از علم سلاحی برای افزایش بهره وری وجود ندارد.
 
به گزارش ایسنا،منطقه همدان،سید حامد عسگری سه شنبه 27 فروردین همزمان با گرامی داشت روز جوان در دیدار با ولی فقیه استان همدان با بیان اینکه مجله دانشمند قدیمی‌ترین مجله علمی در کشور است که بصورت ماهانه و در تیراژ کثیر چاپ می‌شود و ما نیز علاوه بر تقویت مجله سعی کردیم شکل و محتوای آن را به روزتر کنیم اظهار کرد: مستضعف کسی است که ظرفیت بالقوه برای خروج از ضعف را دارد، اما فرصت بالفعل کردن آن را ندارد که باید چنین بستری از طریق ایجاد فرصتهای برابر فراهم شود؛ در نگاه نوآوری فراگیر نگاه ما به جمعیت میانه و پایین هرم توزیع ثروت بوده و اساس آن است که خیر و منفعت به جمع کثیری از مردم برسد.
 
 وی با بیان اینکه  بنیاد مستضعفان را به عنوان الگوساز در کشور می‌شناسیم و تلاش داریم تا تحقیق و توسعه را به جایگاه واقعی خودش از طریق برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه برگردانیم افزود: موسسه دانشمند با تیمی جوان به عنوان بازوی تحقیق و توسعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عمل می‌کند.
 
مشاور رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: در این مجموعه مدل نوآوری فراگیر را با نگاه به جمعیت میانه و پایین هرم توزیع ثروت و خدمت‌رسانی به این افراد دنبال کرده‌ایم که در طیفی از آموزش و ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به افراد، تا تحقق بازرگانی فراگیر و برنامه‌ای جامع برای کاهش قیمت تمام شده کالا از طریق کاهش هزینه‌های حمل و نقل را دربرمی‌گیرد.
 
عسگری با بیان اینکه پایین آمدن قیمت اجناس باید با استفاده از تکنولوژی انجام شود اما متاسفانه کارهای سنتی و برخی از دلالان مردم را تحت فشار قرار می دهند عنوان کرد:یکی از اقدامات بنیاد دانشمند انجام مطالعات پیرامون کاهش قیمت خدمات و کالا در کشور است که در این خصوص از حمل و نقل بار بین شهری شروع کردیم. مصرف کننده نهایی در کشور باید هزینه بار را پرداخت کند، در حالی که از طریق کاهش بهای تمام شده به تولید ملی کمک کرده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه 170 شرکت دانش بنیان زیر نظر بنیاد دانشمند فعالیت می کنند گفت: موسسه سینا وابسته به این بنیاد مدل فراگیر را دنبال کرده و در قالب طرح امام رضا (ع)، بستری را فراهم آورده تا فرصت‌های شغلی متعدد بصورت دورکاری برای جوانان مناطق محروم ایجاد شود. همچنین امکان بهره‌مندی از  مشاوره مجازی کسب وکار  و مشاوره‌های تخصصی در حوزه‌های روانشناسی، حقوق، بهداشت و سلامت را برای مستضعفین بصورت فراگیر مهیا کرده است.
 
مدیرعامل موسسه دانشمند از راه اندازی شبکه تحقیق و توسعه خبر داد وگفت:نیازهای شناسایی شده بنیاد در این سامانه قرار می گیرد و تمام دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان می توانند پیشنهادهای خود را به آن ارسال کنند و سپس نظرات و پیشنهادات تویسط استید برجسته و افراد باتجربه داوری شده و بهترین آنها انتخاب می شود.
 
عسگری با بیان اینکه تاکنون 50 نیاز با ارزش قریب به 10 میلیارد تومان شناسایی و تامین شده است افزود:بنیاد دانشمند در حوزه کشاورزی و دامداری از بزرگترین مجموعه های کشور است و روزانه 2هزار تن شیر در اقصی نقاط کشور تولید می کند.
 
وی با بیان اینکه غیر از سلاح علم،سلاحی برای افزایش بهره وری وجود ندارد عنوان کرد:در مدل نوآوری فراگیر تلاش بر آن است تا فعالیت‌هایی نزدیک به هدف اصلی بنیاد، یعنی رسیدگی به احوال مستضعفان، انجام شود.
 
عسگری با اشاره به اینکه نزدیک به یک و نیم سال است که مطالعه حوزه‌های دانش بنیان و نیز مبانی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در بنیاد دانشمند آغاز شده است، تأکید کرد: این مطالعات ما را به کل نگری، جمع‌گرایی و نوآوری فراگیر رساند.
 
مدیرعامل موسسه دانشمند با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما فناوری با مدل غربی پیش می رود و این مدل ها در کشور ما ناکارآمد است گفت: در پس مدل نوآوری فراگیر یک داستان فلسفی عمیق نهفته است، آن هم اینکه در مدل سرریز اقتصادی توسعه غربی در نهایت افراد غنی، غنی‌تر و افراد فقیر فقیرتر می‌شوند در حالیکه ما به دنبال کاهش فاصله طبقاتی همراه با پیشرفت عمومی جامعه هستیم.
 
عسگری نماینده ولی فقیه در استان را پرچم دار و عامل پویایی نظام دانست و از وی درخواست کرد تا جوانان نخبه و انقلابی همدان را شناسایی کرده و به بنیاد دانشمند معرفی کند تا این موسسه با برگزاری همایش هایی بتواند استعداد آنها را شکوفا کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها