تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 18:38
کد خبر : 154530

قدرت خرید بودجه ۱۴۰۰ شهرداری معادل قدرت خرید بودجه سال ۹۰ است

قدرت خرید بودجه ۱۴۰۰ شهرداری معادل قدرت خرید بودجه سال ۹۰ است

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: قدرت خرید ۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۰ معادل بودجه ۷ هزار میلیارد تومانی سال ۹۰ است . در واقع بودجه ۱۴۰۰ به لحاظ قدرت خرید در حد بودجه ۱۳۹۰ است البته بهتر بود. بر همین اساس صرف افزایش اعداد و ارقام معنی عدول از

قدرت خرید بودجه ۱۴۰۰ شهرداری معادل قدرت خرید بودجه سال ۹۰ است

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: قدرت خرید ۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۰ معادل بودجه ۷ هزار میلیارد تومانی سال ۹۰ است . در واقع بودجه ۱۴۰۰ به لحاظ قدرت خرید در حد بودجه ۱۳۹۰ است البته بهتر بود. بر همین اساس صرف افزایش اعداد و ارقام معنی عدول از برنامه سوم نیست.

به گزارش ایسنا، سیدحسن رسولی در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران درباره دلیل افزایش رقم بودجه ۱۴۰۰ گفت: یکی از دلایل افزایش رقم بودجه ۱۴۰۰ افزایش شدید بهای خدمات است.در سال ۱۳۹۹ در حوزه هوشمند سازی که هزینه جاری است بین ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه داشتیم که امسال برای سال ۱۴۰۰ با همه سخت گیری‌ها این عدد به ۱۶ هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

 

وی افزود: دلیل دوم این است که امسال بر اساس بخشنامه‌ای که از سوی وزارت کشور ارائه شده و شوراها ملزم به رعایت آن هستند نباید هیچ ارقام بازی در تبصره‌ها وجود داشته باشد و ارقام تبصره‌ها باید در ردیف‌های بودجه لحاظ شود. بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان از ۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه متاثر از همین موضوع است.

وی ادامه داد: دلیل سوم شاخص قدرت خرید است. بر اساس مقایسه‌های صورت گرفته در قدرت خرید بودجه سنوات گذشته، قدرت خرید ۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۰ معادل بودجه ۷ هزار میلیارد تومانی سال ۹۰ است . در واقع بودجه ۱۴۰۰ به لحاظ قدرت خرید در حد بودجه  ۱۳۹۰ است، البته بهتر بود. بر همین اساس صرف افزایش اعداد و ارقام معنی عدول از برنامه سوم نیست. حسب برنامه سوم شهردار موظف بود تا ۱۵ بهمن لوایح بهای خدمات را ارائه دهند که عمدتا ارائه دادند و تصمیم گیری در این مورد به کمیسیون های تخصصی محول شد. بنابراین هم در بخش درآمدها و هم در بخش هزینه‌ها حداکثر واقع بینی برای تحقق پذیری رعایت شده است.

 

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها