تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 28 اکتبر 2021 - 19:49
کد خبر : 26941

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

ایسنا/مازندران نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد. سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ۲۱ خردادماه در برنامه انتخاباتی تلویزیونی در شبکه استانی تبرستان، با اشاره به اینکه

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

ایسنا/مازندران نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ۲۱ خردادماه در برنامه انتخاباتی تلویزیونی در شبکه استانی تبرستان، با اشاره به اینکه مازندران دیاری سرسبز به طول تاریخ هزاران سال با جنگل‌های هزار ساله هیرکانی در کنار دریا، منطقه دیلمیان، تبرستان و پشتیبان انقلاب است، اظهار کرد: آزادی خواهی از گذشته در مازندران رشد و توسعه داشته و تمام مزیت‌هایی که در کشور می توان دید، در این استان می توان جمع کرد.

وی با بیان اینکه سال هاست به این موضوع فکر می کنیم که مشکل اصلی این کشور ناشی از چیست، تصریح کرد: معضلاتی هم در کلیت و هم در مناطق پیرامونی کشور وجود دارد. عدم کفایت درآمد برای معیشت، اشغال و بیکاری، گرانی و غیره، دغدغه ذهنی ماست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه چند سالی است با جمعی از جوانان با تجربه به ویژه پس از مطرح شدن بحث گام دوم از سوی رهبر انقلاب و موضوع ایجاد تمدن ایرانی اسلامی، کارهای جدی در این حوزه انجام دادیم، گفت: مشکل فقط در این نیست که این جناح یا آن جناح سرکار باشد، دعوای انتخاباتی ما بر سر این موضوع شده که ۱۳ هزار و ۷۰۰ مدیر از مدیرکل به بالا بیایند و بروند، ۲۷۵ اتوبوس مدیر بیاید و ۲۵۷ مدیر بروند، هر چند برخی مواقع این اتوبوس ها رنگ خود را عوض می کنند و یا اینکه برخی افراد در این اتوبوس ها خود را جا می زنند و هر روز به یک رنگ در می آیند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله اصلی اداره کشور این است که به محض اینکه انتخابات تمام شد تمام اختیارات در اختیار مدیران قرار می گیرد و دولت های ضد مردمی و ضد ملت بدون توجه به منافع مردم و دولت و با توجه به منافع اشخاص و قدرت در دولت شکل می‎‌گیرد.

مدل حکمرانی جدید در دولت سلام

قاضی‌زاده ادامه داد: سعی کردیم روش اداره کشور را بازبینی کنیم، مدل حکمرانی جدیدی متولد و آن را به عموم مردم واگذار کردیم، آیا شما مصالح استان را بهتر درک می کنید یا فلان کارشناس در فلان وزارتخانه در تهران، تمام اختیارات کشور در تهران قرار دارد و با فاصله زیاد در چند کلانشهر توزیع کردیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در طراحی ما تمام شهرها به پایتخت تبدیل می شود و ۴۸۵ شهرستان هر کدام پایتخت خواهند شد، تصریح کرد: از اختیاراتی که دولت دارد این است که اختیارات اجرایی خود را به فرمانداران تفویض کند، همه اختیارات وزیران در حوزه تصدی و اجرا به فرماندران واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان مازندران با پینشهاد نخبگان استان منصوب می شوند و اگر یک سوم از مردم نارضایتی داشته باشند توسط دولت عزل می شود، گفت: اگر مسئولی نتواند رضایت مردم را جلب و مردم اعلام نارضایتی کنند و پس از آن در سامانه سوده ثبت کند، پس از روش های صحت امضا، این عزل اتفاق می افتد. این موجب می شود تصمیماتی که تهران می گیرد در اختیار مردم قرار می گیرد و مسئول را پاسخگو می کند.

مازندران می‌تواند هلند شود

قاضی‌زاده با بیان اینکه مازندران، گلستان و گیلان که در لبه شمالی کشور هستند وسعتی به اندازه کشور هلند با همان آب و هوا دارند، اظهار کرد: هلند از محل کشاورزی سالانه ۸۰ میلیارد دلار درآمد دارد و مازندران هم می تواند با توجه به ساحلی بودن، تنوع اقلیمی، منابع و شرایط آب و هوایی این درآمد را کسب و به مردم خود هدیه کند.

وی تصریح کرد: ذخیره بی نظیر جنگلی و طبیعی با سواحل زیبا، سرشار از منابع فوق العاده ای که می توان تبدیل به یک وضعیت منحصر بفرد برای مازندران ایجاد کرد، دارید، مازندران یک استان گردشگری طبیعی است و از کشور و حتی جهان مسافرانی به این استان می آیند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه خرید ویلا و ملک و تغییر زمین کشاورزی به ویلا معضلات زیست محیطی و گرانی زمین و مسکن را فراهم آورده و موجب شده تا مردم مازندران زندگی طبیعی خود را نداشته باشند و گرفتار این داستان هایی که سایر شهرها ایجاد کرده‌اند، شوند.

وی ادامه داد: مردم از قیمت گذاری محصولات کشاورزی مانند گندم، جو و به ویژه برنج ناراحتند، واردات حجم زیادی برنج خارجی مشکل ایجاد کرده در حالیکه نیاز مصرف داخلی را همین سه استان می توانند تامین کنند.

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

قاضی‌زاده با بیان اینکه مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، گفت: تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برای جلوگیری از مهاجرت مردم به سایر استان ها باید در این حوزه سرمایه گذاری شود، اظهار کرد: صنعت نساجی خیلی قدیمی بود و با توجه به تغییر قیمت ها و تمایل به تولید پوشاک این صنعت در حال قوت گرفتن است و این صنایع رشد جدی تر داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در مازندران ماشین آلات قدیمی شده و در صنعت در تمام کشور نیاز به نوسازی جدی دارد، خاطرنشان کرد: مازندران تعداد زیادی بیمارستان نیمه تمام دارد، شهرها و روستاهای این استان به یکدیگر وصل است، چون جمعیت متراکم است بعضی از بیماری های مسری مانند کرونا بیشتر اذیت می کند و این نشان می دهد خدمات بهداشتی درمانی در مازندران باید توسعه یابد.

قاضی‌زاده ادامه داد: باید در مازندران، بیمارستان های نیمه تمام کامل شود و از لحاظ محیط زیستی با توجه به سرسبزی منطقه مشکل دفع پسماند و زباله وجود دارد، بنابراین کارخانه های تفکیک زباله و زباله‌سوزها باید به کمک این استان بیاید تا مسئله زباله از بین رود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مازندران دروازه ورود به ایران از شمال است و می تواند زمینه‌ساز ارتباطات فوق العاده از خطوط دریایی ما و پنج کشور داشته باشد، گفت: بسیاری از محصولات شمال کشور مورد نیاز کشورهای حاشیه دریای خزر است، می توانیم با توسعه تجارت با آن کشورها موجب ارتقای آن شویم.

وی به دغدغه انتصاب مدیران و گله مندی هایی که در استان وجود دارد اشاره و اظهار کرد: در دولت سلام نظام انتصابات طراحی کردیم، در رابطه با استاندار یک نظام شایسته گزینی طراحی شده است، در یک شبکه شفاف مدیران توسط افراد معرفی و از آنها آزمون هوش، هوش هیجانی، مشارکت جویی، قاطعیت در تصمیم گیری، تست روانشانسی و غیره گرفته می‌شود.همچنین دوره دوماهه آشنایی با برنامه راهبردی دولت نیز باید از سوی استاندار گذرانده شود و نهایتا بین افرادی که صلاحیت دارند نخبگان استان فردی را به عنوان استاندار به دولت معرفی می کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: سامانه سوده سامانه احراز هویت الکترونیک است و مردم اعلام می کنند که از عملکرد استاندار ناراضی هستند و اگر یک سوم مردم استان این درخواست را امضا کردند، استاندار از طرف دولت عزل می‌شود.

دولت سلام دولت گفتگو است

قاضی‌زاده با بیان اینکه دولت سلام دولت گفتگوست و هیچ تصمیمی را بدون مردم نمی گیرد و اگر مردم نخواهد این عمل اتفاق بیفتد آن تصمیم جاری نمی شود، گفت: هدف اصلی دولت سلام، حفظ حرمت، کرامت و پاسخگویی به مردم است، از سوی دیگر اگر میزان رضایتمندی از ۷۰ درصدی بالاتر برود آن مسئول، قابلیت ارتقا پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت‌ها در کشور مدت دار می شود، اظهار کرد: حکم های مسئولیتی در دولت سلام، ۳ یا ۴ ساله خواهد بود و اگر مردم و ذی نفعان، از عملکرد مسئول راضی باشند مسئول حفظ می شود و اگر ناراضی باشند عزل خواهند شد.

قاضی‌زاده با بیان اینکه ۱۳ سال در مجلس بودم و با مسائل مختلف مردم آشنا شدم و با مردم در تمام کشور دیدار کرده و مشکلات و توانمندی ها را درک کرده‌ام، گفت: مدیران خوبی داریم که از بدنه ملت دور مانده‌اند، توانمندی های زیادی داریم اما روش اداره کشور صحیح نبود.

وی تصریح کرد: نهضت جوانانه شکل گرفته، من به عنوان نماینده یک جریان فکری که جوانان به پا خواسته شما برای ساخت ایران بدون تبعیض و عادلانه با اقدامات موثر برداشته‌اند، گام به میدان گذاشته ام. دولت سلام، به همه و آینده، به اصناف و جنسیت های مختلف سلام می گوید و به سیاست زدگی، حاشیه سازی و عدم توجه به مردم والسلام می گوید، این دولت ۲۴ ساعته مجاهدانه و شبانه روزی تلاش می‌کند در کنار شما قرار بگیرد تا ایران را به نقطه متعالی برساند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها