تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 دسامبر 2021 - 17:10
کد خبر : 173556

غربت پروتکل‌های بهداشتی در روزبازارهای اراک/آمار صعودی کرونا در بهمن ماه

غربت پروتکل‌های بهداشتی در روزبازارهای اراک/آمار صعودی کرونا در بهمن ماه

ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت روزبازارهای اراک بسیار بد است. دکتر علی علیمحمدی دوم اسفندماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با بیان اینکه در بهمن ماه در واقع موارد ابتلا، سرپایی، بستری و فوت ناشی از کرونا در استان افزایش داشته است،

غربت پروتکل‌های بهداشتی در روزبازارهای اراک/آمار صعودی کرونا در بهمن ماه

ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت روزبازارهای اراک بسیار بد است.

دکتر علی علیمحمدی دوم اسفندماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با بیان اینکه در بهمن ماه در واقع موارد ابتلا، سرپایی، بستری و فوت ناشی از کرونا در استان افزایش داشته است، اظهار کرد: در شهرستان اراک ۴۴۵ مورد مثبت دی ماه، به ۱۰۰۱ نفر در بهمن ماه رسید که ۱۳۱ نفر در بیمارستان ها بستری شدند و آمار فوت نیز در بهمن ماه ۲۴ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ مورد مثبت دیماه تفرش، در بهمن ماه با رشد ۴ برابری به ۶۶ نفر رسید که خوشبختانه موارد فوتی گزارش نشده است، افزود: ۲۵ مورد مثبت دی ماه خنداب در بهمن ماه به ۳۷ نفر،  ۱۰۷ مورد مثبت شازند به ۲۳۷ نفر، ۳۵ نفر دی ماه کمیجان به ۸۵ مورد مثبت در بهمن ماه، ۶۷ نفر محلات به ۱۶۷ نفر و ۴۰۰ نفر ساوه نیز ۴۵۹ نفر و ۹۴ نفر مورد مثبت خمین با رشد ۲ برابری به ۱۸۵ نفر افزایش یافت و تنها در دو شهرستان فراهان و زرندیه روند، کاهشی بوده است، به طوری که ۴۵ مورد مثبت دی ماه فراهان، در بهمن ماه به ۴۳ نفر  و ۱۰۸ مورد مثبت زرندیه به ۶۵ نفر در بهمن ماه تقلیل یافته است.

علیمحمدی در خصوص وضعیت ابتلا در هفته سوم و چهارم بهمن ماه بیان کرد: در هفته چهارم بهمن ماه تعداد موارد مثبت استان به ۹۲۴ نفر رسیده که نسبت به هفته سوم با ۷۰۵ مورد مثبت رشد ۳۱ درصدی به ثبت رسیده است، همچنین در بازه زمانی مذکور ۶۵۲ مورد سرپایی به ۸۵۰ نفر رسید که حاکی از رشد ۳۰ درصدی است.

وی اضافه کرد: ۵۳ مورد بستری در هفته سوم بهمن ماه در هفته چهارم با رشد ۴۰ درصدی به ۷۴ نفر رسید و مواردی فوتی نیز از ۱۱ نفر به ۱۲ نفر رسیده است که حاکی از رشد ۹ درصدی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: از شانزدهم آذرماه تا کنون ۲۱ هزار و ۱۱۱ رپید تست در استان انجام شده و ۱۷۲۴ مورد مثبت شناسایی شده است، از کل تست های انجام شده ۱۱ هزار و ۲۸۳ مورد در دانشگاه علوم پزشکی اراک، ۷۱۲۹ تست در دانشکده علوم پزشکی ساوه و ۲۶۹۹ تست در دانشکده علوم پزشکی خمین انجام گرفته است.

وی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن مختلف استان بیان کرد: در شهرستان محلات، وضعیت نانوایی ها نگران کننده است و در کنار آن باید به وضعیت رستوران ها، سوپرمارکت ها و آرامستان ها رسیدگی شود، در اراک وضعیت پایانه های مسافرتی درون و برون شهری نامناسب است و در داروخانه ها، آرامستان، مطب و رستوران ها شاهد ازدحام جمعیت هستیم، همچنین روزبازارها بویژه روزبازار کوی هجرت روز گذشته وضعیت بسیار بدی داشتند.

علیمحمدی افزود: در کمیجان شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر پیشخوان دولت، سوپرمارکت ها و رستوران ها هستیم، در آشتیان صنایع وضعیت مناسبی ندارند، در فراهان کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در جایگاه های سوخت صورت می گیرد، در شازند دفاتر پیشخوان دولت، نانوایی ها و خواربار فروشی ها و رستوران ها نیازمند رسیدگی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با بیان اینکه در رستوران ها و دفاتر پیشخوان دولت خنداب رعایت پروتکل ها بهداشتی به خوبی انجام نمی گیرد، گفت: در تفرش جایگاه های سوخت از حیث رعایت پروتکل ها وضعیت بسیار بدی دارند و در دلیجان نیز وضعیت آرامستان اصلا قابل قبول نیست که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها