قانونگذاران آمریکایی خواستار تحریم‌های پیشگیرانه روسیه شدند

گروهی از قانونگذاران آمریکایی خواستار وضع تحریم‌های پیشگیرانه علیه روسیه و افزایش ارسال تسلیحات به اوکراین شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه تن از قانونگذاران آمریکایی که همگی از کهنه سربازان نظامی این کشور بودند پس از سفر اخیر به اوکراین گفتند که متقاعد شده‌اند از آنجا که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ده‌ها هزار سرباز را در نزدیکی مرز با اوکراین مستقر کرده، درباره حمله به این کشور جدی است.

“سث مولتون”، قانونگذار دموکرات گفت: ما باید بیشتر به فکر بازدارندگی در برابر پوتین باشیم تا تحریک او. اگر پوتین به اوکراین حمله کند، می‌خواهم بداند که باید با عواقب آن روبرو می‌شود.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی اخیر خود با پوتین هشدار داد که روسیه در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌هایی روبرو می‌شود که تا به حال متحمل آن نشده است.

“مایک والتز”، قانونگذار جمهوری خواه نیز گفت، آمریکا باید به خاطر بی ثبات کردن اوضاع در اوکراین توسط روسیه تحریم‌هایی را علیه مسکو وضع کند.

وی افزود: من فکر می‌کنم که وعده اقدام جدی و سخت پس از تهاجم، از نظر محاسبات پوتین اهمیتی ندارد پس باید اکنون کاری انجام دهیم.

وی همچنین به دولت واشنگتن تاکید کرد تا دست به کار شود و تسلیحات به اوکراین ارسال کند که شامل موشک‌های دفاع هوایی می‌شود.

“روبن کالگو”، قانونگذار دموکرات هم گفت، اوکراین می‌تواند با متقاعد کردن پوتین که هرگونه حمله، خونین، طولانی مدت و دنباله‌دار است، او را از چنین حمله‌ای بازدارد.

وی ادامه داد: اگر پوتین چنین حمله گسترده‌ای انجام دهد، یک تهدید وجودی برای رهبری او خواهد بود.

این قانونگذاران هم مانند بایدن استقرار نیروهای آمریکایی در اوکراین را رد کردند.

پوتین از ۲۰۱۴ فشارها بر اوکراین را تشدید کرده و روز سه شنبه گفت که به سرعت می‌خواهد با آمریکا و ناتو درباره امنیت روسیه از جمله تضمین این مساله که این ائتلاف غربی به سمت شرق پیشروی نمی‌کند، صحبت کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید